فرق دفترچه تامین اجتماعی و دفترچه سلامت

سلام

فرق بین دفترچه تامین اجتماعی و دفترچه سلامت چیست؟

کدام یک هزینه‌های درمان را بیشتر پوشش می‌دهند؟

 

در هنگام مراجعه به درمانگاه، با کدام دفترچه بیمار هزینه کمتری را متقبل خواهد شد؟

تشکر

دارو پزشکی

بیمه‌ی سلامت طرحی بود که با شکست مواجه شد و یکی از مهمترین دلایلی که باعث شد وزیر بهداشت از وزارتخانه إستعفآء دهد عدم حمایت از این طرح بود که تمام مردم ایران در آن طرح سهیم بودند... دولت فعلی با آب و تاب فراوان آنرا تبلیغ می‌کرد و آنرا خدمت برتر خود به مردم برشمرد که با شکست مواجه شد... "دفترچه‌‌ی سلامت" غیر از "بیمه‌ی سلامت" است و بعضی سازمانها آنرا إرآئه می‌دهند که بدلیل حق بیمه‌ی کمتری که از بیمه شده دریافت می‌گردد، خدمات حمایتی کمتری نیز إرآئه می‌گردد. بهترین بیمه در حال حاضر،  تأمین إجتماعی در کنار بیمه‌ی مکمل (تکمیلی) می‌باشد... 


2

دوست گرامی سلام،وقت بخیر.

فرق خدمات درمانی دفترچه تامین اجتماعی و بیمه سلامت در مراکزی است که به عموم خدمات درمانی ارایه میدهند.

با دفترچه تامین اجتماعی،و در مراکز ملکی آن سازمان،شما میتوانید هزینه های درمان خود را بصورت رایگان دریافت نمایید( در حالت کلی،چون استثنا نیز دارد)،بدون دادن هرگونه وجهی.

در بیمه سلامت،که در حال حاضر رایگان می باشد،شما فقط میتوانید در بیمارستانهای دولتی و مراکز آموزشی پزشکی ،مانند دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران،خدمات پزشکی را با پرداخت فقط ۱۰٪ از هزینه های درمان(بعنوان فرانشیز)،تحت پوشش قرار بگیرید.

بادفترچه هر یک از این مراکز،در مراکز درمانی دیگری نمیتوانید سرویس درمان دریافت کنید.

مثلا با دفترچه بیمه سلامت،در مراکز تامین اجتماعی به شما سرویس رایگان داده نمیشود و بالعکس.


1

سلام:

من فکر میکنم، دفترچه بیمه تامین اجتماعی پر طرفدارترین بیمه است چون شعب آن خیلی شلوغ و پر رفت و آمد است .


2

سلام بیمه سلامت تنها کاربردی که داره فقط برای بیمارستان و زمانی که کسی بستری میشه و سایر هزینه ها و دارو کلا ازاد حساب میشه و هیچ کاربردی نداره.

ولی بیمه تامین اجتماعی از هر نظر کامل میباشد


2

سلام با داشتن دفترچه تامین اجتماعی شما می توانید در مراکز ملکی متعلق به این سازمان کلیه هزینه های درمانی اعم از سرپایی یا بستری خود را بطور رایگان انجام دهید ! در سایر مراکز درمانی طرف قرارداد نیز با پرداخت تعرفه های موجود می توانید استفاده کنید. علاوه بر داشتن  دفترچه درمان تامین اجتماعی شما می توانید از خدمات دیگر این سازمان مانند تعهدات بلند مدت مثل بازنشستگی یا از کارافتادگی و تعهدات کوتاه مدت مانند غرامت دستمزد ایام بیماری، بارداری، مقرری بیمه بیکاری ، اروتز و پروتز و... یا کمک ها مانند کمک هزینه ازدواج نیز بهره مند شوید. علاوه بر این مراکز اسناد پزشکی تامین اجتماعی برخی دیگر از هزینه های درمانی را علاوه بر دفترچه پرداخت می کنند. دفترچه سلامت برای هزینه های درمان قابل استفاده است. در هر صورت بدلیل هزینه های سنگین درمانی بهتر است علاوه بر بیمه پایه ، تحت پوشش بیمه تکمیلی نیز باشید .  

تندرست باشید 


2

سلام

هزینه های دریافت خود بیمه تامین اجتماعی توسط شخص یا شرکت پرداخت میشن و کمک هزینه های درمانی نیز در برخی مراکز کاملا رایگان و در نقاط مختلف متفاوت هست اما بیمه سلامت یک بیمه عمومی و دولتی هست که هزینه اصلی اون به دوش دولت و سازمان بیمه سلامت است


1

دفترچه سلامت تقریبا هیچ هزینه درمانی را پوشش نمی دهد 

اما در صورت استفاده از دفترچه تامین اجتماعی سازمان در مراکز معرفی شده تنها فرانشیز 20 درصدی از کل هزینه های درمان را پرداخت میکنید و شامل دارو هم می شود


1

هزینه های دفترچه تامین اجتماعی مناسب تر است


1

سلام 

به نظرم کلا بیمه سلامت بیمه خوبی نبود و بهترین بیمه ای که هست همین تامین اجتماعی است ولی باز هم کامل نیست و برای یک وقت گرفتن ساده هزار تا درد سر داره 


1

دفترچه سلامت فقط برای یسری مراکز خاصه ولی تامین اجتماعیو میشه همه جا استفاده کرد


1

دفترچه تامین اجتماعی مربوط به سازمان تامین اجتماعی هست و کمترین پوشش بیمه ای را دارد چه در زمینه ی دارو و چه سایر تعهدات، فقط در صورتی که به مراکز درمانی خود تامین اجتماعی مراجعه کنید میتوانید از خدمات رایگان ان استفاده کنید مثلا در تهران بیمارستان میلاد.

دفترچه سلامت(خدمات درمانی سابق) هم بر دو نوع است؛ سلامت ایرانیان و کارکنان چنانچه سلامت ایرانیان یا همان بیمه رایگان سراسری داشته باشید همانطور که بعضی دوستان اشاره کردند دیگر عملا کارایی چندانی ندارد و فقط در بیمارستانهای علوم پزشکی  میتوانید از ان استفاده کنید ولی سلامت کارکنان دولت همچنان مورد استفاده و پذیرش اکثر مراکز است و در بعضی از موارد نسبت به تامین اجتماعی تعهدات بالاتری دارد.


1

دفترچه سلامت بازنشستگی ندارد ولی تامین اجتماعی دارد و مزایایی که دفترچه تامین اجتماعی داره وفترچه سلامت نداره


1

بیمه تامین اجتماعی به نظر بهتر از بیمه سلامت است. چراکه اجرای بیمه سلامت با مشکلاتی همراه است و برخی مراکز درمانی طرف قرارداد نیستند. 


2

بیمارستان‌های دولتی، بیمارستان‌های دانشگاهی، در بعضی از مناطق و شهرها بیمارستان‌های خصوصی هم بعضا هستند که طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند. پزشک، داروخانه، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، رادیولوژی و کلا پاراکلینیک ها طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند. ممکن است در بعضی از شهرها پزشک‌های فوق تخصص طرف قرارداد  نباشند که آن را هم نه تنها برای این بیمه شده‌ها که برای کارکنان دولت هم اگر مراجعه کنند با آن‌ها آزاد محاسبه می‌شود. اما بیمه سلامت فقط در شهر تهران 800 داروخانه طرف قرارداد دارد. این خدماتی را که برای بیمه سلامت می باشد همان خدماتی است که بر بیمه کارکنان دولت یا بیمه ایرانیان هم حاکم است. بنابراین محدودیتی برای دریافت خدمات برای این بیمه شدگان نیست.


1

سلام بیمه تامین اجتماعی.


1

سلام

قطعا دفترچه ي تامين اجتماعي خدمات بهتري دارد.دفترچه ي سلامت كارايي خاصي ندارد


1

با سلام

یکی از مزیت های مهم دفترچه تامین اجتماعی داشتن بیمه پس از ازکار افتادگی است که این خدمت در بیمه سلامت ارائه نمی شود.


1

سلام 

نكته در خور توجه در مورد بيمه  تامين اجتماعي اين است كه در بيشتر شهرهاي ايران مراكز درماني طرف قرارداد اين بيمه موجود مي باشد و پزشكان متخصص و فوق تخصص مجرب در اين مراكز حضور دارند


1

فرق خدمات درمانی دفترچه تامین اجتماعی و بیمه سلامت در مراکزی است که به عموم خدمات درمانی ارایه میدهند. با دفترچه تامین اجتماعی،و در مراکز ملکی آن سازمان،شما میتوانید هزینه های درمان خود را بصورت رایگان دریافت نمایید( در حالت کلی،چون استثنا نیز دارد)،بدون دادن هرگونه وجهی.
در بیمه سلامت،که در حال حاضر رایگان می باشد،شما فقط میتوانید در بیمارستانهای دولتی و مراکز آموزشی پزشکی ،مانند دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران،خدمات پزشکی را با پرداخت فقط ۱۰٪ از هزینه های درمان(بعنوان فرانشیز)،تحت پوشش قرار بگیرید. بادفترچه هر یک از این مراکز،در مراکز درمانی دیگری نمیتوانید سرویس درمان دریافت کنید. مثلا با دفترچه بیمه سلامت،در مراکز تامین اجتماعی به شما سرویس رایگان داده نمیشود و بالعکس.
با احترام


1

سلام

با دفترچه تامین اجتماعی،و در مراکز ملکی آن سازمان،شما میتوانید هزینه های درمان خود را بصورت رایگان دریافت نمایید( در حالت کلی،چون استثنا نیز دارد)،بدون دادن هرگونه وجهی.


1

 در صورت استفاده از دفترچه تامین اجتماعی سازمان در مراکز معرفی شده تنها فرانشیز 20 درصدی از کل هزینه های درمان را پرداخت میکنید و شامل دارو هم می شود


1

درکل بهترین بیمه   تأمین إجتماعی  می‌باشد


1

درکل بهترین بیمه   تأمین إجتماعی  می‌باشد


1

درکل بهترین بیمه تامین اجتماعی می باشد.


1

تامیین اجتماعی بهتر هست اما بیمه دانشجویی دفترچش رو نگیرین بهتر هست چون کلا مثل بیمه های کارمندی اجباری یا خویش فرما نیست و هزینه بیشتری را از شما دریافت میکنن اما برای بازنشستگی مناسب تر هست 


1

استفاده کردیم سوال خوبی بود.


1

استفاده کردیم سوال خوبی بود.


1

مراکز طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی کاملا رایگان هستش 

اما بقیه جا ها تفاوت چندانی نداره تقریبا یکیه


0

مراکز طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی کاملا رایگان هستش 

اما بقیه جا ها تفاوت چندانی نداره تقریبا یکیه


0

با سلام

تسهیلات بیمه تامین اجتماعی خیلی گسترده تر و قوی تر از بیمه سلامت میباشد.


0

سلام تا جایی که من میدانم بیشتر بیمه تامین اجتماعی قوی تره  و کامل مجهوده این همه شعبه های مختلف مخصوصا در سال های اخیر


0

دفترچه تامین اجتماعی شناخته شده تر و پوشش کامل تری به نسبت سلامت دارد.


1

سوال خوبي پرسيديد براي من هم سوال بود و الان متوجه شدم بيمه تامين اجتماعي بهترين است.


0

میشه گفت در یک حد هستن


0
برای ارسال پاسخ شوید.