Loading...
دانشنامه

به نظر شما کاربردی ترین و مفیدترین راه فراگیری یک زبان جدید چیست؟

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز. وقت بخیر.

به نظر شما کاربردی ترین و مفیدترین راه فراگیری یک زبان جدید چیست؟

پیشاپیش از همکاری شما ممنونم.

آموزش زبان یادگیری زبان

برای یادگیری هر زبانی باید مهارت های چندگانه آنرا بطور جداگانه و با روش های مختلفی فراگیرید. برای شنیدن و صحبت کردن بهترین روش فیلم ها و سریال ها به همان زبان و استفاده از تکنیک "shadowing" است. بدین ترتیب که پس از شنیدن یک جمله فیلم را متوقف کرده و آن جمله را به همان سبک تکرار کنید تا ملکه ذهن شود که برای تلفظ نیز مفید است.
برای تکنیک خواندن لغت ها بسیار مهم هستند که اپلیکیشن های نظیر ممرایز و دولینگو مفید می باشند.
استفاده از "collocation" های هر زبانی نیز از مهمترین ارکان نوشتن است که بهتر است برای هر زبانی فراگرفته شوند.


2

سلام:

اول آموزشگاههای زبان و سپس دانشگاه.


2

فيلم هاي آموزشي مفيد هستن اما همه اين ها بستگي به علاقمندي و تكرار داره در محيط قرار بگيرين راحت تر هست براتون آموزش چون مجبور به استفاده ميشين 


3

فيلم هاي آموزشي مفيد هستن اما همه اين ها بستگي به علاقمندي و تكرار داره در محيط قرار بگيرين راحت تر هست براتون آموزش چون مجبور به استفاده ميشين 


1

بنظرم آموزشگاه تا یه جایی به دانشجو هاش کمک بقیه مسیر به عهد دانشجو می باشد.


1

سلام 
مشاهده فیلم های زبان اصلی و اپلیکیشن ها موجود در بازار خیلی خوب هستن


2

آموزشگاه های زبان هم خوب هستن ولی هزینه ای بالاتر داره نسبت به اپلیکیشن 


1

ارتباط ایمیلی و اسکایپ با افرادی با زبان نیتیو هم خیلی خوبه. زیرا آموزش کالوکیشن ها از این راه بهتر است. گاهی اوقات نیاز نیست گرامر خاصی بلد باشید. کافی است کالوکیشن ها را در موقعیت درست به کار ببرید. 


3

سلام

استفاده از معلم خصوصی خیلی تاثیر داره، در مرحله بعد تمرین با اطرافیان (تمرین با خانواده و دوستان)، انتخاب کتاب و روش جدید هم کمک کننده است.

اما در کل باید وقت بزارید و خوب تمرین کنید


2

فیلم های زبان اصلی و اپلیکیشن ها می تواند کمک کند در کل باید وقت بزارید و خوب تمرین کنید و همچیز به اراده خودتان بستگی داره.

 


1

سلام کتاب های گرامر را خودتان بخوانید و در کنار آن لغات را حفظ کنید در نهایت در آموزشگاه ها کلاس های مکالمه را بروید. 


1

فیلم های آموزشی هم نگاه دیدن و کتاب داستان هم بخوانید و در کنار آن فیلم های که به زبان انگلیسی هستند هم تماشا کنید 


1

یه وقته میخواین یاد بگیرین یه وقته میخواین راحت حرف بزنین.

واسه مورد اولی که خب بهتره اکادمیک کار بکنید و اولش با یه کلاس خوب شروع کنید و بعد از 1 سال(این زمان برای همه یکسان نیست) میتونید خودتون بخونید بدون کلاس. البته کلاس بهتون کمک میکنه جو رقابتی داشته باشید.

واسه مورد دومی بهتره یه تعدادی دوست پیدا کنید که انگلیسی حرف زدنشون خوب باشه و سعی کنید باهاشون وقت بگذرونید و مسائل روزانه رو به اشتراک بزارید(البته به انگلیسی)

در نهایت این تمرین زیاد میتونه شما رو به هدفتون نزدیک بکنه.


3

سلام

اولین قدم در یادگیری یک زبان جدید هدف هستش یعنی اگه بخوای بدون هدف و تفریحی بخونی نتیجه نمیگیری بنابراین بعد از تعیین هدفت میتونی متناسب با اون یک روش انتخاب بکنی مثلا اگه هدفت صرفا مطالعه مقالات و کتب به زبان انگلیسیه بایستی دایره لغتت رو بیشتر کنی که میتونی خودت تنهایی روش کارکنی و اگه هدفت تقویت مکالمست بایستی تو آموزشگاه ثبت نام کنی و با استاد و دوستات تمرین مکالمه داشته باشی و ...


1

ب نظر من بهترین کار سرمایه گذاشتن به بچه از زمان کودکی است. در زمان فعلی و برای دانشجوها بهترین راه داشتن ارامش و بدور از مشغله بودنه که با شرایط فعلی ما دانشجوها یه ذره  سخته از نو یک زبان را آموختن. ولی باز اراده فرد مهمه...


2

سلام . درحالت کلی سبک یادگیری زبان در کودکان با سبک یادگیری زبان در بزرگسالان متفاوته . ضمن اینکه توانایی های اختصاصی هر فرد هم موثره . یک کتابی هست بنام روش تدریس زبان خارجی که جزء دروس تخصصی دانشجویان رشته زبان انگلیسیه . خوندن اون یه کم مشکله ولی خیلی مفید میتونه باشه . با یه جستجوی ساده توی اینترنت میتونین چکیده ی این کتاب و ده یازده فرضیه های مهم یادگیری زبان رو با بررسی آراء صاحب نظران بدونین . درحالت کلی چه یادگیری دستور زبان و چه یادگیری مکالمه در سنین پایین بصورت ناآگاهانه صورت میگیره در صورتی که یادگیری در بزرگسالان بیشتر بصورت آگاهانه هستش . یعنی باید وقت بذارین عمیق مقایسه کنین خودتون رو درمحیط زبان ودر فضای ارتباط  قراربدین چه بصورت فیلم چه مکالمه با دوستان چه خوندن کتاب و ... تا چهار مهارت اصلی یادگیری هر زبان تقویت بشه . یعنی اول باید شنیدار تون رو قوی کنین بعد روی کلام کار کنین . پله بعد مهارت خواندن و در نهایت مهارت نوشتن . 


3

اینکه سعی کنید تو زندگی روزانه تون ازش استفاده کنید و حتی به اون زبون فکر کنید

لازم نیست حتما شخص دیگه ای باشه که باهاش تمرین کنید ..می تونید هرکاری که انجام میدین رو به اون زبون برگردونید


2

سلام، اول علاقه بعد تمرین روزانه


2

تکرار و تمرین و افزایش دایره لغات زبان جدید. همچنین داشتن یک دفترچه و نوشتن کلمات جدید در آن و عادت به نوشتن کلمات و جملات . البته صوتی و تصویری نقش مهمی دارد اما اراده و انگیزه و هدف باید مشخص  باشد از طرف دیگر محیط خیلی تاثیر دارد(کلاس های عمومی آموزشگاه ها و حتی محیط خانواده و دوستان خیلی موثر است). من با این روش ها توانستم حتی سخت ترین زبان دنیا (چینی) را یاد بگیرم.  


1

اولین قدم برای یادگیری یک زبان جدید علاقمندبودن به یادگیری آن واستمراردرفراگیری آن.


1

سلام:

علاوه بر آنچه گذشت به نقش خودآموزهای زبان و معلم خصوصی نیز میتوان اشاره کرد و همچنین گوش دادن به فیلم ها و آوازهای زبان اصلی میتوان اشاره کرد۰


1

سلام 

مهمترين امر در يادگيري زبان جديد اراده و پشتكار هست، استفاده از منابع آموزشي مختلف شامل كتاب، سي دي صوتي ، فيلم و غيره اگرچه لازم هستند اما كافي نمي باشند. بايد جهت يادگيري زبان علاوه بر استفاده از منابع ، خود شخص مدام در گفتگوهاي ذهني خود از آموخته هاي خود استفاده كند، خود را موقعيت هاي مختلف قرار دهد و شروع كند به گفتگو با خود با صداي بلند ( منظور از صداي بلند اين است كه خود شخص صداي خود را بشنود) در اين شرايط به ضعف هاي خود پي خواهد برد ( لغت، تلفظ، گرامر) و با تكرار و تمرين آموخته ها نهادينه و ماندگار خواهند شد


1

 برای یادگیری زبان جدید قبل از هرچیزی علاقه مهمه و بعد پشتکار، نبود علاقه در فرد خیلی زود خسته ش میکنه و باعث میشه از ادامه یادگیری منصرف بشه. مهم ترین فاکتور تو یادگیری استفاده از ابزارهای درست و کاربردی (مثل دیدن فیلم و سریال، استفاده از برنامه های آموزش زبان های خارجه، رفتن به کلاس های زبان و..) با تکرار و تمرین زیاده. فرد اگر علاقه داشته باشه اما خودش رو ملزم به تکرار و تمرین مطالبی که یادگرفته نکنه مسلما تنها وقت خودش رو هدر داده! مورد دیگه اینکه خود رو در معرض محیطی که به همون زبان صحبت میشه قرار دادن هم میتونه کمک شایانی به این موضوع بکنه.


1

آموزش خوب و موثر عملی


1

اگه اراده و پشتکار این رودارید که کتاب بخونید اگر نه اموزشگاه 


1

اگه اراده و پشتکار این رودارید که کتاب بخونید اگر نه اموزشگاه 


1

اگه اراده و پشتکار این رودارید که کتاب بخونید اگر نه اموزشگاه 


1

باسلام ؛ استفاده از اپلیکیشن tandem رو پیشنهاد میکنم

در این اپلیکیشن میتوانید با کسانی که به عنوان مثال انگلیسی زبان هستند و میخواهند فارسی یاد بگیرند ارتباط برقرار کنید. شما به آنها زبان فارسی رو آموزش می دهید و آنها به شما زبان انگلیسی رو آموزش میدهند.


1

با سلام مجدد و احترام خدمت دوستان.

ازپاسخ های خوبتون و زمانی که صرف کردید، بسیار بسیارمتشکرم.

حتما از تجربیات و پیشنهادات دوستان استفاده می کنم.

باز هم ممنونم.


0

اصولا قرار گرفتن در شرایطی که آن زبان وسیله برقراری ارتباط میان افراد آن جامعه میباشد بسیار مناسب است.  اگر چنین شرایطی موجود نیست  باید از فناوری اینترنت یا شبکه های اجتماعی  در جهت یافتن  کتاب ها و منابع مناسب آموزشی بهره برد.


1

 کلاس، مشاهده فیلم و قرارگیری در محیط انگلیسی زبان


1

اگه یه دوست که زبان را مسلط باشد را دارید باهم تمرین کنید اگه نه می تونید با آینه تمرین کنید یا حتی به مسایل روز مزمره با زبان مورد نظر برخورد کنید.


1

اگه یه دوست که زبان را مسلط باشد را دارید باهم تمرین کنید اگه نه می تونید با آینه تمرین کنید یا حتی به مسایل روز مزمره با زبان مورد نظر برخورد کنید.


1

بهترین روش مشاهده فیلم یا اخبار مر بوط به آن زبان ومکالمه  یا پیام دادن با یک شخصی که به آن زبان صحبت می کند.


1

سلام

باید اول نوع کاربرد و انگیزتون مشخص باشه

اگر صرفا آموزشی باشد مطالعه کتب گرامر و لغت و درک مطلب

ولی اگر هدف یادگیری و صحبت کردن باشد باید مانند زبان مادری آموخت. برنامه ، فیلم و اخبار به زبان انگلیسی به طور مداوم نگاه کنید و حتی انگلیسی فکر کنید.


1

با سلام

فراگیری زبان دوم بسته به نوع شخص داره افرادی با خودخوانی پیشرفت بیشتری در یادگیری دارند و بالعکس افرادی با قرار گرفتن در محیط اجتماع مثل موسسات و کلاس های اموزشی پیشرفت دارند اما ادغام این دو میتونه موثر باشه و هر کدوم ب تنهایی کافی نیست.


1

بهترین راه و کاربردیترینش ماندن در کشور اون زبانه 


1

مابقی روش ها سخترند و زمان بیشتری طول می کشن


1

مهمترین چیز در یادگیری زبان درگیر شدن با زبان مورد نظر است. باید دروندادهای زبانی مناسبی را دریافت کنید.

و این بستگی دارد شما زبان دیگر را بعنوان زبان دوم و یا یک زبان خارجی بخواهید یادبگیرید.
مثلا یادگیری زبان انگلیسی در کشور ما یک زبان خارجی است ولی یادگیری زبان انگلیسی در یک کشور انگلیسی زبان توسط شما میشه یادگیری زبان دوم.

 

 


1

سلام و وقت بخیر

به نظر من برای لغات بهتر هست مجلات یا کتابهای نوشته شده به آن زبان را تهیه کنیم و مطالعه کنیم مخصوصا اگر این کتاب رمان باشد مجبوریم برای فهمیدن کامل هر بخش ، لغات رو خوب بفهمیم . در این روش لغت های نا آشنا رو پیدا میکنیم و زیرش معنی مینویسیم ، این روش برای من در لغت کاربرد داشت.

برای چمله بندی هم فیلم های خارجی رو با زیر نویس انگلیسی ببینین ، هم شنیدار تقویت میشه و هم گرامر.

اما در کل قرار گرفتن در محیط بسیار کار رو راحت میکنه ، حداقل میتونید در کلاس های گفتگوی انگلیسی که جلسات مباحثه تشکیل میدن شرکت کنید. 


1

دیدن فیلم‌های آموزشی و یا عادی به زبان اصلی، اپلیکیشن‌ها و کتاب‌های درسی میتونن خیلی کمک ‌کننده باشند ولی برای پیشرفت در همه قسمت‌ها و کسب مهارت‌های چهارگانه به نظر من آموزشگاه در مرحله اول هستش و در صورت امکان تکمیل اون با فیلم‌ها و کتاب‌های مختلف و در آخر هم مدتی اقامت در کشور خارجی


2

با سلام و عرض ادب مجدد

باز هم سپاسگزارم از راهنمایی و لطف همه ی دوستان گرامی.

پیروز باشید.


0

تمرین و تکرار روزانه

روش تمرین کردن برای هرشخص متفاوته ولی تداوم در آن فوق العاده مهمه


2

دیدن سریال ها بدون زیرنویس و مطالعه کتاب های سطح بندی شده به ترتیب و با گوش دادن به صدای گوینده در هنگام مطالعه این کتاب ها در کنار تقویت لغت های استخراج شده از سریال ها و کتاب های مد نظر


2

بیشتر از خود راهکار انگیزه و تلاش و استمرار در تلاش برای یادگیری زبان موثر می باشد و این روزها با پیشرفت تکنولوژی راه های گوناگونی وجود دارد.خود من شش ترم است که کلاس زبان در آموزشگاه می روم و راضی هستم و البته در کنار آن می توان داستان های کوتاه انگلیسی،گوش دادن به رادیو های خارجی زبان،دیدن فیلم با زبان اصلی و... هم زبان را تقویت نمود.


2

سلام

به نظرم دیدن فیلم و موسیقی و اینکه ادم هر روز با متون درگیر باشه و فاصله بینش نیفته. سایت ef هم که برای سازمان بین المللی دانشگاهیان رایگان هست بسیار مفیده


1

ما چندین سال در اموزش و پروش درس زبان انگلیسی خواندیم اما اکثرا در حد فقط Yesو Noگفتن بلدیم.

بهترین کار اینه که دریک جامعه ای که به اون زبان صحبت میکنند روزگاری مثلان ۱سال زندگی کنیم


1

با سلام یلم های روز بسیار کمک کننده هستن حتما استفاده کنید زبان اصلی

اهنگ ها خارجی مجلات خارجی

صحبت کردن با افراد خارجی در شبکه های اجتماعی


1

با سلام. کاربردی‌ترین روش، یادگیری فعال هست. یعنی شما با داشتن یک هدف مشخص، زبان رو بیاموزید. ضمن اینکه می‌پذیرید زبان به‌طور کلی فرار هست و هر چه قدر هم بهش مسلط بشید، باید روزانه مطالعه کنید چون Native نیستید. باید هنگام مطالعه عناصر علاقه و انگیزه موجود باشه تا به بیشترین بازدهی یعنی یادگیری برسید.


0
برای ارسال پاسخ شوید.