مشاوره رشته پرستاری - بعد از کارشناسی سریع ارشد بخونم؟

باسلام خدمت اعضای محترم.بنده دانشجوی کارشناسی پرستاری هستم.سوال داشتم در خصوص شرکت در آزمون کارشناسی ارشد. در مورد اینکه به نظر شما آیا بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی بشینم برای ارشد یا خیر؟از نظر بازار کار و این مسایل میگم.دیگه اینکه آیا امکانش هست همزمان با تحصیل ارشد کارهم کرد یا خیر؟با تشکر. 

مشاوره تحصیلات تکمیلی ارشد پرستاری

سلام.من دانشجوی کارشناسی ارشد پرستاری هستم  و بلافاصله بعد اتمام دوره کارشناسی وارد مقطع ارشد شدم. با توجه به تجربه شخصی من و شرایط بازار کار ، هر چه فاصله تحصیل در مقطع ارشد با زمان فارغ التحصیلی کارشناسی  پرستاری کمتر باشد بهتر است و هر چه سریعتر وارد مقطع ارشد بشوید عملکرد تحصیلی بهتری خواهید داشت. همچنین امکان  گذراندن طرح تعهد و کار کردن همزمان با تحصیل در کارشناسی ارشد پرستاری وجود دارد.


2

سلام منم وقتی دانشجوی لیسانس علوم آزمایشگاهی بودم همین جملات مطرح می کردم الان اومدم ادامه تحصیل دادم در رشته ارشد انگل شناسی دامپزشکی خیلی راضی هستم.


0

 به نظر من برای کسی که میخواد وارد بازار کار بشه، تا ارشد خوندن توجیه داره ولی دکتری خوندن براش اشتباهه مگر در شرایط خاص کاری.

با یکی از مدیران شرکت های دانش بنیان که در زمان ارشد شرکتش رو تاسیس کرده بود و درحال اتمام دوره دکتری بود، صحبت میکردم، میگفت بزرگترین اشتباهم تا الآن، ادامه تحصیل در مقطع دکتراست.


2

سلام اگر قصد ادامه تحصیل تا مقطع دکترا را دارید کارشناسی ارشد رو بلافاصله بعد از کارشناسی شرکت کنید و ادامه تحصیل دهیدچون کارشناسی ارشد پلی است برای دکترا و از نظر مسائل دیگر خیلی مزایای چشمگیری ندارد. اما اگر فقط قصد ورود به بازار کار را دارید به نظرم ادامه تحصیل کار درستی نیست.

در مقطع کارشناسی ارشد میتونید کار کنید اما توجه داشته باشید که اکثر دانشگاه ها از دانشجویان کارشناسی ارشد تعهدمیگیرند که کار نکنند واکثر بیمارستان ها هم فقط فارغ التحصیلان دارای گواهی پایان طرح رو استخدام میکنن که باتوجه به اینکه شما بلافاصله بعد از کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته بشید این امکان برای شما وجود نداره مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشید.

موفق باشید.


2

سلام

 قصد مقطع دکترا را دارید کارشناسی ارشد رو بلافاصله بعد از کارشناسی شرکت کنید

مذکر ها برن سربازی و بازار مهتره


1

سلام. به‌ نظر من اگر بتونید وارد بازار کار بشوید با توجه به تقاضای زیاد و افزایش جمعیت میانسال و ازکار افتاده، می تونید هم از نظر اجتماعی و هم از نظر مالی موفق تر باشید تا اینکه صرفا وارد ارشد بشید و فرصت کار بیشتر تو این رشته ی به این خوبی رو از خودتون دریغ کنید. اگر هم بتونید کار و درس رو در کنار هم پیش ببرید که البته یک مقدار ایده آل گرایانه هستش خیلی خوبه. در هر صورت براتون آرزوی موفقیت می کنم.


1

با سلام

برای آزمون ارشد حتما بهتر است بین مقاطع تحصیلی فاصله نیفتد. من کارشناسی بهداشت حرفه ای داشتم و سال بعد نانو فناوری پزشکی قبول شدم. اما اگه هدفتون کسب درآمد هست از الان باید به فکر باشید یا در کنار ارشد کار کنید


1

اگر كسي بخواد وارد بازاركار بشه فكر نمكينم تاثير خاصي داشته باشه


0

سلام به نظر من رشته ي پرستاري كارشناسي و ارشد از نظر شغلي تفاوتي نميكند.زود وارد بازار كار شدن به نظر من بهترين كار در اين شرايط اقتصادي نا بسامان مي باشد.بستگي به هدف شما دارد.


0

در شرایطی که کار داشته باشید زودتر بخوانید باارزشتر بوده ،در غیر اینصورت بازار کار بهتر است


0

سلام

رشته پرستاری در مقطع کارشناسی هم جایگاه شغلی داره. اما اگر وارد بازار کارش بشید به دلیل مشغله کاری بالا، امکان ادامه تحصیل حین کار در رشته پرستاری بسیار دشواره، پیشنهاد می کنم یا به صورت پیوسته تا ارشد را بخوانید و بعد وارد بازار کار بشید یا با کارشناسی تا سالهای متوالی کار کنید و در شرایط مناسب وارد ادامه تحصیل بشید


0

لسلام بازار کار بهتره و


0

اگر قصد ادامه تحصیل داشته باشید بدون فاصله و وقفه تحصیلی باشد نتیجه بهتری خواهید گرفت.


0

سلام . طبیعیه که اگر بدون وقفه و حتی با استفاده از فرصت ها بتونین هرچه سریعتر مقطع و تحصیلات تون رو افزایش بدید ، هم از نظر بازار کار و هم از نظر ارتقای علمی و پرستیژتون نیاز دارید که دارای مدرک بالاتری باشید.

من تجربه تحصیل همزمان در ایران و خارج رو داشتم و بدون وقفه بودن، گذراندن با سرعت بیشتر حدالامکان، و اگر امکان داشت مقداری هم کار عملی (با دستمزد یا بدون دستمزد) در کنار تحصیل ، مواردی هستند که با توجه به افزایش تدریجی عمر انسان، اگر زودتر انجام نشه واقعا جبرانش سخته.

بنابراین پیشنهاد سرعت در تحصیل و ارتقای مقطع را دارم


0
برای ارسال پاسخ شوید.