راهنمایی در مورد مهاجرت تحصیلی - مراحل گرفتن پذیریش

با سلام لطفات تجربیات خود را در مراحل گرفتن پذیرش و فاند در مقطع دکترا (بیان خطاها و اشتباهات) بیان کنید ممنونتون میشم و اینکع اروپا بهتر است یا کانادا؟

 

تذکر از طرف مدیریت دانشنامه : لطفا تیتر مناسب تری برای سوال خود انتخاب کنید.

اپلای

از نظر استخدام بعد از اتمام تحصیل،کانادا بهتر هست


0

سلام

از خیلی جنبه ها کانادا از اروپا برتری داره ولی بازهم سلیقه ایه. چون آب و هوای کانادا اغلب سرد و برفیه اما اروپا محدوده وسیعی از آب و هوا رو داره.

 ابتدا یک رزومه جامع تهیه کنید، بعد از اون RI یا بیانیه علایق پژوهشی بنویسید و وارد پنل اساتید مختلف سایر دانشگاه ها در رشته خودتون بشید. به طور معمول اساتید دارای ظرفیت و فاند، لیست و گرایش و شرایطی از فاند قابل ارائه رو در پنل خودشون می گذارند، شما به اونها ایمیل ارسال می کنید و در صورت تائید اون استاد به شما پاسخ مثبت اولیه می ده، در مراحل بعدی وارد مسائل جزئی خواهید شد و از شما سوالات و مدارک مختلفی خواهند خواست. پس از تائید نهایی توسط استاد، کار به دانشگاه  و سپس قدامات ویزا و ... می رسه. سایت هایی هم هستند که اطلاعات بروز در مورد فاندهای قابل ارائه رو روزانه براتون ایمیل می کنند.

سعی کنید ایمیل های متنوع تهیه کنید . یک ایمیل با متن تکراری رو برای همه اساتید یک دانشگاه و دانشکده ارسال نکنید. چراکه ممکنه با هم در ارتباط ومشورت باشند و این مساله خیلی برای اساتید مطلوب نیست. یعنی ایمیل شما بر اساس تخصص و فعالیت های هر استاد باید مختلف باشه

انشاالله موفق باشید


3

سلام به نظر بنده با توجه تعاريف و ديده هاي دوستان دانشگاه هاي كانادا از كيفيت خوبي برخوردار هستند البته بستگي به رشته ب تحصيلي شما داره و چيز مهم ديگه اين هست كه ببينيد ايا اب و هواي سرد كه اكثر ماه هاي كانادا داره رو ميتونيد تحمل كنيد يا خير.دانشگاه تراز اول آلمان،فرانسه،اسپانيا هم از كيفيت عالي برخوردار هستند .موفق باشيد


0

سلام 

اینکه اروپا بهتره یا کانادا، اگر از نظر مالی دستتون بازه کانادا بهتره و حمایت های ویژه ای انجام میدهد

 


0

با سلام و احترام
همه چیز برمی گرده به شخص خودتون، اول از همه بحث توان مالی هست که بتونید توی اون کشور زندگی کنید. دوم اینکه به رشته شما و میزان توانمندی هاتون در رشته و تخصصتون بستگی داره! و در نهایت میزان تلاش و رزومه و نمرات تحصیلی شما برای درخواست فاند، چون معمولا هر دانشگاهی برای خودش یک سری قوانین تعریفی داره که همگی نمرات بالا و افراد پرتلاش رو پذیرش می کنند.
بطور عمومی کانادا کشور پیشرفته تری هست و به همون میزان هزینه های بالاتر و پذیرش سخت تری هم داره اما مزیتی که داره پذیرش افراد ضمن تحصیل یا بعد از اتمام دوره توی کمپانی های معتبر هست
و اینکه حتما دقت کنید جز شرایط دانشگاه دانش زبان فرانسوی هست یا نه! چون بخشی از مناطق کانادا هردو زبان انگلیسی و فرانسوی جز شروط تحصیلیشون هست
میتونید با یه سرچ ساده لیست دانشگاه های معتبر دنیا در زمینه تحصیلیتون رو پیدا کنید و شرایط اولیه شون رو مطالعه کنید.
موفق باشید


0

دانشگاه کانادا بهتر است.


0

آلمان و استرالیا خوب و راحت تره.

آمریکا هم که الان شرایطش نیست.

کانادا هم سختیش زیاده.


0

باسلام و ادب

برای مقطع دکتری  یا باید از دانشگاه مربوط پذیرش بگیرد ( با در نظر گرفتن کلیه جوانب تحصیلی و مالی و شرایط مهاجرت تحصیلی و یا دائم و... که معمولا برای آقایان اگر سربازی نرفته باشند شرایط فرق می کند. ) و یا به صورت فرصت مطالعاتی باشد. در هر صورت بستگی به رشته  دانشگاه ها متنوع بوده و رتبه بندی آنها نیز تفاوت دارد. ولی در مجموع دانشگاه های اروپا بهتر است. 

مهمترین شرایط متقاضی فرصت مطالعاتی برای خارج از کشور عبارت است از: 

اولا: فرد باید دانشجوی دکتری بوده و از زمان شروع تحصیل وی بیش از 3 سال نگذشته باشد و سن او نیز حداکثر 35 باشد. 

ثانیا: متقاضی باید بورسیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دستگاه های اجرایی باشد و 2 نفر ضامن معتبر لازم است.

ثالثا: داوطلبان آزاد می توانند بصورت هزینه شخصی و با پرداخت هزینه از طرف دانشگاه محل تحصیل و یا استاد راهنما وبا تسهیلات غیر ارزی و ریالی وزارت علوم اعزام شوند. 

رابعا: مدرک زبان معتبر لازم است مانند  MCHE/TOFEL/TOLIMO/IELTS 

خامسا:داشتن موافقت نامه استاد راهنما و دانشگاه داخلی لازم است. 


1

کانادا بهتره اگه از نظر مالی براتون مهم نباشه

 آلمان هم خوبه


0
برای ارسال پاسخ شوید.