Loading...
دانشنامه

راه نجات منظر شهری تهران چیست؟

معماری التقاطی در دهه های اخیر هویت شهری تهران را از بین برده است. آیا راهی برای ایجاد یک هویت مستقل و نجات منظر شهری تهران پیشنهاد دارید؟

معماری معماری التقاطی

با سلام. ممکن است تشکیل شهرک های بزرگ در اطراف تهران با معماری و هویت مشخص به حل این مشکل کمک کند. البته بخشی از غرب تهران تقریبا به این راهکار پرداخته است اما لازم هست که این راهکار همچنان توسعه داده شود و در بخش های دیگر نیز انجام شود.


1

گسترش فضای سبز و البته نقاشی‌های دیواری از طبیعت و فضای ماژور، البته که برج‌سازی باید با بررسی‌های بیشتری اجرا شود که نمی‌شود. استفاده از نماهای غربی ساختمان به جای نماهای سنتی ایرانی، منظر را به هم ریخته و تهران دیگر هویت خاص ایرانی خود را ندارد، اما تنها راه، همان گسترش فضای سبز است که کمی دید شهری تهران را بهتر کند.


2

نظام مندی و یکسان سازی شهری. باید شهر ها از هویت فرهنگی شان الهام بگیرند و در معماری و طراحی شهر از آن بهره بگیرند. زیباسازی شهر با تکیه به هنر و فرهنگ آن شهر سبب شکوفایی شهری و همچنین معرفی شهر برای افرادی که به آن شهر سفر می کنند می شود.


0

این مساله زمانی اتفاق خواهد افتاد که ما دیدمان به سوی پیشرفت باشد. با این دید که هر کسی به فکر منافع اش باشد امکان چنین چیزی نیست


0

لغو  تراکم فروشی ها و بازنگری در قوانین نمای شهری و ایجاد خط آسمان درست (اصلاح قوانین)البته که شمال شهر بخشی از رم شده ولی قسمت هایی که میشه ساخت با الزام سازنده به طراحی معماری ایرانی می توان تا حدی کار هایی انجام داد.


0

وسعت تهران بی در و پیکر است 

با این وضع موجود شهرداری نه تنها شهر رو بهبود نمی رود بلکه شاهد بیشتر شدن زاغه نشین ها نیز خواهیم بود


0

سلام

مدرن سازی شهر


0

با سلام

ابتدا بايد تعريف مشخصي از هويت شهرهاي ايراني  ارائه شود وقتي ندانيم به كجا ميخواهيم برويم ، چه فرقي مي كند از كدام راه برويم

 


0

امروزه سیستم‌های بام‌سبز به‌عنوان یکی از راه‌حل‌های مناسب برای جبران فضاهای بتنی شهرهای بزرگ وارد معماری منظر می‌شوند. اما این موضوع تا چه اندازه می تواند مفید باشد؟ بعضی‌ها می‌گویند، سیستم‌های سبز، گران هستند و اجرای آن‌ها دشوار است. اما به خاطر آوریم که خانه‌های آجری قدیمی درگذشته گران بودند. امروزه آن‌ها برای افراد زیادی قابل‌دسترس هستند. تلویزیون‌ها، رایانه‌ها، گوشی‌های هوشمند معمولاً هنگام ورود به بازار، گران هستند، اما زمانی که مردم بیشتری آن‌ها را به دست می‌آورند، ارزان‌تر می‌شوند. چرا این موضوع برای سیستم‌های بام سبز تکرار نشود؟


0

سلام

مدرن سازی شهر 

دولت باید با توجه به این مسئله اقدامات مهمی انجام دهد مثل حذف گمرکی خودرو های هیبریدی 

بازسازی  ناوگان حمل و نقل شهری به خصوص اتوبوس های دود زا و توسعه آن


0

بايد تعريف مشخصي از هويت شهرهاي ايراني  ارائه شود سپس با توجه به اون جلو بریم

مدرن سازی شهر خوبه اگردر مدرنیته سازی فرهنگ ایرانی اجرا بشه


0

بايد تعريف مشخصي از هويت شهرهاي ايراني  ارائه شود سپس با توجه به اون جلو بریم

مدرن سازی شهر خوبه اگردر مدرنیته سازی فرهنگ ایرانی اجرا بشه


0

مطالب مفید بودن استفاده کردیم


0

مطالب مفید بودن استفاده کردیم


0

به نام خدا

با سلام / راه نجات از نظر من در اصلاح ساختاری در شهرداری میباشد و نباید هر نمای ساختمانی را تصویب کند 

در این خصوص هم فکری خوبی با معماران سنت گرا میتوان داشت


0

باید ابتدائا هویت معماری در شهر تهران رو خوب تعریف و تبیین کرد.
بسیاری از کشور ها در معماری به سمت پست مدرنیته دارن میرن و این روند هم عادی و طبیعیه
ولی برای این که هویت معماری اصیل ایرانی از بین نره به نظر شاید آموزش شهروندان و ارائه تسهیلات توسط شهرداری ها به این معماری ها میتونه کمک دهنده باشه


0

با سلام 

لغو فروش تراکم در تمام مناطق 22 گانه شهری احیا بافت تهران قدیم شهرک سازی اطراف تهران توسعه سیستم نوین انبوه سازی


0

بنظرمن بهترین روش فرهنگ سازی در میان کودکان توسط معلم است زیرا این پیشینه ذهنی درکودکی دربزرگسالی تاثیری عمیق دارد.

و واقعا چه زیبا میشد اگر درجای جای هویت ومعماری و..‌ فرهنگ بومی خودمان رو بنشانیم


0

با سلام بله کلا شهر ما به جای اینکه از عرض بزرگ و عریض بشه باید ده تا خونه با هم قاطی بشه و دراصل یک برج با فضای سبز ایجاد بشه فضای شهری ازاین شکل در بیاد باید برج ها تقریبا در یک سطح زیبایی و بلندی باشند و همچنین کشوری مثل ایتالیا که شهرک سازی اینده میکنن یعنی درکل جدا میسازن زیر ساخت اب برق گاز ولی تمام اینا روی نظام مهندسی هست نه مثل ایران چون حتی برجامونم مشکل داره رو اصول نیست در کل هیچی در ایران رو اصول نیست واقعا


0

می توان گفت فقط دعا. فرهنگ جدید، فردگرایی را ترویج می کند. حتی اگر منظر شهری را ترمیم کنید، کسی برای نگاهداری از آن دلسوزی نخواهد کرد. ابتدا باید فرهنگ را تقویت کرد.


0
برای ارسال پاسخ شوید.