Loading...
دانشنامه

دوچرخه سواری در دانشگاه

آیا راه اندازی سیستم دوچرخه سواری و جابه جایی در سطح دانشگاه با دوچرخه مورد استقبال خواهد بود ؟

 

برنامه ریزی

عرض سلام و ادب

در مفید بودن این برنامه شکی نیست اما دانشگاه با دانشگاه متفاوت است در دانشگاه های کوچک و مذهبی ای مانند مراغه تبعیض جنسیتی یقینا حاکم است و به بانوان فقط اجازه دوچرخه سواری در محوطه خوابگاه داده می شود.


6

با وجود این همه مشکل آلودگی استفاده از دوچرخه بهترین روش است اما باید زیرساخت های مناسب فراهم شود. در کشوری که هنوز معلول ها نمی توانند از پیاده رو ها و وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند فکر به اینکه یک مسیر همگانه و گسترده در تمامی شهر ها برای عبور دوچرخه راه اندازی شود سخت است.


6

بله قطعا بسیار کار آمد خواهد بود


6

سلام

در دانشگاه های بزرگ قطعا خوب خواهد بود و در دانشگاه های کوچک تر نیز ممکن است مطلوب واقع شود


6

سلام در صورتی که دوچرخه های با کیفیت و به روز باشد حتما استقبال خواهم کرد 

 


5

بله، خواهد بود... بدون شک...

از سال ۹۲ تا ۹۶ که خودم در دانشگاه صنعتی شریف بودم، دانشگاه به همه دوچرخه‌ی أمانی می‌داد و اونا هم تا خوابگاه یا درون دانشگاه یا هرجای دیگه إستفاده می‌کردن...

سال ۷۶ - ۷۷ هم شهردار تهران نوار سبز دوچرخه سواری دور تهران را انجام داد که از پارک چیتگر شروع می‌شد و تا میدان ولیعصر عج إدامه داشت. خیابانی به عرض حدود یک متر و طول چندین کیلومتر. هنوز آثار اون طرح در بلوار کشاورز تهران، در میان بلوار به صورت رفت و برگشتی وجود دارد. بقیه جاهاش از بین رفته...

 

ألان هم که طرح "بیدود" (دوچرخه رایگان) در تهران داره إجرآء می‌شه...

 

فکر خیلی خوب و ناب و از هر نظر کاملی هست... 


8

بسيار كارامد خواهد بود اگر نكات ايمني رعايت شوند. از جمله طراحي مسيرهايي كه كمترين تداخل را با عبور أتومبيل ها و عابر پياده داشته باشند. كف سازي هاي استاندارد و ...  در غير اينصورت مشكلات زيادي بوجود خواهد امد

 


4

سلام، بله. اخیرا تعداد دوچرخه سواران در دانشگاه تهران افزایش یافته.


4

سلام
ایده جالب و خلاقانه ای هست و مطمینا جایگزینه مناسبی برای رفت آمد در دانشگاه 


3

قطعا کارامد خواهد بود و عالی 

به شرطی که فقط واسه اقایان نباشد 


5

قطعا کارامد خواهد بود و عالی 

به شرطی که فقط واسه اقایان نباشد 


2

پیشنهاد و ایده شما قطعا روش مناسبی برای ورزش در جامعه پرمشغله امروزی است که از هر فرصتی باید برای باز شدن ذهن انجام داد. پیشنهاد من برای تولید و استفاده بیشتر از آندورفین در بدن و شادی و نشاط حاصل از آن تقسیم ورزش صبحگاهی به ده قسمت در ساعات مختلف روز است که میتواند استفاده از دوچرخه را سه تایم متفاوت استفاده کرد.


3

طرح بیدود در تهران نشان داد که علاقمندان دوچرخه سواری در هر شرایطی از آن استفاده می کنند. در داخل دانشگاه بخصوص دانشگاه هایی که محیط فیزیکی بزرگی دارند باید مسیر گذاری و بستر سازی و فرهنگ سازی شود. 


3

یه تفریح خوب و سالم هست خیلی خوبه اگه باشه افراد زیادی نسبت به استفاده اقدام میکنن


3

بسیار کارامد خواهد بود و عالی اگر که برای همه ی دانشجوها باشه .


2

به نظر بنده جالب نيست


2

از آنجایی که دانشگاه ما بسیار بزرگ و وسیع میباشد قطعا میتواند ایده خوبی باشد،در یه مقطعی از سال پیش از ماشین های الکترونیکی استفاده شد که متاسفانه از دسترس خارج شد.


3

به نام خدا

باسلام

خیلی بستگی به محوطه دانشگاه و نوع دانشگاه داره و باید برای هر دانشگاه تقاضا سنجی داشته باشید


2

باسلام

قطعا طرح بسيار خوبي است به شرطي كه شرايط استفاده انقدر سخت و پرهزينه ( مثل دوچرخه هاي بيدود ) نباشد و دوچرخه هاي ويژه بانوان طراحي شود


2

باسلام

قطعا طرح بسيار خوبي است به شرطي كه شرايط استفاده انقدر سخت و پرهزينه ( مثل دوچرخه هاي بيدود ) نباشد و دوچرخه هاي ويژه بانوان طراحي شود


2

قطعا ایده ای عالی خواهد بود،اگر مسیرهای مناسب طراحی شودوخانم ها هم بتوانند استفاده کنند


2

با سلام 

در شهر کیش زیر ساخت برای استفاده از دوچرخه سالهاست که وجود دارد و استفاده می‌شده و در حال حاضر نیز در حال استفاده و بهره برداری هست که سازمان منطقه آزاد نیز برای حمایت از این طرح ایستگاه‌هایی در سطح شهر تعبیه نمود و در هر ایستگاه چند دوچرخه قرار دادن و یک نفر مامور تحویل دوچرخه وجود داشت در شهر های دیگر مثل تهران نیز چنین ایستگاه‌هایی وجود دارد اما بستر سازی نشده. 

در صورت بستر سازی همه اشخاص می‌توانند بدون خطر و فقط در مسیر دوچرخه سواری از متور سیکلت و دوچرخه استفاده نمایند. 

که باید موازی با پیاده رو در خیابان ها تعبیه شود و این جزو طرح های کلان هست. 

در کیش بخاطر جدا بودن جاده دوچرخه سواری از جاده ماشین رو همه اشخاص به راحتی از این وسیله استفاده می نمایند و برای بانوان نیز دوچرخه مخصوص به بانوان وجود دارد که مشکلی برای سوار و پیاده شدن نداشته باشند. 

چندین سال هست که متورهای برقی نیز با توجه به ممنوعیت تردد موتورسیکلت در کیش نیز به این ناوگان اضافه شده و بانوان به راحتی و بدون مشکل می توانند از این وسیله نیز استفاده نمایند و حتی از محل کار تا منزل نیز از این وسیله استفاده می نمایند و هیچ مشکل و محدودیتی نیز ندارند.

 


3

قطعا ایده ای عالی خواهد بود و واقعاً مورد استفاده در دانشگاه های بزرگ که فاصله دانشکده ها با یک دیگر زیاد است


3

در داخل دانشگاه تربیت مدرس یه دوره ای دوچرخه های بیدود وجود داشتن، نه تنها مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفت بلکه یه نشاطی هم به دانشگاه و دانشحوها اضافه شده بود و مهم تر از همه امکان ورزش‌های جمعی رو برا بچه ها تو محوطه مخصوصا شبها فراهم میکرد. ایده بسیار جالب و موفقی بود. 


3

درود 

ایده جالب و کاربردی میباشد 

باید زمینه های تردد و فرهنگ جا بیفتد


2

بله قطعا منتها نیاز به یک سیستم اجرایی قوی جهت جلوگیری از اخلال در استفاده از دوچرخه هست


2

برای دانشگاه های وسیع قطعا مفید است ولی نیاز به مدیریتی قوی دارد.


3

قطعا موافق هستم

در دانشگاه های جامع به دلیل مسافت زیاد نیاز به وسیله نقلیه کاملا محسوس هستش


3

بله قطعا عالی خواهد بود ولی مسئله این هست که ما خانم ها اجازه استفاده آن را نداریم چون زشت و کریح هست که خانم‌ها از دوچرخه استفاده کنند و کسانی‌که با تمام این وجود گستاخی کرده و تابو شکنی می‌کنن، اجازه تردد با دوچرخه در فضای دانشگاه رو ندارند و ما دوچرخه‌هامون رو مجبوریم با کلی التماس و تمناء در پارکینگ دانشگاه پارک کنیم و تا دانشکده خودمان حدود ۱۵ دقیقه پیاده روی کنیم. این در حالی هست که آقایون دوچرخه هاشون رو داخل سالن دانشکده به نرده های راهروها می‌بندن و به ما که باید تا اون سر دانشکده پیاده بریم پوزخند می زنن. آخه خانم رو چه به دوچرخه سواری!

متاسفانه فرهنگ غرب وحشی که دوچرخه سواری و اسب سواری و پوشیدن لباسهای مردونه( شلوار) زشت بود خیلی جذاب بوده برای جامعه ما که بعد از ۳۰۰ ۴۰۰ سال هنوز با اصرار بهش پای بندیم.

دنیا برای آقایون تو ایران زیباتر و سالمترِ تا خانم‌ها.

 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Persian -> Persian...
    
  • Create a new word list...
 • Copy


2

بستگی به محیط و فضای فیزیکی دانشگاه دارد.اما ابتدا باید فرهنگ سازی و بستر سازی این کار انجام گیرد و سپس این طرح می تواند موفق باشد.


2

با سلام. 

دوستان در کامنتها به نکات و ایده های خوبی اشاره کرده بودند. از نظر من ایده ی خوبی است به شرط اینکه برنامه ریزی دقیق برای آن وجود داشته باشد. 


2

با سلام. 

دوستان در کامنتها به نکات و ایده های خوبی اشاره کرده بودند. از نظر من ایده ی خوبی است به شرط اینکه برنامه ریزی دقیق برای آن وجود داشته باشد. 


1

با سلام. 

دوستان در کامنتها به نکات و ایده های خوبی اشاره کرده بودند. از نظر من ایده ی خوبی است به شرط اینکه برنامه ریزی دقیق برای آن وجود داشته باشد. 


2

با سلام طبیعتا استفاده از وسایل نقلیه ای که الودگی را کاهش میدهند و موجب جابه جایی افراد میشوند بسیار کار آد و موثر است اما باید توجه داشته باشیم که زیر ساخت های کاری ک میخواهیم انجام دهیم فراهم باشد.


1

بله البته در صورتی اجازه استفاده دختران هم بدهند


2

بله 

مطمئنا به دلایل زیادی استقبال میشود 

از جمله هزینه کم 

آلودگی کم 

علاقه مندی بسیاری  دانشجویان 


1

سلام و ادب

استفاده از وسایل نقلیه ای که الودگی را کاهش می دهد بسیار موثر است


0

با سلام 

تفاوت جنسییتی و تبعیض در آن سبب ایجاد ابهام در پاسخ به این پذسش می باشد ولی این امر دلیلی بر این نمی تواند باشد که یک عمل مفید و اجرای اون طرد شود که نهایتا همین امر دوچرخه سواری چون عامل تندرستی و ماهیت ورزشی و تندزستی دارد مفید می باشد.


0

در دانشگاه تربیت مدرس، به مدت 6 ماه شرکت بیدود (دوچرخه) این ایده رو عملی کرد که با استقبال فراوان دانشجویان مواجه شد ولی از طرفی چون دانشگاه تربیت مدرس را دانشگاه مولود انقلاب می دانند، با اعتراض بسیج دانشگاه پس از پایان قرار داد 6 ماهه، دیگر قرار داد تمدید نشد و مجبور به جمع آوری دستگاه ها شد.

متاسفانه


0

با سلام ایده بسیار جالبیه اگر برای دانشجویان حداقل رایگان اشه ارائه خدمات برای دانشجویان در کشوور ما بسیار ضعیفه


0
برای ارسال پاسخ شوید.