Loading...

با توجه به اینکه سازمان هیچ فعالیت خاصی در طول یکسال گذشته انجام نداده (و فعالیتهای انجام شده هم صرفا جنبه درامد زایی برای خود سازمان داشته) و امتیازهای جمع شده هم عملا هیچ فایده ای برای تمدید عضویت ندارد از تمدید عضویت خودداری میکنم.

دقیقاً حق با ایشون، فقط تمدید کنیم که چی بشه؟؟ نه فعالیتی هست هیچی و وقتی که هر کجا کارت و نشون بدیم میگن ما اصلاً با همچین سازمانی قرارداد نداریم، موندیم پس خدمات سازمانی چی شد؟؟ شاید تا آخر عمر ما خارج کشور نتونستیم بریم، حداقل تخفیف بلیط اتوبوس، هواپیما و هزینه خانه های معلم در سراسر کشور رو جز خدمات قرار بدین کار دیگه ای که نمیشه کرد.


13

جناب آقای هفت برادران با سلام سیاست سازمان در طی یکی دو سال گذشته، از ارائه تخفیف های درصدی مجموعه های دیگر (که کم و بیش از راه های دیگر نیز قابل دریافت هستند) به ارائه خدماتی تبدیل شده که علیرغم آنکه مورد نیاز دانشجویان و فارغ التحصیلان است، اما از سوی هیچ مجموعه دیگری ارائه نمی شود. از آن جمله: - ثبت شرکت دانشجویی - ارائه مشاوره رزومه - ارائه مشاوره طرح کسب و کار - دریافت مجوز کتاب دانشجویی - سامانه فریلنسر دانشجویی - دوره های آموزشی مهارت های شغلی بدیهی است هر نوع خدماتی که برای دانشجویان جنبه کاربردی داشته باشد و از طرف نهادهای دیگر ارائه نشود، توسط سازمان برنامه ریزی، تدوین و اجرا خواهد شد. امیدواریم در این مسیر، همراهی شما و سایر عزیزان را داشته باشیم.


8

اخیرا یک دوره خوب رایگان ارائه شد که من استفاده کردم‌. دوره دیگری هم کمتر از یکسال گذشته برامون فعال شده بود.


5

سلام و درود. من انتظارات بیشتری را از سازمان داشتم و علی رغم اینکه سازمان تلاش کرد تا خدماتی را برای دانشجویان ارائه کند ولی برای من خیلی کاربرد نداشت و با نگاه اول به نام " سازمان بین المللی دانشگاهیان" خوب انتظار دیدن یکسری خدمات مرتبط با این نام را هم داشتم. امیدوارم عزیزان مسئول با نظرسنجی و برگزاری نشست های هم اندیشی، این تشکل علمی را بهبود بخشند.


8

موافقم. مثلا برای امثال من که نیازی به خرید بلیط قطار ندارم و فقط با اتوبوس رفت و آمد میکنم، باید فکری کرد.


4

با سلام و احترام از سازمان انتظارات بیشتری میرود و فقط دارد هزینه دریافت میکند به این علت تمدید نکردم


6

100 درصد من هم تمدید نمیکنم فقط پولم رو دور ریختم


6

در پاسخ به پیام مدیریت سازمان باید عرض کنم، اولا ایا خدماتی که ذکر کردید برای یک دوره یکساله کافی است؟ ثانیا استقبال از این شش خدمتی که اشاره فرمودید به چه میزان بود مثلا چند عضو از سامانه فریلنسری یا مجوز کتاب دانشجویی استفاده کردند؟ پاسخ این سوال نشاندهنده میزان اسقبال و کارایی این خدمات است. ثالثا این میزان نظرات منفی اعضای محترم نسبت به عملکرد یک ساله سازمان نشاندهنده عدم موفقیت سازمان در جلب نظر اعضا را داد.


11

در مورد امتیازات اعضا و بی تاثیر بودن آن حتی در تخفیف حق عضویت هم شکر خدا پاسخی ارایه نشد


12

سلام و عرض ادب با توجه به پاسخی که سازمان به پیام آقای هفت برادران دادند خواستم چند نکته عرض کنم: بنده خودم برای سومین بار عضویتم رو تمدید کردم. اما سوال اینجاست که خدماتی که در پاسخ سازمان ذکر شده مثل ثبت شرکت و مشاوره و اخد مجوز کتاب و غیره ، به تنهایی در پکیجی با عنوان باشگاه اشتغال و کسب و کار ارائه می‌شود که مبلغ حدود ۴۵۰ تومن بابتش دریافت میشه . پس دوستان حق دارند بابت حق عضویتی که می‌پردازند انتظار خدماتی هم داشته باشند. مثل همون تخفیف‌های درصدی که البته خود من در یکسال اخیر نتونستم از بسیاری از کد‌ها استفاده کنم! نکته دیگر این که اینجا یه شبکه مجازی هست که ما خودمون باید با تولید محتوا و ایجاد ارتباط و هم‌افزایی ازش بهره برداری کنیم. که سازمان این امکان رو برای ما میسر کرده . در مجموع با توجه به نظر دوستان انتظار همگی از سازمان بیشتر از فعالیت ‌های فعلی هست. امیدوارم شاهد حرکاتی مثبت باشیم.


12

از نظر من الان از طرف دانشجو هیچ جذابیت وجود نداره که فرد بخواد تمدید کنه خود من هم علاقه ای به تمدید ندارم، اینطور سامانه ها معمولا غیر انتفاعی هستن و بودجه مشخصی از طرف دولت تعیین بشه ، من از جزئیات سامانه خبری ندارم ولی هر موسسه ای برای بقا خودش باید نظر کاربران خودش رو جلب کنه


5

این عضویت نه تنها در ایران بلکه برای خارج از ایران هم هیچ فایده ای نداره و هیچ جا قبولش نمی کنن نه برای موزه نه برای تخفیف هتل و وسایل نقلیه و رستوران و هیچ و هیچ. کارت دانشجویی یا حتی یه برگه از دانشگاه خارج که ارتباط شما رو نشون بده براشون خیلی معتبرتر هست تا این کارت، بعضی شرکت ها هواپیمایی مثل ترکیش هم تخفیف دانشجویی دارن که با این کارت میشد تخفیف گرفت که اونم اگه بدون این کارت ویزا و کارت شناسایی تون رو براشون بفرستید همین تخفیف رو به عنوان تخفیف دانشجویی بهتون میدن. قبلا خدماتی برای بیمه تامین اجتماعی داشتند که اونم مستقیم به خود سازکان تامین اجتماعی واگذار شده. این سازمان عملا هیچ کارایی علی رغم هزینه عضویت نداره.


8

سلام ... توجه دوستان را به چند نکته جلب می‌کنم؛ - أکثر دوستانی که ذیل این پست کامنت مخالف گذاشته‌اند، برای أولین بار است که نام و تصویرشان رو مشاهده می‌کنیم. به عبارتی دیگر در طول سال گذشته هیچ واکنش و تراکنش و فعالیتی در این سایت نداشته‌اند ... - بنده از سال 96 که همزمان با دوره‌ی مدیریت جدید سازمان بوده است، با سازمان همراه بوده‌ام و رضایت دارم و حس خوبی نسبت به سازمان دارم و هر نظر و پیشنهادی رو که مفید بدانم منتقل می‌کنم. - آقای مهندس هفت برادران، حضرتعالی در طول سال گذشته بیش از 70 پست و کامنت درج نموده‌اید که حتی برای من که رشته‌ام با حضرتعالی مرتبط نیست تماما قابل توجه بوده است و این همان تلاشی است که بر غنای سازمان می‌افزاید. - دوستانی که می‌فرمایند "تمدید نمی‌کنیم" به تعداد انگشتان دست هستند و مدام بر طبل این نظر خود می‌کوبند، در حالیکه از إبتدای هفته‌ی گذشته تا امروز، چند صد نفر بدون هیاهو و در سکوت تمدید کرده‌اند. - مسلم است که من به اندازه‌ی هزینه‌ای که در إبتدای هر سال پرداخت کرده‌ام، در طول سال بهره نبرده‌ام، ولی این چیزی از قابلیت و کیفیت و کمیت خدمات سازمان کم نمی‌کند. - در بحث حق عضویت، بخش عمده‌ی این مبلغ به سازمان ISIC اصلی داده می‌شود برای صدور کارت و درج در سایت جهانی (70% مبلغ دریافتی). - با یک جستجوی ساده در سایت سازمان أصلی متوجه می‌شوید که حق عضویت در سایر کشورها بسیار بیشتر از ایران است؛ آمریکا 20 دلار، هلند 15 دلار، انگلستان 17 دلار، استرالیا 22 دلار و ... - توجه آن دسته از دوستان را که گفته‌اند؛ "تمدید عضویت هیچ فایده ندارد" به قسمت قابل توجه "تجربیات أعضآء" در همین سایت جلب می‌کنم.


10

- مهمترین موفقیت این سازمان، این است که "إنسانهای خوب یک کشور " رو دور هم جمع کرده و مجموعه‌ی مفیدی را راه‌انداخته است. آنهم بدون داشتن سرمایه‌ی مالی زیاد و صرفا با إبتکار عمل. - خیلی از ما ممکن است که در سایتها و یا گروه‌هایی عضو باشیم که إتفاقا جمعیت قابل توجهی نیز داشته باشند ولی قطعا تمام خدمات إرآئه شده در این سایت (أعم از درج پست، سامانه‌ی آموزش، نظرسنجی، دانشنامه، گروه‌های علمی، تجربیات، مشاوره رزومه، طرح کسب و کار، مجوز چاپ کتاب، فریلنسر، مهارت‌های شغلی و ...) در دنیا بی‌نظیر است و هیچ شعبه‌ای از ایسیک در هیچ کشوری چنین سامانه‌ای ندارد و حتی نزدیک به قابلیتهای این سامانه را نیز ندارند (سامانه‌ای با بیش از 60.000 عضو دانشگاهی از یک کشور). این سازمان بسیار بیش از تواناییهای خود موفق عمل کرده است. - تک‌تک ما رفتار جهان سومی داریم و إنتظار داریم که سطح رفاه‌مان به اندازه‌ی کشورهای اسکاندیناوی باشد ... میانگین نرخ مشارکت اقتصادی دنیا 64 درصد است و در ایران 36 درصد ... بد نیست گاهی انگشت إتهام را سمت خودمان بگیریم. - دوستان، بازنشر تحلیل‌های منفی هنر نیست، هنر در این شرایط کنش‌گری مثبت است. متأسفانه ذهنیت جامعه‌ی ما نسبت به واقعیت موجود چندین برابر منفی‌تر است. یعنی اگر میزان مشکلات 100 درجه باشد، در ذهن پرورانده شده و 300 درجه فهم می‌شود و متأسفانه این در بین قشر دانشگاهی نیز رسوخ کرده است. به جای لعنت به تاریکی، شمعی روشن کنیم. اینجا خانه‌ی ما است.


12

بنده هم تمدید نخواهم کرد . کاش برای اعطای خدمات با دانشجویان و اساتید مشورت میشد که جذابیتی داشته باشه و حرکت مثبتی دیده بشه. مثلا در مورد ثبت شرکت مگر چند نفر خواهان ثبت شرکت هستند ؟؟ در مورد دوره های آموزشی هم الان اکثر سایت ها مثل فرادرس یا باتخفیف یا حتی رایگان در اختیار میذارن. الان دیگه پنج سال پیش نیست برای جذب مخاطب همه کار میکنند. کاش اینجا هم برای جذب مخاطب خصوصا که همه تحصیلکرده هستند و تشویق شدن به تمدید عضویت اقدامات موثری صورت می‌گرفت. سپاس


5

سلام آقای نوروزی بصورت اتفاقی کامنت شما در پاسخ به انتقاد یکی از اعضا محترم (جناب آقای هفت برادران) مبنی بر حق عضویت و عدم کفایت سازمان در براوری نیازهای اعضاء و مخطابان و قصور در ارائه خدمات مکفی و عدم انعقاد تفاهم نامه و قراردادهای فی مابین با نهاد ها و ارگانهای داخلی به نفع دانشجویان را دیدم که با کمال احترام ۲ نقد بر شما وارد است اول اینکه گویا شما تصوری از زندگی در ایالات متحده آمریکا پیرامون پرداخت حق عضویت ۲0 دلاری ندارید زیرا با توجه به میزان متوسط درامد روزانه یک شهروند آمریکایی ، پرداخت ۲۰ دلار به منزله پرداخت ۵ تا ۱۵ هزار تومن در ایران برای تمدید حق عضویت می باشد پس مقایسه قیمت دلار در ایران با قدرت خرید و ارزش آن در ایالات متحده اصلا اصولی نیست (رجوع کنید که ، قدرت خرید ۲۰ دلار در آمریکا چقدر است و در ایران با همان ۲۰ دلار با قیمت واقعی ارز چه می توانید بخرید و ۲۰ دلار درامد چند ساعت کار در آمریکاست پس محاسبه قیمت کاذب ارز در ایران برای نقد نظر دوستان منصفانه نیست ) دوم پیرامون بحث اشتراک گذاری مباحث علمی و تبادل نظر اعضاء با توجه به رشته و گرایش آنهاست که کاملا با نظر شما در مورد خدمت شایان سازمان مبنی بر گرداوری دوستان در کنار هم کاملا موافقم ولی متاسفانه در پست های شما اثری از نجوم ندیدم ، تا جایی که متوجه اخطار مدیر سیستم مبنی بر عدم ارسال کامنتهای زیاد توسط شما در راستای کسب امتیاز در سامانه شدم ، زیرا من بجز باستان شناسی دوران تاریخی ایران ، بعنوان یک تخصص اصلی در باستان شناسی ، در گرایش astronomy archaeology و تمدن مصر باستان فعالیت جدی دارم ...


11

من بیشتر یک نظاره گر هستم تا کاتب و بیشتر تمایل به خواندن مطالب دارم تا درج مطلب و حس میکنم عمده اعضا هم به همین منوال عمل می کنند ، پس قاعدتا عجیب نیست که عموما نظر افراد را برای اولین بار میبینید (مثل نظر من با عضویت حدودا چهار ساله در سازمان) صحبت و گلایه مندی دوستان عمدتا پیرامون عدم ارائه خدمات مناسب به اعضاء توسط سازمان است ثبت شرکت و امثال آن کاربرد عمومی برای اکثریت مخاطبان ندارد اما ارائه تخفیفات وسایل حمل و نقل ، رستورانها ، مراکز اقامتی ، تفریحی ، درمانی ، آموزشی و خدماتی ، سازمانها و نهاد های بیمه گر ، تخفیفات خرید و ... عمده نیاز قشر دانشجوست که متاسفانه اکثریت نهادهای مربوطه ارائه دهنده این خدمات ، یا عملا هیچ شناختی حتی مبنی بر وجود ، هویت و مشروعیت این سازمان ندارند چه برسد به عقد تفاهم نامه و ارائه خدمات به اعضاء آن و یا سازمان هیچ اقدامی جهت عقد قرارداد و تفاهم نامه با آنها صورت نداده است دقدقه دوستان عمدتا این است که پرداخت حق عضویت ، خدمات مناسب با نیاز این عزیزان را فراهم نمی کند و با توجه به نظر و برداشت شخصی من (کی می تواند درست هم نباشد) عموما تمدید عضویت در سازمان صرفا جهت دریافت کارت عضویت پیرامون نوعی مشروعیت بخشی به شان دانشجویی آنهاست


8

موافقم...حقیقتا هیچ تخفیف خاص و خارق العاده ای نسیب ما نشد... کارت سازمان خیلی جاها بی اعتبار بود... خدمات سایت هم رو به پولی شدن رفت و بی معنی بود که باز از اعضا هزینه های زیاد دریافت بشه


6

سلام با اینکه من امسال هم به امید بهبود خدمات سازمان تمدید کردم و بتونه خدماتی رو ارائه کنه که کاربردی باشند ولی کاملا حرف شما رو قبول دارم که خدمات کنونی سازمان در حقیقت هیچ هستند و کاربردی ندارند همچنین بخش سایر خدمات که شامل کد های تخفیف و ... میباشددر حقیقت بی ارزش هستند چون اون خدمت یا به صورت اتوماتیک همان تخفیف را ارائع میدهد و یا با کد های دیجیکالا و یا کد هایی که در سایت های دیگر رایگان قرار داده شده اند میتوان همان تخفیف یا حتی بیشتر از تخفیفی که سازمان در نظر گرفته بهرمند شد . در پاسخ به جناب آقای نوروزی اینکه هزینه عضویت در کشور های دیگر 10 یورو میباشد و هزینه ای که الان سازمان در حال دریافت هست نصف اون هزینه هستش ولی خوب این رو باید در نظر گرفت که خدمات در خارج کشور خیلی بهتر هستش و همچنین با مقایسه سطح درآمدی ایران و دیگر کشور ها اون مبلغ 10 یورو برای آنها در حقیقت خیلی ناچیز هستش . کاش حداقل سازمان خدماتی مثل واکسیناسیون زودتر برای اعضای خودش و از این دست خدمات هم در برنامه های خودش قرار میداد و یا با توجه به تحریمها خدمات بانکی بین المللی مثل داشتن حساب مسترکارت یا ویزاکارت رو حتی با دریافت اندکی کارمزد بر روی کارتهای صادره انجام میداد تا دانشجوها و اعضای دیگر سازمان بتونن از اون خدمات برای تهیه نرم افزارها و کتب خارجی و ... استفاده کنند.


3

سلام جناب شیخی - همانطور که عرض شد 70% حق عضویت به سایت أصلی سازمان داده می‌شود (چه در آمریکای 20 دلاری و چه در ایران 6 دلاری) ... نکته اینجاست که 4 دلار از این 6 دلار به ایسیک أصلی مسترد می‌شود ... نسبت به 2 دلار باقیمانده، سازمان فوق‌ألعاده است ... - إخطار مدیریت دانشنامه ذیل طرح سؤالی که در دانشنامه طرح کرده بودم، ناظر به پاسخهایی هست که بعض از أعضآء نگاشته بودند و نه متن أصلی سؤال. در اینجا؛ https://my.isic.ir/forum/discussion/show/276/%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%85 - از زمانیکه شما کامنت نگاشته‌اید تاکنون (یک روز)، بیش از صد نفر تمدید عضویت نموده‌اند در برابر تعداد اندکی که إبراز عدم تمایل کرده‌اند ... پارسال همین موقع تعداد أعضآء 48.000 نفر بود و اکنون بیش از 60.000 نفر است و به همین قیاس در سالهای عقبتر ... نظر أعضآیی که ناراضی هستند نسبت به خیل عظیم مشتاقان، نزدیک به صفر است ... ممنونم ...


4

سلام به همگی ، من راستش با خوندن کامنت های دوستان خیلی خوشحال شدم که از خدمات سازمان استفاده نکردم .کاش گزینه ای هم برای لغو عضویت در سایت باشه تا اون موقع بشه تمایل واقعی افراد برای ماندن و استفاده از خدمات سایت رو به خوبی دید .


3

با سلام بیس از 3 سال است که عضو این سازمان می باشم. الان که افتخار آخرین حضور در این سازمان را دارم خواستم یک تشکری از زحمات کلیه عزیزانی که به هر نحوی خواستند و توانستند و یا شاید خواستند و تنوانستند یا حتی دوست داشتند کاری برای این جامعه علمی انجام دهند تشکر کنم. هدف همه سازمانها و کلیه اعضا آن ارائه هرچه بهتر و بیشتر خدمات در همه ابعاد است. چه خدمات مالی و چه خدمات فرهنگی - اجتماعی و .... . بنظر بنده جالب ترین و شاید جذاب ترین بخش های این سازمان بخش خدمات و شبکه اجتماعی آن بود که اعضا سازمان تا توانستند با ارائه خدمات هر چه بهتر در خدمت بخش علمی جامعه باشند. بنده پس از استفاده چندین باره از این خدمات و چندین مورد از آن ها چه در زمینه اعمال تخفیف ها و یا در بخش علمی دانلود برنامه ها و چه در خصوص بعد غیر مالی - شبکه اجتماعی - سالم و بدور از هیاهوی سایر فضاهای مجازی - و دانشنامه و بیوریتم رضایتمندی خودم اعلام می کنم. روی سخنم با آن عزیزانی است که چه در زمان حضور بنده از این بخش از سازمان دل خوشی نداشتند و نیز دوستانی که الان ناراضی هستند. قابل ذکر آن است که برخی به خدمات صرفا نگاه مالی و ریالی دارند در حالی که غیر از بخش مالی آن که حق همه دوستان است، بحث فرهنگی، اجتماعی و نیز بعد روحی و روانی آن نیز قابل تامل است. پس از دوستان این انتظار می رود فقط به بعد مالی و ریالی این موضوع نگاه نکنند و انتظار این که حتما در قبال هزینه پرداختی باید معادل ریالی آن را دریافت کنند و.... .


4

ما که آخرین دوره حضور در این سازمان است از شما عزیزان درخواست داریم که با نگاهی جامع و فعالیت بیشتر و ارائه پیشنهادها و انتقادهای سازنده، این سازمان و اعضاء زحمتکش آن را یاری کنید تا باشد که دوستان سازمان نیز از این انرژی شما به ارائه خدماتی فراتر و بهتر گام بگذارند. با تشکر


4

ضمن سلام خدمت دوستان و در پاسخ به جناب نوروزی! در مورد مبحث هزینه ارزی عضویت که دوستان حق مطلب را ادا کردند. در مورد تعداد تمدید اعضا و اعدادی که اشاره کردمد اولا باید سوال پرسید این امار از کجا امده چطور ما و بقیه دوستان اطلاعی از امار ثبت نامی نداریم! دوما اینکه هر سال تعداد اعضا بیشتر میشود هم چیز عجیبی نیست احتمالا شماره عضویت اعضای قبلی باطل نشده و هر سال با تبلیغات و گرفتن اعضای جدید به شمارگان اعضا اضافه میشود. سوما نکته دیگر در مورد افزایش شمارگان عضویت هم باید عرض کنم همانطور که ما در ابتدای سال تحصیلی به شعارها و تبلیغات اعتماد کردیم و عضو شدیم دیگران هم مانند ما همین کار را میکنند عضو میشوند و بعد از عضویت متوجه میشوند آواز دهل ازدور خوش است. به جناب نوروزی عزیز توصیه میکنم از شعارزدگی پرهیز کنند و کمی واقع بینانه نظر دهد.


3

و یک نکته کلی دیگر بحث من در مورد ارزشگذاری برای امتیازها بود که با زحمت جمع شده و عملا هیچ کاربردی ندارد. اگر قرار بود امتیازها کارایی نداشته باشد پس باید کلا مبنای امتیاز و امتیاز دهی جمع میشد. خدماتی که باید ارایه میشد و نشد خود بحث دیگری است که بسیار ضعیف عمل شد.


5

آقای مهندس هفت برادران عزیز ... در لینک زیر دانسته می‌شود که چه تعداد تمدید عضویت کرده‌اند؛ https://my.isic.ir/dashboard/profile/top/points/week از شنبه تاکنون بیش از 200 نفر تمدید نموده‌اند ... در پاسخ به پرسشهای دیگر حضرتعالی در کامنتهای قبلی من إشاره‌هایی شده است ... صحبت جدیدی نیست ... ممنونم ...


4

با سلام با توجه به اینکه هنوز بحث خدمات سازمان همچنان ادامه دارد خواستم خدمت آقای هفت برادران در خصوص اظهارنظرهایی که داشتند چند نکته ای را اشاره کنم: اولاً نظر خودم را در 2 پیام قبل واضح و روشن عرض کردم و به آن ها اعتقاد دارم و پاسخگو می باشم. ثانیا نوع سازمانی که همه ما الان در حال حاضر عضو آن هستیم همانطور که از عنوان آن مشخص است در اساس یک سازمان علمی است نه یک سازمان تجاری مالی، بنابراین انتظار شما عزیز و سایر همراهان شما مبنی بر دریافت معادل ریالی آن آنطور که قبلا هم بیان شد یک نگاه تک بعدی به سازمان است. ثالثاً انتظاری که از پیشگامان بخش علمی جامعه که همگی مدعی آن هستیم، انتقاد و پیشنهاد از بخش علمی سازمان یا ارگان و یا نهادی که عضو آن می باشیم بایدمد نظر باشد که شما عزیز و حتی خود بنده نیز به آن توجهی نداریم سند و مدرک آن هم رجوع به بخش گروه های علمی است که فعالیت ما دانشجویان در این بخش در حدود صفر است اگر زیر صفر نباشد. رابعاً در کسب امتیازات هم سازمان به نحوی عمل نموده که با شما بتوانید هم به نوعی در همه بخش های سازمان فعالیت داشته باشید و هم به راحتی امتیاز کسب کنید. خامساً نحوه انتقاد از هر موضوعی ادبیات خاص همان موضوع و جایگاهی را که در آن حضور دارید میطلبد. اگر دوستانی به نوعی از سازمانی که در آن عضو هستند دفاع میکنند دید متفاوتی از آنچه شما به آن دارید دارند سادساً در خصوص کسب امتیاز و انتقادی که شما از نحوه فعالیت سازمان مبنی بر اینکه - " (و فعالیتهای انجام شده هم صرفا جنبه درامد زایی برای خود سازمان داشته)" - صرفا به نفع سازمان عنوان شده بنظر یک کم مغرضانه است.چون فرمودید که با زحمت این امتیازات کسب شده که از تلاش شما عزیز باید تشکر می کنم.


3

اما در یک نگاه اجمالی به امتیاز شما میتوان به راحتی به نحوه کسب این امتیازات دسترسی داشت: 1- تمدید(اگر احتمالا تمدید کرده باشید) 50 امتیاز 2- نوشتن مطلب در مورد دانشگاه(اگر نوشته باشید) 25 امتیاز 3- نوشتن مطلب در مورد رشته(اگر نوشته باشید) 15 امتیاز 4- عضویت در سازمان(عضو هستید) 20 امتیاز 5- تولد 20 امتیاز 6- تجربیات(اگر 1 مورد نوشته باشید) 5 امتیاز 7- ورود روزانه(اگر 300 مورد که در طول سال حساب شود که با زحمت کسب شده) 75 امتیاز 8- شرکت در نظر سنجی کاربران(اگر مثلا چندین مورد شرکت داشته باشید) 25 امتیاز 9- دانشنامه(اگر پاسخی داد باشید حداقل 20 مورد که زحمت برای شما رو نشان میدهد) 5 امتیاز 10- جمع امتیازهای شما با این مدل ارائه شده 240 امتیاز خواهد بود اما 230.5 است. 11- ذات انتقاد خوب است ولی اگر سازنده باشد نه تخریب. زمانی که انتظار دارید که با سلیقه خودتان همگان را انتقاد کنید که سند و مدرک ارائه کنند که خیلی هم بجاست، انتظار این رو هم باید داشته باشید که از شما هم با سند و مدرک انتقاد کنند. 12- آنچه را برای خود می پسندید بر دیگران نیز بپسندید و آنچه را برای خود نمی پسندید بر دیگران نیز مپسندید.


3

باسلام خدمت دوستان خصوصا جناب دکتر علیزاده، علیرغم توضیحاتی که قبلا ذکر شد، به مواردی که اقای علیزاده اشاره کردند پاسخ میدهم؛ در پاسخ به مورد اول بسیار تبریک میگم و من هم مانند شما به شدت همانند بسیاری از دوستانم موافق مطالبی که ذکر کردم هستم و از مواضع خودم دفاع میکنم. در پاسخ به مورد دوم، من هم به این موضع اگاه هستم و توقع خدمات وزرات نفتی از سازمان ندارم، بلکه معتقدم سازمان در ارایه خدماتی که میتوانست در همین حیطه دانشجویی و اموزشی انجام دهد بسیار کوتاهی کرد. تعداد دوره های اموزشی رایگان میتوانست بسیار بیش از این باشد. تعداد دوره های اموزشی ارزان قیمت کاربردی میتوانست خیلی گسترده تر و متنوع تر باشد. نگاه تک بعدی زمانی معنا پیدا میکند که خدماتی ارایه شود و از طرف ما نادیده گرفته شود نه این وضع نامطلوب.از طرف دیگر مثلا در بخش خدمات تخفیف خرید صنایع چوبی چقدر برای دانشجویان کاربرد دارد؟؟؟ سوال اینجاست که ایا این ُبعد از خدماتِ بدون کارایی و بعضا بی هدف را واقعا نباید نادیده گرفت؟ از 37 خدمات سازمان به جرات میگویم که شش تا هفت خدمت واقعا مفید است و اکثرا فقط تاریخ مصرف گذشته یا یک بار مصرف یا بلا استفاده است که دوستان به چند مورد ان در پست های قبل اشاره کردند. در پاسخ به مورد سوم، بله من هم با شما موافقم و همه ما بسیار منفعل بودیم البته شما که یکسال بیشتر از من عضو سازمان بودید حق بیشتری در این کوتاهی دسته جمعی دارید. نیم نگهانی هم به پست های اعضا بیندازید خیلی کمتر با موارد علمی برخورد میکنید و بیشتر با نصایح و پند و اندرزو جملات بزرگان مواجه میشوید. ادامه در پست بعد


2

در پاسخ به مورد چهارم که جناب دکتر علیزاده اشاره فرمودند، بله مدل امتیاز دهی بسیار خوب است و هر نوع مشارکت امتیاز خود را دارد که اتفاقا اعتراض من هم همین بود که چرا مشارکت هیچ نتیجه ملموسی ندارد. مورد پنجم موردی بدیهی هست و نظر هر کس محترم. ناگفته نماند که مدافعان خدمت سازمان ذیل پست بنده فقط شما و جناب نوروزی بودید که هر دو به روی دیدگان من جا دارید. مورد ششم که فرمودید نظران ابدا مغرضانه نبوده و کاملا بر پایه واقعیت موجود سازمان است و متاسفانه نظر شما در جهت تقدیر و تشکر از خدمت دوستان سازمانی است. شما هرگز نمیتوانید با تمام امتیازات جمع شده در طول یکسال مثلا 200 امتیاز یک بار عضویت خود را رایگان تمدید کنید یا همین پکیج اخر پیشنهادی سازمان را رایگان دریافت کنید. در کل سیستم امتیاز دهی که به یک پاداش منجر نشود سیستم موفقی نخواهد بود. بهتر بود کل این سیستم امتیاز دهی جمع و هر کس با اراده و خواست خود و نه برای کسب امتیاز در سایت فعالیت کند ان وقت میتوان میزان مشارکت واقعی را براورد کرد. من جز معدود کسانی هستم که غالبا روزانه از سایت بازدید میکنم و پست های دوستان را بررسی و مطالعه میکنم دوره های اموزشی را رصد میکنم و نظراتی که میدهم بر پایه واقعیت است. البته تفسیر بنده و شما از واقعیت گویا بسیار متفاوت است که همین اختلاف نظرات بسیار میتوانست به سازمان در جهت پیشبرد اهداف کمک کند که متاسفانه گوش شنوایی برای این نظرات و انتقادات وجود نداشت.


2

در مورد پست طولانی شما در مورد مدل امتیاز دهی که بحثی نیست همین پیام طولانی شد نشانده لزوم میزان بالای مشارکت برای کسب امتیاز بالاست که نمیدانم هدف شما از طرح این موضوع چیست؟ خواستید بفرمایید کسب امتیاز اسان است یا سخت؟! از نظر من که امتیاز بالا نشاندهنده اهمیت دادن به سازمان و فعالیت دوستان است. جهت اطلاع امتیازات بنده هم بیش از 230 بود که مقداری برای تمدید عضویت کم شد که ان هم به کار نیامد. هدف من از طرح انتقادات اصلاح ساختار غلط موجود بوده و بس وگرنه از تمدید عضویت یا عدم انجام ان نه چیزی از بنده شما کم میشود نه از سازمان متشکر از توجه شما


2

دقیقا درست میفرمایید. مسئله تمدید تنها نیست و البته خدمات ارزشمندی ارائه میشود اما هزینه با خدمات تناسی ندارد. به عنوان مثال هزینه تمدید سه ساله تشکیلات خانه کارگر که خدمات مناسب و در دسترس و فراوانی ارائه میده ۷۰ هزار تومان دریافت میکند. سازمان ایکوموس ایران هم که معرف دوستان هست و خدمات در نوع خود جذابی در داخل و خارج از کشور ارائه میکنه ۷۰ هزار تومان برای یک سال دریافت میکنه. شاید ملاحظات و مناسب سازی بیشتری نیاز هست به نظر من کاهش هزینه ها در یک سازمان دانشجویی به نوبه خود خدمت محسوب میشه.


2