Loading...

سلام خدمت همگی. دویست پست اخیری که گذاشته شده (تقریبا از اول سال) رو بررسی و دسته بندی کردم که به آمار های جالبی رسیدم : -- شعر/آیه/متن آموزنده 71 نظر شخصی/پست شخصی/سایر 34 بلو بانک/کد تخفیف 28 تبریک/تسلیت 23 سوال 18 معرفی سایت/لینک/کنفرانس 14 دعوت به همکاری/عضویت 7 پروژه 3 -- نظرتون؟ اشتراک تجربه 2

سوالم رو نشد کامل بپرسم.. از نظر شما هدفی که سازمان برای اون تشکیل شده چه مواردی هست و با توجه به مدت حضورتون و نیم نگاهی به این آمارها تا چه حد اون اهداف محقق شده اند؟


2

آمار خود گویاست متاسفانه


2

شعر/آیه/متن آموزنده/نظر شخصی/پست شخصی/بلوبانک/کد تخفیف/تبریک/تسلیت/سوال/معرفی سایت/لینک/کنفرانس/دعوت به همکاری/عضویت/پروژه/اشتراک تجربه/ .... همگی از قسم مناسبات دانشگاهی و دانشجویی است (که برای صاحب اون مهم بوده) و أعضای محترم لطف کرده و با بقیه (که براشون مهم بودن)، به إشتراک گذاشتن ... و اینها حاکی از روحیه‌ی تعامل خوب بین أعضآء است ...


4

@رضا نوروزی جوینانی (نمیدونم به شکلی میشه به پاسخ، پاسخ داد) سلام. خیلی ممنون از نظری که فرستادین. بله قطعا همین دوستان هم لطف کردن و تجربه،متن های جالب و ... رو با ما به اشتراک گذاشتند.ولی من برای اینکه نشون بدم این مطلب رو برای چه آماده کردم و فرستادم یکسری توضیحات بدم. 87 نفر این دویست پست رو در حدود 60 روز فرستادن.میانیگن تقریبا 3.3 پست روزانه و 2.3 پست برای هر نفر میشه.بر اساس آمار داشبورد سایت،سازمان 56940 نفر عضو داره پس در دو ماه اخیر حدود 0.0015% اعضا فعال بودند که من از همینجا قلبا تشکر میکنم که با هر زحمتی شده چراغ اینجارو روشن نگه داشتن!! هدف من از ارسال این پست چی هست؟ از نظر من این فضا و بستر پتانسیل خیلی بیشتری داره و میتونه دسته بندی های بهتری در کنار این موارد توی پست های ارسالیش شکل بگیره.فرض کنید به جای این ها، میتنوستیم معرفی منابع مطالعه،منابع یادگیری نرم افزار های مختلف،معرفی مهارت های هر رشته،معرفی سایت های کاربردی(الان میفرمایین معرفی سایت که 14 تا داشتیم ولی خب اگه برین پست های مربوط رو مشاهده بفرمایین خواهید دید که عدم معرفی در اکثرشون بهتر بود!!) معرفی دوره های کاربردی در هر حوزه،اشتراک تجربیات کاربردی در حین تحصیل و این چنین موضوعاتی بود. هدف اینه بفهیم به چه شکلی میشه این فضا رو با همدیگه پویاتر و بهتر کرد.


2

@اشکان منصوری سلام. خیلی ممنون از نظری که فرستادین. به نظرتون راه حل چیه و به چه شکلی میشه فعالیت اعضا رو پویا و هدفمندتر کرد؟


1

سلام و تبریک عید فطر. با تشکر از شما و همه عزیزان. از بین ۵۴ هزار عضو محترم شاید درصد ناچیزی مشارکت فعال دارند !؟ ( حدود نیم تا یک درصد!) از طرف دیگر ، سازمان باید خدمات خود را به اعضا افزایش داده و یا کمیت و کیفیت آنرا افزایش دهد. در این سازمان ارتباط دو طرفه است و به تبع آن، اگر جهت دهی از طرف سازمان صورت گیرد قطعا مشارکت اعضا هم بیشتر خواهد شد. اینکه اعضا آزاد هستند در پست ها، آزادانه نظری مطلبی و..‌ را منتشر کنند خوب است اما تعداد بازدیدها و یا اعلام نظر برای پست ها باید خیلی خیلی افزایش یابد . شاید انگیزه امتیاز موجب افزایش مشارکت بیشتر گردد. موفق باشید.


1

سلام بنظرم در این جمع فقط نباید دنبال موارد صرفا علمی دانشگاهی باشیم و به اشتراک گذاشتن پندهای اموزنده، نکات مثبت اخلاقی، نظریات اجتماعی ،اقتصادی، فرهنگی و... مفید که به ارتقا سطح زندگی وروحیه اعضا بیانجامد موثر است، معلومات خوب است اما فرزانگی فقط به معلومات نیست. همین که مطالب در شان این جمع باشد کافیست گه ظاهرا با احترامی که اعضا در نوشته هایشان رعایت میکنند تا حد قابل قبولی حضور در این جمع مثبت ارزیابی میشود.


3

محمد جواد خان عزیز موتور پیشرانه هر فرد و جمعی "انگیزه‌" است. اول باید بپرسیم چرا باید یک عضو فعالیت موثر داشته باشه، چه سودی برای خودش و جمع داره. بعنوان مثال عرض کنم بنده در حال نوشتن مطلبی مقاله گونه برای همین وبسایت هستم چون برای ورودی یکی از دانشگاه های خارجی نوشته بودن "اگر مطلبی مقاله ای دست نوشته ای دارید خوشحال میشیم ببینیم" و میدونم برای پذیرش نمره مثبت بحساب میاد. از همین رو نظرسنجی ای هم در رابطه با تحقیقم انجام دادم که مطالبم بر اساس یک جامعه آماری باشه. منظور از حرفهام اینکه باید دلیلی بر فعالیت داشته باشیم. دلیل رو یا خودمون میسازیم یا سامانه انگیزه سازی میکنه. در مورد پاسخ بقیه دوستان هم عرض کنم به نظرم ما بهترین منابع رو برای هر نوع موضوعی داریم و اگر نیاز به محتوای پندهای اموزنده، نکات مثبت اخلاقی، نظریات اجتماعی ،اقتصادی، فرهنگی داشته باشیم از وسبایت های مورد تخصصی اون حوزه ها استفاده میکنیم. اینجا از جمع دانشگاهیان باید نهایت استفاده رو کرد که در هیچ سایت دیگه ای همچین اجتماعی رو نمیتونیم پیدا کنیم


1

ممنون از همه کسانی که نظرشون رو گفتند. امیدوارم هر روز شاهد بهتر شدن این فضا باشیم و افرادی مثل من بتونیم از تجربه سایر عزیزان نهایت استفاده رو کنیم.


0

باسلام به نظرم انگیزه مهمترین دلیل حضور می تواند باشد. حدود دو سال پیش امکانات رفاهی و مزایای سازمان خیلی بیشتر از این چیزی که امروز هست بوده(از نظر کارآمدی) و قیمت ها هم به نسبت پایینتر بود اما الان فقط تعداد خدمات پولی سازمان بالا رفته و در آخر هم سازمان گزارشی به اعضا نداد که زیاد کردن هزینه تمدید برای صرف پول در چه بخش هایی بوده. قبلا یکی از مسائل کارامد استفاده از کارت آن برای سفر های خارجی بود که خیلی مزایای خوبی داشت ولی بدلیل کرونا حتی دیگه کارت هم استفاده ای ندارد. سازمان موظف به اعلام هزینه کرد صورت های مالی به اعضا می باشد. !بعید میدونم خطری داشته باشه!


0