Loading...
پرسش‌های علمی خود را با سایر اعضا مطرح کنید. طرح پرسش علمی
همه سوالات

Bme

آیا با،هوش مصنوعی میتوان پنجره ای برای درمان سرطان گشود ؟

BIO

در رابطه با فایل اکسل

سلام خدمت دوستان ... وقت شما بخیر ... دوستان چطور می‌توان "کلماتی" که در سلولهای مختلف هستند و هر کدام "رنگ مخصوص" دارند، در نهایت پس از جمع و ترکیب، هر حرفی با رنگ خودش در سلول نهایی نشون داده بشه؟ در فرمولهای رایج، نتیجه فقط به رنگ سیاه هست ... مثلا "حمید" (سبز)، "رضا" (آبی) پس از ترکیب از طریق دستور، به صورت "حمیدرضا" (سبز و آبی) نشون داده بشه ... سپاسمندم ...

اکسل نرم افزار سخت افزار فرمول نویسی

ماندن کدام راهکار رو پیشنهاد میدید به فردی که هنرمنده و نمیتونه دیده بشه نه خودش و نه توانایی هاش ، موندن تو ایران ایران سوختن و ساختن یا رفتن وا ادامه تحصیل ود خارج از کشور و برگشتن و خدمت به کشور ؟؟

درود ،بنظر شما کسی اکوسیستم براش خیلی مهمه و  حامی جنگل و فضای سبزه و هنرمنده و نقاشی میکنه و دستی بر نویسندگی داره و در رشته معماری  داخلی تحصیل کرده و خودش توانایی ساخت محصولات  دکوراتیو رو داره چه شغلی مناسب روحییاتش هستش که هم کسب درآمد داشته باشه هم کارآفرینی کنه ؟

تجربه تدریس در مقطع دبیرستان رشته های ریاضی_فیزیک ، تجربی و انسانی بیان شیوا و قابل فهم مدیریت کسب و کار نگارش مقاله تحصیل خارج از کشور

سوال حقوقی

آیا کشاورزی وارث هم شامل مواردی میشوند که در ماده ۲ قانون تجارت به آنها پرداخته شده؟

حقوق تجارت

خواسته یک فرزند

 پدر و مادر عزیز لطفا مرا برگردانید به قبل از تولدم!

من از اوضاع زندگیم راضی نیستم!

 سالها است که با خودم فکر میکنم اگر روزی فرزندم از من بخواهد که چرا باعث شدیم تا او به دنیا بیاید چه جوابی دارم که در پاسخ به او بدهم.

مدیریت کسب و کار استعداد یابی روانشناسی

خدمت سربازی، مهارت ورزی، مهارت آموزی

چه مهارت های گروهی را برای آموزش به سربازان پیشنهاد می‌کنید تا ضمن این که فردمهارتی بیاموزد، پس از خدمت سربازی دارای شغل مناسب خود باشد؟ 

چه پیشنهادات جدیدی می توانید در رابطه با مهارت آموزی و مهارت ورزی در هنگام  خدمت سربازی  بدهید تا فرد پس از خدمت سربازی دارای شغل باشد. 

خدمت سربازی

چگونه تورم را دور بزنیم؟ شما بگید

به نظر شما در یک اقتصاد بازدارنده و تورم گریز مانند اقتصاد جمهوری خلق چین چه راهکار هایی از پیش تعیین شده است؟

رشد اقتصادی

درک سیاسی واقتصادی مردم

دوستان فکر می کنند چند درصد مدرم اگاهی سیاسی واقتصادی دارند

علوم سیاسی

معرفی کتاب آزاد زبان برنامه‌نویسی Go فارسی

سلام و درود خدمت تمامی اعضا این مجموعه بنده به همراه برخی از افراد با تجربه داریم یک کتاب آزاد زبان برنامه‌نویسی به زبان فارسی می نویسم و تجربیات چند ساله خود را برای افزایش دانش و جامعه برنامه نویسان ایرانی قرار دادیم. کتاب : https://book.gofarsi.ir مخزن کتاب : https://github.com/GoFarsi/book

برنامه نویسی آموزشی کتاب

رویه کلیشه ای دست بلند کردن

رویه کلیشه‌ای و قدیمی دست بلند کردن برای پاسخ دادن به سوالات معلم، به گفته مسئولان مدرسه ناتینگهام شایر، بی فایده بوده و به همین دلیل منع شده است. مدیر مدرسه می‌گوید که هر بار همان دست‌های قبلی بالا می‌روند و بدین ترتیب دیگران به یادگیری تشویق نمی‌شوند. بدین ترتیب معلم خود انتخاب می‌کند که از کی سوال کند. به نظرتون ایجاد این منع در دانشگاه ها می تواند به ترغیب همه دانشجویان به یادگیری کمک کند؟

عمومی

درجهت پیشبرداهداف علمی فرهنگی سازمان

من درجهت پیشبرداهداف علمی فرهنگی سازمان: توصیه کردم که سازمان برای پیشرفت اهداف علمی فرهنگی سازمان کادری برای مقاله نویسی بازکند. فرهیختگان ودوستان واساتیدگرامی توضیحات جامعی برای بازکردن یک کادربرای مقاله نویسی ارائه بفرمایند.

طراحی ایرانی

قوانین ایجاد سوال در دانشنامه سازمان بین المللی دانشگاهیان

با سلام

این تاپیک در مورد نحوه ی سوال و پاسخ در دانشنامه ایجاد شده است.

لطفا از نوشتن مطالب خارج از بحث خودداری کنید.

هنگام ایجاد سوال رعایت این نکات می تواند به پیدا کردن جواب مناسب بیشتر کمک کند.

1.تیتر سوال را صحیح انتخاب کنید.

2.متن سوال واضح نوشته شود. به صورت شفاف همه ی مواردی که برای پاسخ به سوال لازم است را شرح دهید.

3. برای ایجاد سوال بهتر است حداقل 10 دقیقه وقت بگذارید و روی نوشته خود کمی فکر کنید. در صورت نیاز قبل از ارسال نوشته چندین بار آن را بخوانید و اشتباهات نگارشی و یا کم و کاستی های آن را برطرف کنید.

4.بعد از اینکه سوال ایجاد شد مدیران می توانند تا 3 روز سوال شما را ویرایش کنند. بعد از 3 روز، امکان ویرایش سوال وجود ندارد.

5. هنگامی که سوال یکی از کاربران را می خوانید و نیاز دارید که بیشتر در مورد سوال بدانید و یا نیاز هست که مجهولات و معلومات سوال شفاف تر نوشته شود از قسمت [ ارسال سوال و تذکر  ] از کاربر بخواهید سوال دقیق تری بنویسد.

6.اگر نوشته کاربر اشتباهات نگارشی دارد از طریق فرم [ارسال سوال و تذکر] اعلام کنید.

7.اگر قصد تشکر از ایجاد کننده سوال را دارید  می توانید آن را لایک کنید.

8.اگر سوالی تکراری بود از طریق فرم [ارسال سوال و تذکر]  اعلام کنید.

9.از آنجا که دانشنامه رایگان است و کیفیت برای همه ی ما اهمیت فراوانی دارد به ازای ایجاد هر سوال 1 امتیاز از کاربران گرفته خواهد شد ، اما نگران نباشید به ازای دریافت پاسخ 0.25 امتیاز دریافت خواهید کرد. پس اگر سوال شما خوب پرسیده شود میتواند در دراز مدت امتیاز از درست رفته را جبران کند.

10.قانون اصلی سوال و پاسخ در دانشنامه رعایت احترام متقابل و پرهیز از هرگونه بحث و جدل و  عدم استفاده از هرگونه کلمات نامناسب می باشد. با افراد خاطی به شدت برخورد می شود.

11.در صورتی که پاسخ سوال خود را گرفتید می توانید پاسخ را به عنوان بهترین پاسخ انتخاب کنید.

12.اگر پاسخی به عنوان بهترین پاسخ انتخاب شود 1 امتیاز خواهد گرفت.

13.برای تشکر از پاسخ دهنده تنها کافی است آن پاسخ را لایک کنید و  نیازی به نوشتن عبارات متشکرم ، ممنون ، مرسی و ... نیست.

14.در انتخاب رشته ها ی مربوط به سوال دقت کنید. هرچقدر رشته های مرتبطی انتخاب کنید تعداد افراد بیشتری سوال شما را می بینند و شانس پیدا کردن جواب سوال شما بیشتر خواهد بود.

15. اعتبار علمی  به منظور ایجاد رقابتی سالم برای کاربران قرار داده شده است. اعتبار علمی با امتیاز متفاوت است. اعتبار علمی در ازای فعالبت علمی و موثر در دانشنامه خواهد بود. افرادی که اعتبار علمی  بالاتری داشته باشند از مقبولیت بیشتری برخوردار خواهند بود. در آینده از توان و دانش این عزیزان در سازمان بیشتر استفاده خواهد شد.

16.منظور از مهارت ها در ایجاد سوال همان برچسب می باشد. انتخاب صحیح این مورد هم می تواند به بهتر و بیشتر دیده شدن سوال کمک کند.

17.مهارت به این منظور در نظر گرفته شده است، که برای پیدا کردن سوال مورد  نظر چه مهارت های لازم است و یا اگر کاربران با چه مهارت ها و یا عبارت هایی آشنا باشند بهتر می توانند به سوال شما پاسخ دهند.

قوانین دانشنامه سازمان بین المللی دانشگاهیان اعتبار علمی

در رابطه با فایل اکسل

سلام دوستان ... راجع به مهارت در فایل اکسل سؤالی هست خدمتتان؛ اگر در یک فایل اکسل تعداد بیشماری عدد وجود داشته باشد، چطور می‌توان فهمید که چه تعداد از آنها دقیقا مشابه هم هستند؟ به عبارت دیگر می‌خواهم بدانم که آیا إحتمالا بعضی از آنها تکراری هست یا نه؟ آیا این قابلیت در اکسل وجود دارد یا باید برنامه برای آن تعریف کرد؟ سپاسمند از شما ...

علوم کامپیوتر نرم افزار

قرض دادن نمره؟

قرض دادن نمره! در مدارس چین برای کاهش سطح استرس دانش آموزان در مدارس,سیستم بانک نمره ای ساخته اندو دانش آموزان در صورت بد دادن امتحان از آن قرض میگیرند و بعدا جبران می کنند! به نظرتون از این روش به صورت علمی تر در کنکور استفاده شود باعث کاهش استرس دانش آموزان نمی شود؟

عمومی

چرا برق ۳ فاز نول ندارد؟

چرا برق ۳ فاز نول ندارد؟ برای روشن شدن یک وسیله برقی باید آن وسیله را بین دو نقطه وصل کنیم که آن دو نقطه دارای اختلاف پتانسیل الکتریکی باشند.مثلا لامپ را بین قطبهای باطری قرار می دهیم.یعنی وسیله در یک مدار بسته قرار گیرد.در نیروگاه برق سه سیم برقدار (سه فاز)برق را به مصرف کننده منتقل می کنند.این سه سیم برقدار مشابه هم اند اما ولتاژ آنها ۱۲۰ درجه با هم اختلاف فاز دارد.

برق صنعتی مهندسی برق مباحث برق برق

ذات قالب جامعه ايراني

آیا ما ايراني ها از موفقیت و پیشرفت همدیگر نسبت به ديگر مردم جهان خوشنود و خرسند مي شويم ؟

ثبت اختراع
ورود به سامانه دانشگاهیان

قوانین دانشنامه علمی سازمان بین المللی دانشگاهیان

در جهت پیشبرد اهداف علمی فرهنگی سازمان بین المللی دانشگاهیان، اعضای سازمان می توانند در دانشنامه دانشگاهیان مشارکت کنند.
 در این دانشنامه، می توانید نسبت به طرح پرسش علمی خود اقدام کنید و همچنین پاسخ پرسش هایی را که می دانید درج نمایید.

قوانین

قوانین دانشنامه بسیار ساده هستند:

1 - در گفتگوهای خود احترام همه کاربران را حفظ کنید.
2 - در راستای حفظ کیفیت، از ارائه پاسخ های بی ارتباط خودداری نمایید.
3 - در انتخاب تیتر مناسب برای سوال خود دقت کنید.
4 - سوالی که بهتر پرسیده شود پاسخ بهتری دریافت خواهد کرد ، پس سوال و پاسخ های خود را در کمال آرامش بنویسید و سعی کنید همه ی پیش نیازهایی را که مربوط به است ذکر کنید تا پاسخ بهتری دریافت کنید.
5 - اگر سوالتان پاسخی دریافت نکرد از انتشار لینک سوال در سوالات دیگر کاربران جدا خودداری نمایید.
6 - در هنگام ایجاد سوال و پاسخ ، از نوشتار استاندارد استفاده کنید و به جز در موارد بسیار ضروری از شکلک ها و موارد دیگر استفاده نکنید . در صورت استفاده نادرست  سوال و یا پاسخ شما حذف خواهد شد.

امتیازات
- برای ایجاد هر سوال 1 امتیاز از شما کسر می شود.
- به ازای هر پاسخ 0.25 امتیاز به کاربر پاسخ دهنده و ایجاد کننده سوال داده می شود.
- بهترین پاسخ 1 امتیاز خواهد گرفت.
- در صورتی که سوال یا پاسخ شما خلاف قوانین باشد امتیاز منفی خواهید گرفت.