Loading...
دانشنامه

آیا شما قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارید؟

به نام خدا

سلام

آیا شما قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارید؟ ( اگر پاسختان مثبت است علت را ذکر کنید)

در صورتی که فارغ التحصیل دوره دکتری هستید ؛ از تحصیل در این دوره چه میزان رضایت دارید؟

و در آخر اینکه آیا تب مدرک گرایی و شان اجتماعی بر ادامه تحصیل تاثیرگذار است؟

 

تذکر مدیریت دانشنامه : لطفا برای سوالات خود تیتر مناسب انتخاب کنید ، در صورتی این موضوع را رعایت نکنید، امتیاز منفی خواهید گرفت.

عمران

سلام و رحمت الله...

مسلما باید ادامه پیدا کند...

کاری را انتخاب کنید که دوست دارید، در اینصورت حتی یک روز هم در کل زندگیتان مجبور به کار کردن نخواهید شد... (بلانچارد) 


0

سلام بله، زیرا علاقه به کسب علم دارم.


0

بله

چون اشتیاق زیادی دارم که در رشته خودم بیشترین اطلاعات و مهارت و توانایی رو کسب کنم


0

بله علاقه دارم تحصیل کنم


0

سلام تیتر و محتوای زیر سوال مناسب نیست !

من که به شخصه راضی هستم و در حوزه های مختلف تاثیر گذار بوده است حتی در بینش و نگرش فردی موثر بود. اما با توجه به تحصیل و تجربه اینجانب توصیه می کنم اگر واقعا علاقه دارید برنامه ریزی کنید و دنبال دکتری بروید. چون مقطع خاصی است و شما باید پاسخگوی خیلی موارد باید باشید (به دلیل تحصیل تخصصی و انتظارات جامعه و اطرافیان) و باید وقت و انرژی و پول ... بگذارید تا بتوانید موفق شوید. هم ورودی مصاحبه دارد (تعداد کمی پذیرش می شوند در حد چهار پنج نفر!) و هم پس از پایان ترم های تحصیلی آزمون جامع ( کتبی و شفاهی) دارد و هم رساله واقعا کار زمان بر است. رساله هم پیش دفاع دارد و هم دفاع اصلی دارد! باید مدام مطالعه کنید و نکته دیگر اینکه مدرک معتبر زبان انگلیسی حتما لازم است (آیلتس و تافل و ...) موفق باشید 


0

سلام
خیر 
باتوجه به اینکه آمار نشون میده بیش تر افراد تحصیل کرده در مقاطع دکترا بیکار هستن دقیقا نششون میده که خواندن مقطع دکترا ریسک هست 
درضمن البته تمام افرادی که دکترا میگیرن بیکار نیستن کسی به خودش نگیرن ولی آمار نشون میده


0

سلام قطعا قصد ادامه تحصیل دارم.

انشالله با تلاش و کمک خدا دکترا را از دانشگاه خارجی می گیرم.در داخل کشور جز افراد خاص به مدرک دکترا بها داده نمی شود. به همین دلیل زندگی و تحصیل در خارج کشور بهترین توصیه به افراد علاقه مند به علم و تحصیل است.


0

سلام

من در این دوره تحصیل میکنم. سختی هایی به همراه دارد ولی در کل راضی کننده است. هدف شما از ادامه تحصیل در این دوره بسیار با اهمیت است. 

ابتدا تعیین هدف کنید و سپس ادامه تحصیل دهید


0

سلام بله استعداد و توانایی اش را دارم.


0

بله

چون علاقه مند به تحصیل هستم


0

من راضی هستم و خدا رو شکر میکنم این فرصت رو دارم که مطالعاتم در مورد رشته فعلیم رو گسترش بدم فرد مفیدی برای کشور و انقلاب و پیشبرد اهداف دولت کریمه باشم.

اما بهتر است به کلمه مدرک گرایی با رویکرد مثبت و بهینه نگاه شود چرا که همانطوری که همه دانش پژوهان عزیز و گرانقدر از هر طیفی و در هر مقطعی می دانند کسب علم و دانش کاربردی قطعا باید در رفتار و کردار و تاثیر فرد در کلاس و مهمتر از آن در جامعه به منصه ظهور برسد تا بتوان مدرک را از دانشگاه اخذ کرد.

لذا مطالعه فراوان لازمه موفقیت در دهه های آتی با چالش های خاص می باشد که مطمئنا همه دانشجویان بر این موضوع واقفند که باید از آن علمی که فرا می گیرند برای رفع و حل پیشامدهای احتمالی استفاده داشته باشند در غیر اینصورت چیزی جز درجازدن ندارد.

شأن اجتماعی زمانی خواهد داشت که با قدرت ظاهر شوید و با صرفا تظاهر به داشتن مدرک نه تنها موجب ارتقاء منزلت نمی شود بلکه حتی ممکن است شخصیت فعلی فرد اگر نگوییم آتی را خدشه دار می کند.


0

سلام قطعا به اهداف کسی که قصد ادامه تحصیل دارد بستگی دارد.

و عامل موفقیت و پیشرفت میباشد 


0

سلام.در ایران قطعا نه.


0

بله قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارم ولی الان مردد شدم که بعد از ورود به بازار کار دکتری را بخوانم یا قبل از ورود به آن.
به هر حال تصمیم به ادامه تحصیل مربوط به شرایط و وضعیت فرد، نوع رشته،علاقه و... عوامل گوناگونی دارد.


0

سلام قطعا ادامه می دهم

چون اگر علاقه نبود ارشد ادامه میدهم

ولی باید دکتری جدی خواند چون که نمیشه مثل لیسانس و ارشد رفتار کرد همه اهداف باید گام به گام برداشت


0

سلام 

مدرک گرایی از آفات بزرگی است که نه تنها برای نظام آموزشی بلکه برای کل جامعه یک آسیب جدی محسوب می‌شود.اگر زمانی علاقه جوانان برای ادامه تحصیل عمدتا منحصر به گرفتن لیسانس بود اکنون کار به جایی رسیده که افراد فکر می‌کنند اگر بگویند مدرکشان لیسانس است خود را در انظار کوچک کرده اند.

 

تب مدرک گرایی پس از چند سال از لیسانس به فوق لیسانس رسید و اکنون به قول برخی‌ها‌، فوق لیسانس هم از بورس افتاده و اکثر دانشجویان عشق مدرک به دنبال قبولی در دکترا هستند. بیراه نیست اگر بگوییم اکنون تب دکترا در جامعه فراگیر شده است. یک دلیل این مدعا این است که هر سال به تعداد متقاضیان شرکت در آزمون دکترا اضافه می‌شود.سازمان سنجش به تازگی اعلام کرده که بیش از 260 هزار نفر برای آزمون دکترا امسال ثبت نام کرده اند. این خبر یک تلنگر به همه و به ویژه مسئولان است که چرا اکثر جوانان تحصیلکرده ما آمال و آرزوهای خود را در گرفتن مدرک دکترا می‌دانند


0

بله اما با توجه به شرایط فعلی جامعه به نظرم اگر به ثبات شغلی مناسبی نرسیده اید بهتر است اول به این موضوع دست پیدا کنید و سپس در مقطع دکتری ادامه تحصیل بدهید مگر اینکه علاقه به کسب علم و حضور در فضای دانشگاهی به عنوان مدرس را داشته باشید


0

سلام بله من شخصا خيلي از تحصيل در مقطع دكتري راضي هستم  و دليلش هم صرفا موضوع مدرك نيست چرا كه در دوره دكتري شما فرصت خوبي داريد كه به اندوخته هاي خودتان عمق بديد.

نوشيدن آب خوب هست اما اگر تشنه نباشيد يك ليوان را راحت مينوشيد، نوشيدن ليوان دوم براي سخت خواهد شد و ليوان سوم زجر هست. دوره دكتري هم ميزان تشنگي فرد ارتباط دارد اگر صرفا مدرك و يافتن شغل باشد سختي هاي راه شما را خسته خواهد كرد اما اگر مشتاق باشيد اين مسير برايتان شيرين خواهد بود


0

سلام بله من شخصا خيلي از تحصيل در مقطع دكتري راضي هستم  و دليلش هم صرفا موضوع مدرك نيست چرا كه در دوره دكتري شما فرصت خوبي داريد كه به اندوخته هاي خودتان عمق بديد.

نوشيدن آب خوب هست اما اگر تشنه نباشيد يك ليوان را راحت مينوشيد، نوشيدن ليوان دوم براي سخت خواهد شد و ليوان سوم زجر هست. دوره دكتري هم ميزان تشنگي فرد ارتباط دارد اگر صرفا مدرك و يافتن شغل باشد سختي هاي راه شما را خسته خواهد كرد اما اگر مشتاق باشيد اين مسير برايتان شيرين خواهد بود


0

عرض سلام و ادب

بله ،نیاز میبینم از لحاظ تحصیلی،شغلی،اجتماعی و...

یقینا جواب هیچکس پاسخگوی آنچه شما مدنظر دارید نیست چرا که اهداف متفاوت هست و خودتان آگاه تر به هدفتان هستید.

 


0

سلام 

خیر، چرا که با تحصیل در مقطع دکترا اکثر فعالیت ها به کارهای تحقیقاتی و پژوهشی محدود می‌شود


0

سلام بنده دانشجوی دکتری هستم.بستگی به شرایط فرد داره ولی الان در حال حاضر به نظر کار در اولویت مردان بیشتر باید باشد


0

سلام خیر کار برای فارغ التحصیلان حسابداری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بیشتر از دکترا است و دکترای حسابداری برای استاد شدن در دانشگاه ممکن است لازم باشد ونه کارهای اجرایی


0

سلام

بله. چون اگر بعد از آن شانس استادی برای دانشگاه وجود داشته باشد، شغل بسیار خوبی است و میتوان فعالیت های علمی گسترده ای انجام داد و بر جامعه تاثیر گذاشت.

البته اگر در ایران به رشته های علوم انسانی بیشتز اهمیت داده می‌شد، با مدرک لیسانس و فوق لیسانس هم مشاغل مناسب پیدا میشد. مثلا در رشته ما، بودجه کار مردم‌نگاری رو به هرکسی نمی‌دهند، اما اگر استاد دانشگاه باشی اعتبار داری.


0

بله علاقه مند به علم و دانش هستم


0

بله قصد دارم برای اپلای کردن و ارتقا علم 


0

بله هم شان میده هم علم بالاتر باشه موفقیت در همه زمینه ها میره بالا


1

با سلام

بنظر تکمیل هر فرآیندی با توجه به ساختارها و استعداد و علایق اشخاص تا نهایت بلوغ می تواند آرمان و هدف در همه امور زندگی باشد و تحصیل نیز جدای از این نیست و با رسیدن به تین هدف میزان رضایتمندی نیز حاصل خواهد شد و اگر این موضوع از ارکان و اهداف چاچوب زندگی باشد مدرک گرائی خود بخود حذف می شود.


0

سلام

بله چون که خیلی علاقه مند به علم هستم مدرک گراییی دیگه اهمیت نداره چرا که بعد دکترا دانشیار و استاد یار استاد تمام هم بگیری اهمیت خاصی نداره و در کل فقط علم مهمه بیشتر و ریز تر میشن تو اون بحث تخصص


0
برای ارسال پاسخ شوید.