Loading...
دانشنامه

کارآفرینی دانشجویان دکتری

به نظر شما در شرایط کنونی جامعه کارآفرینی در چه حوزه ای می تواند سبب کارآفرینی اقتصادی بهتری برای دانشجویان دکتری شود؟

حل مساله کارآفرینی

به نظر من باید خلاقیت به خرج داده شود، نه مثل اکثر کارآفرینی‌ها در ایران سراغ برنامه اندرویدی رفته شود، باید همه‌ی جوانب به دقت بررسی شود و با قدرت کار شروع شده و با جدیت ادامه یابد.


3

اولین نکته درباره دانشجویان دکتری این است که پیش از ورود به این مقطع، حتماً لازم است شاغل به کار باشند. نه بخش دولتی و نه بخش خصوصی، به هیچ وجه پذیرای یک فارغ التحصیل دکتری نخواهد بود (مگر اینکه پیش از ورود، در آنجا مشغول به کار باشد)

نکته دوم اینکه اصولاً هدف از تحصیل در مقطع دکتری، انجام کار پژوهشی است و در عالی ترین مرتبه آن، عضویت در هیات علمی. با توجه به اینکه در حال حاضر حدود 100 هزار نفر فارغ التحصیل دکتری وجود دارد و سالانه فقط حدود 3 هزار نفر هیات علمی جذب می شود، تحصیل در این مقطع با هدف پیوستن به هیات علمی دانشگاه ها قدری دشوار است؛ مگر اینکه هدفتان این باشد که به عنوان یک پژوهشگر برجسته (که دارای مدرک دکتری است و حرف علمی او را جدی می گیرند) ایفای نقش نمایید.


4

من هم با نظر آقای شمشیرگر موافقم، فارغ‌التحصیل دکترا یا باید جذب هیأت علمی شود و یا یک پژوهشگر مفید برای جامعه، و البته که در ایران به کار پژوهشی چندان اهمیت داده نمی‌شود، پس بهتر است قبل از شروع دکترا و یا در طی آن کارآفرینی انجام شود. 

و کارآفرین بودن ربطی به درجه علمی ندارد، بوده‌اند کسانی که با حداقل سواد مدرسه کارآفرین شده‌اند. من فکر می‌کنم در شرایط رکود اقتصادی تنها صنعت مواد غذایی یا رستوران و .... و یا احداث بیمارستان می‌تواند همچنان سوددهی داشته باشد. احداث یک مرکز مشاوره روانشناسی و یا ترک اعتیاد هم در شرایط فعلی شدیداً سودآور است. البته با توجه به شرایط و نیاز جامعه عرض کردم.


3

به نظر شما در شرایط کنونی جامعه کارآفرینی در چه حوزه ای می تواند سبب کارآفرینی اقتصادی بهتری برای دانشجویان دکتری شود؟

با توجه به سوال مطرح شده زمینه های نوآوری و خلاقیت مدنظر است که با توجه به شرایط فعلی سرمایه کذاری و تمرکز در حیطه کالاهای مصرفی عموما با هیچگونه ضرری رو به رو نیست 

زیرا چون کالاها مصرفی هستند همواره نیاز جامعه به انها احساس میشود که اگر بتوان نوآوری جدیدی در این حوزه به کارگرفت بدون شک بسیار کارآمد خواهد بود 

 


3

تولید محصولات که نیاز کشور باشد


1

تولید محصولات فاقد نمونه داخلی که از خارج وارد می شوند. مخصوصا در حوزه بهداشت و دارو

دانشجویان دکترا باید برنامه ریزی شوند تا در دانشگاه ها جذب شوند و یا در مراکز پژوهش دانشگاهی مشغول کار شوند.


1

با سلام، تولید محصولاتی که از خروج ارز از کشور جلوگیری کند. هم چنین، فعالیت در زمینه بلاک چین و ارز دیجیتال نیز می‌تواند مناسب باشد.


1

سلام

تعامل فارغ التحصیلان و ایجاد هسته های تعاونی، بررسی بازار و نیاز کشور و سپس تولید و ارائه محصول


1

کسب و کارهای مجازی


1

آموزش

بهترین روش درامد یک دانشجوی دکتری آموزش است

می توانید از طریق فرانش یا سایت ها مشابه درآمدزایی کنید


1

سلام

کارآفرینی الکترونیکی کسب و کار های مجازی مثل تاسیس شبکه الکترونیکی توزیع کالا و ....

کارآفرینی غیر الکترونیکی هم مدیرت پروژه های بزرگ به خصوص پروژه هایی در حوزه نانو که امروزه خیلی جلب توجه می کند


1

کسب و کارهای اینترنتی

آموزش


1

کسب و کارهای اینترنتی

آموزش


1

خلاقيت در ضمن تحصیل، در رشته‌ی مربوطه، می‌تواند حتا بعد از فارغ‌ألتحصیلی منجر به إیجاد شغل گردد...

 


0

هر دانشگاه و دانشکده و حتی گروه آموزشی باید بر اساس احساس نیاز به رشته و تخصص دانشجو باید پذیرش کند که نهایتا به جذب نیرو شود که با راه انداری واحد پژوهش هر دانشکده این امر تحقق پیدا می کند.


1

سلام رشته های صنعتی بهترن چون درکل دنیا به صنعت رو اورده شده....امادر کل برا دانشجوی دکتری دیگه نباید چیزی تکراری باشه و بسیار بادقت باید باشن و حتما با تمرکز بالا کارافرینی بشه یه تز عالی وبسیار هدفمند حداقل چهار سال اینده رو ببینید ایا خوبه ایا بدرد میخوره ایا قابلیت رشد داره به سطح سواد همه ارزش داره چقدر منابع مالی علمی نیازه چقدر زمان میبره سود دهی شرکت های وابسته و .و.و.و.و تمام چیز هایی که میدونید باید قابل بررسی باشد در کل باید کار افرینی واقعا نو باشه نه مثل اینکه تکاری با یه زره تعویض بگن کار افرینی شده اشتباست باید کاری با سیتم جدید و نو باشد که همه خوششن بیاد به سمت اونکار برن و نوعی جدیت داخلش باشه همه ترغیب باشن برن سمتش این میشه کار افرینی مثل اسنپ هر چند الگوش از خارجه ولی در ایران نو بود وووباید همچین چیزی باشه واقعا کار بسیار نویی هست


1

دامداری و کشاورزی


1
برای ارسال پاسخ شوید.