Loading...
دانشنامه

راهنمایی در مورد نحوه اخذ پروژه کسر خدمت سربازی

با سلام

چگونه در دوران دانشجویی پروژه کسر خدمت بگیریم؟

اگر از دوستان کسی از این پروژه ها در دوران دانشجویی گرفته یا از شرایط آن اطلاعی داره، ممنون میشم پاسخ دهید.

پروژه سربازی کسر خدمت مهندسی صنایع

سلام وقت بخیر 

پروژه کسر خدمت به دانشجویان تحصیلات تکمیلی داده میشه 

دانشجویان ارشد 2 تا و دانشجویان دکتری 4تا (تعداد دقیق دکتری رو نمی‌دونم ولی فک کنم ۴ تا بشه )

پروژه‌ها رو میتونی از صاایران، صاشیراز و بقیه شهرهایی که کارخونه صنایع زیر مجموعه وزارت دفاع داشته باشن میتونی بگیری 

معمولا پروژه ها شون سخته و سختگیری میکنن و بعضی وقت ها هم وقتتو تلف میکنن

از طریق ارتش و سپاه هم میتونی اقدام کنی ، چند تا از دوستام نیرو دریایی سپاه پروژه گرفتن و راضی بودن 

باید توی شهرتون بپرسی دفتر مخصوص دارن که بتونی بری صحبت کنی 

از خود دانشگاه محل تحصیل هم بپرسی دقیق تر می‌دونن

چون بعضی از ارگان ها نامه میزنن به دانشگاه و دانشگاه هم از طریق سایت خودش اطلاع رسانی می‌کنه (البته معمولا کسی سایت دانشگاه نمیره)

سایت دانشگاه امام حسین هم یه روند اینترنتی برای پروژه داره  ، رزومه آپلود می‌کنی ، یه مقدار هزینه ای پرداخت می‌کنی (قدیم ۱۰ تومن بود )

رزومه بررسی میشه ، بعد اگر خوششون بیاد بهت زنگ میزنن و یه قرار حضوری میذارن و پروژه تعریف میکنن 

 

من خودم تجربه امام حسین و صنایع رو داشتم ،صنایع رو پیشنهاد نمیکنم ، جوش اصلا خوب نبود و یا حداقل آدمایی من باهاشون کار کردم جالب نبودن  و وقتمو تلف کردن :(

مدت زمان کسر خدمت هم متفاوت هست 

می‌تونه از ۴ ماه تا ۱۲ ماه باشه ، دیگه بستگی به پروژه داره 

اونی که بهت میگه ۹ ماه بهت کسری میدیم شما تو بهترین حالت روی ۶ ماه فکر کن :) معمولا اینطوری هست 

انشاءالله زودتر اینترنت آزاد بشه راحت تر بتونی پیدا کنی :/

 

از طریق شرکت های دانش بنیان هم میتونی هم کار کنی و حقوق بگیری و هم سربازی رو بگذرونی

یه مقداری پذیرش شون سخت هست و ته کار هم باید یه چیزی شبیه به پایان نامه تهیه کنی و تحویل بدی


0

سلام و وقت بخیر،بیشتر پروژه های کسر خدمت در دوران دانشجویی برای کارشناسی ارشد به بالا تعریف میکنن که بیشتر برای صنایع نظامي و شرکت های دانش بنیان هست.بیشتر هم توی دانشگاه ها دفتر دارن برای پروژه دادن به دانشجو ها(البته توی دانشگاه های دولتی تهران و اصفهان دیدم).چنتایی گروه تلگرامی دارم برای پروژه ها منتها الان نمیشه


0

سلام وقت شما بخیر در سایت یا کانال تلگرامی  زنگ دانش نحوه اخذ پروژه کسر خدمت توضیح داده شده است.


0

سلام وقت بخیر پروژه کسری اگر در مقطع تحصیلات تکمیلی باشه می تونی در غالب پایان نامه تعریف کنی و کسری بگیری ولی اگر در مقطع کارشناسی میخوای پروژه کسری بگیری باید با توجه به رشته تحصیلی از طریق دانشگاه های نظامی باید اطلاعات کسب کنی منظور از دانشگاه های نظامی دانشگاه امام حسین هست و یا می تونی از طریق سایت خاتم النبیا اطلاعات بیش تری کسب کنی
بنده تازگی شنیدم می شود از شرکت های دانش بنیان زیر نظر ارگان های نظامی هم پروژه کسری گرفت
در ضمن پروژه هایی که تعریف می شوند سه ماه و شش ماهه هستند و در آخر باید دفاع انجام بدی


0

سلام. به دنبال شرکت های دانش بنیان باشید من هم درحال حاضر پیگیر هستم برای خودم.


0

مراجعه به نظام وظیفه و یا دانشگاه 


0

برای گرفتن پروژه کسری مراجعه به دفتر فرماندهی نیروانتظامی ویا جهاد خودکفایی هوانیروز و کلا قسمت مطالعات و نحقیقاتشون و از اونا شرایط رو جویا بشین


0

سلام

همه ساله جاهایی که ارائه کسر خدمت دارن به واحد آموزش یا پژوهش دانشگاه ارائه می شن


0

سلام 

وارد سامانه کسر خدمت دانشگاه جامع امام حسین شید و ثبت نام کنید.بعد تکمیل فرم و ارسال  رزومه با شما تماس میگیرن و مرکزی رو برای اخذ پروژه بهتون معرفی میکنن 


0

با سلام

اگر فردی عضو بنیاد نخبگان باشد می تواند در قالب شرکت های دانش بیان مشغول به خدمت شود.

از طریق فراخوان جذب نیز برای برخی رشته ها در دوره های مختلف تحصیلی امریه سربازی گرفته میشود


0

با عرض سلام و احترام

 

شرایط گرفتن کسری خدمت پروژه

فارغ التحصیلان ارشد و دانشجویان دکتری که در حال طی کردن مرحله پایان نامه هستند، اگر از مجموع فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فناوری و فرهنگی بتوانند حداقل امتیاز لازم را کسب کنند، می‌توانند با معرفی بنیاد ملی نخبگان، پروژه جایگزین خدمت انجام دهند، اما شرط لازم در این حالت این است که فرد، دانشجو یا فارغ التحصیل کارشناسی ارشد یا دکتری باشد و در این حالت فرد خدمت سربازی خود را از طریق انجام چند پروژه می‌تواند طی کند که هر کدام از یک تا ۱۱ ماه کسری خدمت در پی دارد.


0

در صورت کسب حتی ۱۱ ماه یا بیشتر کسری خدمت از طریق پروژه، باز هم یک ماه دوره آموزشی اجباری است، مگر برای کسانی که قبلا دوره آموزشی را گذرانده‌اند، البته افرادی که مشغول خدمت سربازی هستند نیز می‌توانند در حین خدمت پروژه انجام دهند و از مابقی دوران خدمت خود کسر کنند.

یکی از مهم‌ترین شرایط استفاده از پروژه کسری خدمت، نداشتن غیبت غیر موجه است و مشمولانی که غیبت داشته باشند، می‌توانند با اطلاع از قوانین و مقررات غیبت خود را موجه و از این امتیاز استفاده کنند.

در نظر داشته باشید که برای استفاده از این امتیاز، نیازی به فارغ التحصیل بودن نیست و مشمولان در حین تحصیل هم با شرایطی می‌توانند برای اخذ پروژه کسری خدمت اقدام کنند.

مراحل گرفتن پروژه کسری خدمت

افرادی که می‌خواهند پروژه کسری خدمت دریافت کنند، باید قبل از مراجعه به بنیاد و تشکیل پرونده، مستقیما با سازمان‌های مربوطه و مورد تأیید بنیاد علمی نخبگان نیرو‌های مسلح ارتباط برقرار کنند و با آن‌ها جهت انجام پروژه به توافق برسند.

همچنین داوطلبان می‌توانند با توجه به مأموریت و وظایف سازمان‌های تحقیقاتی، به این مراکز مراجعه مستقیم داشته باشند و طرح تحقیقاتی دریافت کنند، البته در طرح لحاظ شده است که سازمان‌های تحقیقاتی نیز می‌توانند به دانشگاه‌ها مراجعه و نسبت به جذب دانشجو متناسب با طرح‌های تحقیقاتی، حوزه مأموریتی و امور دفاعی اقدام کنند.


0

برای اخذ پروژه کسری خدمت به کجا باید مراجعه کرد؟

مشمولان برای ثبت نام و اخذ پروژه کسری خدمت باید به بنیاد علمی نخبگان نیرو‌های مسلح و یا یکی از مراکز تحقیقاتی نیروهای مسلح مانند جهاد خودکفایی ارتش، دانشگاه امام حسین(ع) سپاه، مراکز تحقیقاتی وزارت دفاع و غیره و یا یکی از سازمان‌های ارائه دهنده پروژه مراجعه کنند.

بنیاد علمی نخبگان نیرو‌های مسلح

مشمولان توجه داشته باشند که پس از مراجعه به بنیاد، با ارائه رزومه و مدارک، برای آن‌ها تشکیل پرونده صورت می‌گیرد. بدین ترتیب متقاضی در بنیاد علمی نخبگان نیرو‌های مسلح عضو می‌شود و پس از بررسی سوابق علمی، کسب امتیازات و شرایط لازم سازمان ارائه دهنده، پروژه به متقاضی معرفی می‌شود و پروژه‌های این سازمان با زمینه کاری مشمولان مرتبط بوده و با مراجعه به این سازمان‌ها پروژه کسری خدمت را می‌توانند اخذ کنند.

سازمان‌های ارائه دهنده پروژه

مراجعه به سازمان‌های ارائه دهنده پروژه روش ساده‌تری برای اخذ کسر از خدمت پروژه است. سازمان مربوطه بررسی می‌کند که آیا پروژه‌ای متناسب با رشته تحصیلی شما دارد یا خیر.

همچنین مشمولان می‌توانند خود موضوع پروژه را به سازمان مربوطه پیشنهاد کنند و در صورت موافقت به بنیاد ملی نخبگان معرفی شوند و پس از تشکیل پرونده در بنیاد ملی نخبگان، پروژه کسری خدمت آن‌ها شروع می‌شود.

در نظر داشته باشید که در هر دو روش، پروژه باید در بنیاد ثبت شود و بنا بر آخرین تغییرات در آیین نامه سازمان وظیفه قرار است روند اخذ پروژه کسری خدمت بسیار راحت‌تر شود، به طوری که اخذ پروژه کسری خدمت به صورت متمرکز و فقط از طریق سامانه میسر شود و این گونه نیاز به مراجعه حضوری کمتر خواهد شد.

مدارک لازم جهت اخذ پروژه کسری خدمت

مدارک لازم برای اخذ پروژه کسری خدمت شامل اصل و ۲ کپی از صفحات شناسنامه، اصل و ۲ کپی از کارت ملی، چهار قطعه عکس، کپی آخرین مدرک تحصیلی و رزومه فارسی حداکثر در پنج صفحه است که باید همراه فرد متقاضی باشد.


0

در طول انجام پروژه کسری خدمت چه اقداماتی باید انجام دهید؟

انجام پروژه کسری خدمت اصلا کار ساده‌ای نیست و روند کار با میزان کسری که با انجام پروژه به فرد مشمول تعلق می‌گیرد، متفاوت است. به طور خلاصه در کسری‌های بالای ۶ ماه که پروژه سنگین و یا ساخت است، ضمن گزارش سه ماهه، هر ماه در زمان پایان کار جلسه دفاعی با حضور استاد راهنما و داوران در سازمان نخبگان نیرو‌های مسلح برگزار می‌شود، اما در کسری‌های کمتر از شش ماه پس از اتمام پروژه، جلسه دفاع چند دقیقه‌ای با حضور یک داور برگزار می‌شود.


0

مرکز مورد تأیید نخبگان نیرو‌های مسلح برای پروژه‌های کسر خدمت رشته مهندسی صنایع

 

مرکز تحقیقات راهبردی، اتکا، صنایع هوافضا، سپند، ناجا، جهاد خودکفایی آجا، موسسه آموزشی تحقیقاتی صنایع دفاعی، ندسا، نزسا، صنایع دریایی، توسعه منابع انرژی، سازمان جغرافیایی، ساصد، انرژی اتمی، صاایران، دانشگاه جامع امام حسین (ع)


0

نکاتی قابل ذکر و مهم

مشمولان در صورت داشتن غیبت نمی‌توانند از مزایای پروژه سربازی استفاده کنند. یعنی با اخذ پروژه باز هم از مدت خدمت سربازی آنان کسر نمی‌شود، مگر آن که غیبت موجه داشته باشند.

در صورتی که پروژه را در مهلت اعلام شده تحویل ندهند، پروژه آن‌ها توسط سازمان نظام وظیفه کنسل می‌شود؛ بنابراین کسری خدمتی به آنان تعلق نمی‌گیرد، مگر اینکه در مهلت قانونی مشخص شده آن را تمدید کرده یا عذر موجهی داشته باشند.

مشمولان پس از اخذ پروژه کسری خدمت، تحت شرایط خاصی می‌توانند اعزام خود را به تعویق بیندازند.

اگر مشغول به خدمت هستند نمی‌توانند پروژه کسری خدمت بگیرند مگر در موارد و شرایط خاص.

بنا بر قانون تصویب شده در سال ۹۷ در زمان فارغ التحصیلی، اگر مدت مشخصی از فراغت از تحصیل متقاضیان گذشته باشد، دیگر نمی‌توانند برای اخذ پروژه اقدام کنند.


0

مستقیما به دانشگاه عالی دفاع ملی مراجعه کنید بهترین جواب رو خواهید گرفت


0

به نام خدا 

با سلام بسته به رشتتون میتونید از ارگان های مختلف پروژه بگیرید

من شخصا اقدام کردم و یه مقداری سخته وباید پیگیر باشید و حضوری یا تلفنی از نیروهای مصلح پیگیری کنید .


0

خواب الان مثل گذشته نیست فقط نظامی باشه پارک های علم و فناوری جهاد های دانشگاهی معتبر شرکت های دانش بنیان سایت دانشگاه امام حسین دانشگاه امام علی دانشگاه دفاع ملی و غیره پروژ] نسبت به رشته تحصیلیتون میده و مخصوصا وزارت دفاع خیلی میده تو تمام رشته ها حتی بیولوژِو مواد غذایی شیمی صنعتی مهندسی و خیلی اما کسری خدمت کمتری داره شرکت های صنعتی زیر نطر سپاه هوافضا هم به این صورت میتونید امریه هم بگزرونید به جز کسر خدمت و خدمت رو بگزرونید حتی اگر شرکت های مثل توانیر که ربطی نداره امریه میگیرن یا مپنا بستگی به رشته و کار داره همش با پرسجو حل میشه زنگ بزنید بپرسید جواب میگیرید همزمان همه جا بگید بالاخره پاسخ میدن


0

بسیج و جهاد دانشجویی یکی از راه های درست کردن کسری است


0
برای ارسال پاسخ شوید.