Loading...
دانشنامه

نگارش مقاله

سلام  دوستان کسی میتونه برای نوشتن مقاله منو راهنمایی کنه که از کجا و چگونه باید شروع کنم ممنون می شم از پاسخ هاتون

راهنمایی مقاله مقاله اعتبار مقاله

مقاله های مرتبط با موضوع خودتونو مطالعه کنید و کارهای جدیدو بخونید. ایده هایی که کار نشده و جاهایی که نیاز به کار داره پوشش بدین در مقالتون و در نهایت در یک فرمت مناسب ( با توجه به ژورنال مد نظرتون) کار نگارشو شروع کنید.

از شیوه نگارش مقالات استفاده کنید. بخش های چکیده و نتیجه گیری از مهم ترین قسمتهای مقالست.


1

به سایت گوگل اسکالر بروید و مقاله های مورد نظر خود را پیدا و مطالعه کنید.


1

سلام اقای بوجار برای نوشتن مقاله در سایت سیویلیکا مگ ایران جستجو نمایید وچند مقاله مطالعه بفرمایید سازوکارش دست تان می اید 


1

سلام اول باید موضوع مورد علاقه خودتون رو انتخاب کنید. بعدش مقالات مرتبط رو مطالعه کنید تا چالش‌های موضوع رو متوجه بشید، در آخر هم مقاله رو بنویسید.


1

 سلام اول باید مشخص کنید که هدف شما چیست؟ آیامقاله شما برای چاپ (خارجی- داخلی) برای مجله ISI  و یا ISC است یا مجلات علمی - ترویجی و یا علمی- پژوهشی؟ و یا فصلنامه ها و نشریات معتبر دیگر که برحسب جایگاه آن پایگاه علمی ، سطح علمی مقاله شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. حتی برخی کنفرانس ها و سمینارها خودشان محور و موضوع مقاله ارائه می کنند وشما می توانید مقاله خود را جهت ارزیابی به آنها ارسال کنید. سایت پرتال جامع علوم انسانی مقالات جامع و خوبی دارد که براساس موضوعات دسته بندی شده است.  

دوم اینکه مقاله یک اثر علمی است که دیگران می توانند به آن استناد کنند. لذا باید مقاله بار علمی لازم را داشته باشد و تکراری هم نباشد. باید نشان دهید که یک محقق هستید و اصول و روش تحقیق را بلد هستید. مطالعه مقالات مختلف در پایگاه های مختلف علمی و حتی نشریات و فصلنامه های منتشره از طرف دانشگاه ها خیلی کمک می کند.البته می توانید مقالات و کتب مطالعه شده را بعنوان رفرنس در مقاله خود اشاره کنید. 

پس سعی کنید براساس رشته تحصیلی و یا موضوع مورد علاقه ؛ اول موضوعی را انتخاب کنید سپس براساس موضوع  مطالعاتی به شرح فوق انجام دهید . بعد شروع کنید به نوشتن . متن مقاله را پربار کنید و هرروز مطلب جدیدی به آن اضافه کنید. سپس ویرایش نهایی کنید و حتما یک نفر دیگر ( مثل استاد و یا داور مقالات) آنرا مطالعه کند و از نظرات ایشان حتما استفاده کنید. (من داور مقالات هستم و می توانم بیشتر به شما کمک کنم)

مقاله استناندارد کمی و کیفی دارد در سایت های مربوط به همایش ها و کنفرانس ها ، این استانداردها را اعلام می کنند. در ابتدای مقاله باید نام و نام خانوادگی نویسنده و درجه علمی ( استاد- دانشجو ...) و آدرس ایمیل نوشته شود. مقاله یک صفحه چکیده دارد که حدود 8-10 خط کافیست. ( چکیده باید حاوی کل مقاله شما باشد و خلاصه و مختصر و مفید باشد.) باید حداقل 3 تا واژگان کلیدی را هم استخراج کنید. سپس در مورد بیان مساله و بیشنیه تحقیق و متغیرها و روش تحقیق و گردآوری اطلاعات و..... مطالب را بنویسید. در انتها جمع بندی و نتیجه گیری کنید و فهرست مطالب استفاده شده را نیز درج کنید. معمولا بین 10 تا 15 صفحه برای یک مقاله کافیست. مقاله نباید خیلی طولانی باشد. موفق باشید. 


5

سلام

پیشنهاد می کنم مقاله ای مرتبط با موضوع خودتان را مطالعه بفرمائید، کلیات کار دستتان می آید، 


1

سلام

ابتدا موضوع خود را مشخص کنید

سپس موضوعات مرتبط را سرچ کنید

یا کلیدواژه ها را سرچ کنید

مقالات مرتبط را مطالعه کنید


0

من بار اولی که قصد نوشتن داشتم. سعی کردم در ابتدا مقالات مرتبط با هر موضوعی که در پروپوزال تزم به آن اشاره شده بود را به نوبت پیدا کنم. سپس شروع به یادگیری نرم افزارهای مرتبط با موضوع کار خودم شدم. یک نتیجه ی خوب ایجاد شد. البته قابل ذکر است مطالعات آزمایشگاهی من هم تمام شد.  در نهایت وقتی احساس کردم به اندازه ی کافی آمادگی نوشتن دارم. شروع کردم به نوشتن. ابتدا برای هر پاراگراف یک روز برای نوشتن مقاله ی isi طول کشید. اما هر چه جلوتر می رفتم. یعنی بعد از یک هفته کاملا خودم در بحث مقاله دیدم.  سرعت افزایش یافت. در روز یک صفحه می نوشتم. با توجه به تفاسیر حدودا ۲ ماه طول کشید. برای نوشتار اول. در کل نباید احساس کنید از روز اول باید سرعت خوب باشد. نه اصلا این طور نیست. بعد از این فاصله ی ۲ ماه یک هفته به خودم استراحت دادم. و نوشتار به استاد تحویل دادم. باز هم فکر می کردم اما چیزی درج نکردم در این یک هفته. زمانی که استاد به من نوشتار اول تحویل داد. با نتایجی که خودم دوباره به دست اوردم. شروع کردم دوباره به نوشتن. که در مجموع بعد از چند بار اصلاحیه حدودا ۴ ماه زمان نوشتار مقاله شد. 


0

برای شروع نگارش یک مقاله بهترین کار مشاوره با اساتید دانشگاه و یا دانشجویانی است که سابقه نوشتن و چاپ مقاله را دارند. این کار علاوه بر تسریع در یادگیری اصول نگارش مقالات ، به شما در انتخاب زمینه تحقیقاتی کمک زیادی به شما خواهد کرد.مهمترین اصل مقاله نویسی ارائه ایده های جدید است و موضوعی که در ارتباط با رشته و علاقه تان است میباشد.


1

یک کارگاه مقاله نویسی شرکت کنید


0

ابتداً با استادی که دارای بار علمی بالا و تعداد مقالات زیادی است مشاوره بگیرید و با همفکری ایشان ایده ای که بدیع نیز باشد و همچنین قابل اجرا باشد انجام دهید


0

با عرض سلام و احترام

 

مراحل مقاله نویسی و طریقه نوشتن مقاله

با وجود اینکه ممکن است مجلات مختلف علمی دارای الگو و قالب خاصی برای نوشتن مقاله باشند، یک فرمت کلی برای طریقهنوشتن مقاله را که برای اکثر مجلات قابل استفاده باشد، می‌توان به صورت زیر تعریف کرد:
• موضوع مقاله
• چکیده
• مقدمه
• روش تحقیق
• نتایج
• بحث و تجزیه و تحلیل
• نتیجه گیری
• منابع


0

سلام

شما قبل از نوشتن مقاله باید موضوعی را مورد مطالعه قرار داده باشید، که بخواهید دستاوردهای خودتون ارایه دهید!


0

سلام

يكي از بهترين منابعي كه من در مورد مقاله نويسي مطالعه كردم ، فايل موجود در سامانه يادگيري سازمان بين المللي دانشگاهيان بود پيشنهاد ميكنم حتما مطالعه بفرماييد


0

باتوجه به بخش های  اصلی مقاله کارتحقیقاتی خودتون رو به کمک استادراهنما و افراد باتجربه جمع بندی کنید در ضمن به فرمت ژورنالی که می خوایید مقاله تون رو چاپ کنید توجه کنید


0

با سلام. سازمان بین المللی دانشگاهیان امکان خوبی برای یادگیری در این مورد فراهم کرده که در بخش دوره های اموزشی می تونید مشاهده کنید و بهره ببرید. 


0

برای موفقیت در مقاله باید محقق خوبی بود


0

با سلام

برای نگارش مقاله ابتدا باید مقالات حوزه تخصصی خودتونو بخونید تا نحوه نوشتن مقاله دستتون بیاد و با کمک گرفتن و راهنمایی از اساتید مورد نظرتون شروع به نگارش مقاله کنید در گوگل اسکالر و مجلات تخصصی رشت خودتوت مقالات زیادی هست میتونید کمک بگیرید


0
برای ارسال پاسخ شوید.