Loading...
دانشنامه

مقاله یا دستاورد عملیدر وضعیت کنونی کشور تلاش برای چاپ مقاله مهمتر است یا دستاوردهای عملی!؟

با سلام

در وضعیت کنونی کشور تلاش برای چاپ مقاله مهمتر است یا دستاوردهای عملی!؟

مقاله

با عرض سلام و احترام

با تلاش و پشت کار و همت هر دو مورد میسر می‌شود 

 

هرچه علم آموزی و فن آوری بیشتر باشد بازار کار بهتری پیش رو خواهد بود . لذا با بالابردن تعداد مقاله ها نیز مزایای ویژه ای دارد که در ذیل به مواردی اشاره خواهد شد ؛

مزایای چاپ مقاله ISI برای دانشجویان 

 

1  

پذیرش راحت تر در مقطع دکتری

گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاه های معتبر بین المللی در سراسر جهان

3

استخدام راحت تر در کلیه ادارات و سایر مراکز دولتی و خصوصی

4

پذیرفته شدن بسیار راحت تر به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی

5    

امکان ادامه تحصیل در مقطع، رشته و دانشگاه دلخواه در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون ورودی

6

امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان

7

شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع

8

امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهایی بسیار بالا

9

ایجاد شدن احساس افتخار و اعتماد به نفس در نویسندگان مقالات

10

نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان در زمینه های تخصصی

11

ثبت کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها

12 

عرضه پژوهش و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به افراد زیادی در تمامی نقاط جهان

 


1

نمونه ای از مهارت هایی که بازارکار بسیار خوبی دارد ؛
 
توسعه نرم افزار
اگر هم اکنون در حوزه فناوری اطلاعات و توسعه وب به عنوان برنامه نویس مشغول به کار هستید مهارت های خود را از طریق یادگرفتن توسعه نرم افزار ارتقا دهید. توسعه دهندگان نرم افزار مسئولیت خلق نرم افزار و طراحی دیتا بیس ها را دارند. طبق آمار های بدست آماده یادگیری این مهارت موجب چند برابر شدن درآمدتان طی سال های متمادی می گردد.
بازاریابی اینترنتی
اگر به کار کردن در زمینه بازاریابی اینترنتی یا هر چیز دیگری که با دیجیتالی شدن و ارتباطات جدید مرتبط می گردد علاقمندید باید مهارت های خواسته شده را کسب کنید. به عنوان یک فرد حرفه ای باید توانایی مدیریت کردن استراتژی سازمان را داشته باشید تا به بهتر دیده شدن سازمان کمک کنید با این کار شما به افراد با درآمد بالا ملحق می شوید.
مدیریت پروژه
اگر می خواهید در حوزه کسب و کار پیشرو باشید ولی هنوز مهارت های فنی ابتدایی در این زمینه دارید می توانید از طریق یادگیری ابزارهای مدیریت پروژه مانند Asana و Basecamp به پیشرفت حرفه خود کمک کنید. مدیران پروژه ای که در استفاده از تکنولوژی و برنامه های کاربردی برای مدیریت تیم های خود، جریان های کاری و به کارگیری داده ها مهارت دارند بسیار مورد توجه قرار می گیرند حتی اگر در زمینه تکنولوژی فعالیت نمی کنند. هر بیشتر به ابزارهای مدیریت پروژه مسلط باشید قطعا حقوق و دستمزد بیشتری نیز دریافت می کنید.
مدیریت مالی
توانایی بالا در انجام محاسبات و سرو کار داشتن با اعداد و همین طور یک دیدگاه تحلیل گرایانه می تواند از شما یک فرد حرفه ای در حوزه امور مالی بسازد.
شرکت ها و سازمان های مختلف به دنبال افراد با مهارت هایی می گردند که قادرند پیش بینی های مالی، تحلیل روندها، شناسایی و بررسی ریسک ها و سایر کارهایی که به ثبات مالی شرکت منجر می شود را به خوبی انجام دهند. رسیدن به این نقطه و داشتن درآمد بسیار خوب حدود پنج سال طول خواهد کشید.
توانایی حل مسائل در حوزه تکنولوژی
شما در هر زمینه ای نیاز به مهارت حل مسئله دارید. اما کسانی که قادر به شناسایی و حل مشکلات به وجود آمده در حوزه تکنولوژی هستند نسبت به بقیه درآمد بالاتری دارند.
داشتن یک شغل در زمینه علوم کامپیوتر همیشه با حقوق و مزایای خوبی همراه است به این دلیل که شما در قبال حل مشکلات مربوط به تک و تکنولوژی به عنوان مهندس کامپیوتر، برنامه نویس یا مشاور مسئول هستید. آمارها نشان می دهد که درآمد افراد مشغول به این کارحدود 11 درصد تا سال 2024 افزایش می یابد.
فروش
از آنجایی که کار فروش با کمیسیون همراه است درآمد آن تقریبا نامحدود است. با این حال نیاز به یکسری مهارت ها احساس می شود. برای رسیدن به یک درآمد خوب و مقعول نیاز دارید تا مهارت فروش و خدمات مشتری خود را تقویت کنید. شما باید حداقل پنج سال تجربه کسب کنید تا یک فرد مقتدر در این زمینه باشید و بتوانید به مشتریانی دسترسی پیدا کنید که حاضر به معامله با شما باشند.
ارتباطات و روابط عمومی
در هر حرفه و شغلی داشتن مهارت های ارتباطی خوب ضروری است اما اگر در برقراری ارتباط با گروه های مختلف بسیار ماهر هستید می توانید یک شغل با درآمد خوب در زمینه روابط عمومی، جذب سرمایه و یا در حوزه بازاریابی کسب کنید.
مدیران روابط عمومی مسئول برنامه ریزی و هماهنگی در مقیاس بزرگ برای بهتر دیده شدن شرکت یا بهتر دیده شدن در چشم عموم هستند. مهارت ها و استعداد های شما ممکن است به دلیل تاثیرات مثبتی که می گذارند تقاضای زیاد داشته باشند و افراد مختلف در حوزه های مختلف از جمله سیاستمداران و مدیران اجرایی خواستار همکاری با شما باشند.
آموزش و ایجاد انگیزه
معلمان صرف نظر از اینکه چه میزان تجربه دارند، از درآمد بالایی برخوردار نیستند. با این وجود داشتن مهارت های خوب آموزشی می تواند به شما کمک کند تا به عنوان مشاور یا مربی به کسب درآمد بپردازید.
مشاغلی که نیاز به هدایت و آموزش افراد در مورد یک محصول یا شرکت و یا ارائه کمک مربیگری دارند، می توانند مسیرکاری ایده آلی برای شما باشند و همین طور درآمد بسیار خوبی از آن داشته باشید.
سرمایه گذاری
اگر جزو افرادی هستید که تصمیم های درستی در حوزه سرمایه گذاری می گیرید، می توانید به عنوان سرمایه گذار یا مشاور مالی در این حرفه خدمت کنید. این را هم بهتر است بدانید که مشاوران مالی فقط در بانک ها استخدام نمی شوند و شرکت ها برای نظارت بر فعالیت های مالی و در زمینه خدمات فنی و علمی به اینگونه افراد نیاز دارند.
خلبانی
هنگامی که به دنبال یک مسیر حرفه ای غیرسنتی هستید که درآمد خوبی دارد می توانید حرفه خلبان هواپیمایی را در نظر بگیرید. داشتن این مهارت و دریافت مجوز حق پرواز می تواند درآمد خوبی برای شما به همراه آورد.
 

0

سلام

دستاورد علمی و مقاله به نظر میاد در یک راستا باشند . یعنی خود مقاله یک دستاورد علمی هست و دستاورد علمی میتواند مقاله هم باشه. اما مفهوم دستاورد علمی جامع تر و برتر هست


0

سلام:

اگر بخواهیم یکی را مقدم بر دیگری بدانیم، در شرایط کنونی که دچار تحریم  هستیم، رسیدن به دستاوردهای عملی مهمتر بنظر می‌رسد  هرچند برنامه های توسعه دراز مدت برای کشور، نیاز به چاپ مقاله دارد.


0

سلام
ابتدا تولید دستاورد های علمی و سپس چاپ مقاله


0

سلام 

دستاورد علمی


0

در هر صورت چاپ مقاله مقدم است... زیرا نقشه‌ی راه است... 


0

هیچ تضادی در مقاله نویسی با توسعه تکنولوژی در بحث مهندسی و صنعتی وجود ندارد. اما نیاز به مکملی به نام صنعت برای هم سو کردن این دو وجود دارد. نیازهای صنعتی امروز کشور یک فرصت عالی برای دانشگاه و دانشجویان به وجود آورده تا با رفع مشکلات و توسعه تکنولوژی های جدید مقالات پر مخاطب و بهتری به چاپ برسانند اما مدیریت اشتباه صنعت مانع استفاده میشود. 

 


0

دستاورد علمی که به درد کشور بخورد. مقاله بدون رسیدن به نتیجه مناسب ارزشمند نیست


0

دستاورد علمی که یکی از مشکلات فعلی کشور رو حل کنه بهترین گزینس


0

سلام، هیچ‌کدام


0

مقاله ای که منجر به دستاورد علمی شود عالی خواهد بود. 


0

با سلام

علم زماني كه عمل به همراهش باشد تأثيراتش چندين برابر خواهد بود. اگر مباحث نظري كه بيشتر در مقالات به انها پرداخته ميشود بصورت عملي بكار گرفته شوند باعث پيشرفت بيشتر جامعه در زمينه مربوطه خواهد شد


0

با سلام

علم زماني كه عمل به همراهش باشد تأثيراتش چندين برابر خواهد بود. اگر مباحث نظري كه بيشتر در مقالات به انها پرداخته ميشود بصورت عملي بكار گرفته شوند باعث پيشرفت بيشتر جامعه در زمينه مربوطه خواهد شد


0

قطعا داشتن دستورد علمی مهمتره مثلا عملی کردن مقاله ها خیلی ارزشمندتر از نوشتن و اضافه کردن یه مطلب بی حاصل به مطالب بی حاصل دگس


0

ثبت اختراع و چاپ مقاله برای رزومه تون عالیه ..معمولا کارهای پژوهشی رو میشه به شکل مقاله ارائه داد و اینکه از پایان نامه تون هم می تونید استراج کنید ..طی کارپژوهشی میشه به هردو رسید


0

حل مشکلات اساسی که کشور درگیر آن است و نیاز به دانش فنی دارد بسیار ضروری تر است


0

واقعا مطالب خوبی بیان شد تشکر


0

واقعا مطالب خوبی بیان شد تشکر


0

به نام خدا

با سلام / 100 %  کارهای عملی برای کشور ما و این شرایط ارجحیت دارد .

 


0

اولویت چاپ مقاله 

حالا اگه دستاورد هم داشته باشه که عالی میشه دیگه


0

اولویت چاپ مقاله 

حالا اگه دستاورد هم داشته باشه که عالی میشه دیگه


0

سلام

دستاوردهای علمی که منجر به تولید مقاله شود


0
برای ارسال پاسخ شوید.