Loading...
دانشنامه

پرسش

?از نظر جیمز کلییر انجام دادن یه کار ممکنه سخت باشه، اما اینکه بخوایم اون رو مجددا از اول انجام بدیم برامون سخت‌تره. , ?این یعنی هنگام یادگیری هر کاری باید دقت و توجه لازم رو داشته باشیم تا بتونیم در ادامه اون کار رو به‌درستی انجام بدیم. در غیر این صورت ممکنه تو انجام کار خطا و اشتباه داشته باشیم و مجبور بشیم دوباره و مجددا اون رو انجام بدیم. , ?چنین چیزی باعث می‌شه تا اون کار از ما زمان و انرژی بیشتری رو بگیره. برای همین باید تلاش کنیم کار‌ها رو جوری انجام بدیم که نیازی به دوباره‌کاری نداشته باشن. , ❓شما این‌جمله رو قبول دارین؟

انجمن نويسنده استاد مترجم

سلام بله صحیح است اگربرای انجام هرکاری ابتداباتفکرواندیشه وبادقت کافی آن کارراانجام دهیم اون کاربه خوبی انجام میشودو دیگرنیازی به دوباره کاری ندارد.

1

سلام و إحترام ... تعریف از "کار" مبهم است ... مسلما در هر نوع آموزش مجدد (أعم از درس یا مهارت و یا تمرین) تازگی وجود دارد. چون منجر به کشف مسآئل جدید و مهارت بیشتر در رشته یا فن خاص خواهد شد و اینها تماما لذت‌بخش هست ... به نظر شما دوباره خواندن کتاب مورد علاقه ملال‌آور است؟ حل بیشتر تمارین برای کسب مهارت سخت است؟ و یا ورزش مداوم برای نیرومندی بیشتر؟ و یا حضور روزانه در محل کار ... یک کارمند جزء پس از بیست سال تکرار روزانه شاید به مدیریت مجموعه برسد ... در مسآئل خرد و کلان فرقی ندارد ... تکرار و تمرین سبب رشد و مهارت است ... زندگی ماداما تکرار مکرارت است در جهت رفع نواقص، منتها در قالب جدید بعد از قالب جدید ...

1

سلام مطالب کاملا صحیح و قابل تأمل است. موفق و موید باشید.

1

- در علوم تجربی و فنی باید اگر قرار است یک ساعت کار کنی،که مشکلی را برطرف شود،به نظر من 40دقیقه اش به مسئله فکر کنی بهتر است،که تجهیز و ابزاری خراب نشود و با بهینه سازی نقص برطرف گردد. - در علوم انسانی ما هیچ راهی جز تمرین نداریم،و اگر اقدامات را شبیه سازی و مهندسی کنیم،کار دشواری نیست.اگر کار انجام شده واکنش نباشد،بلکه از روی اندیشه و تصمیم اقدامی صورت گیرد،نتیجه بهتری بدست خواهد آمد.

1

درود از نظر من. به صورت کلی اشتباهه و واقعا نمیتونم خیلی مصداق دقیق راجع به این جمله پیدا کنم مثال‌هایی که توی ذهنم میاد بیشتر داره این موضوع رو نقض میکنه مثلا فرض کنید یه فوتبالیست میخواد ضربه آزاد بزنه - خوب تکرار باعث چی میشه ؟‌ یا برنامه‌نویس میخواد برنامه بنویسه ؟‌اگر نخواد اشتباه رو وارد کارش نکنه و بعد در ادامه تصحیحش کنه هفته‌ای یه خط کد هم نباید بزنه من که همش مثال نقض میاد تو ذهنم و شایدم کلا من نمیدونم چی میگه یا شایدم بهتر بود قبل و بعدش رو میاوردین ببینیم دقیقا منظورش چه مدل کاریه ؟‌

1

سیامک حرف شما کاملا درسته،نظر کلییر که آورده شده در سه سطح قابل تحلیل هست،متن محور،معنا محور و مخاطب محور. حالا این هیچ در دو زمینه دیگر هم قابلیت تحلیل رو داره،علوم مهندسی که شما گفتی که اشتباه غیر قابل انکار هستش.ولی اشتباه در علوم تجربی خون ریز نیست.ولی اگر اشتباه در نظریه های علوم انسانی رخ بده فاجعه و تاسف انگیز خواهد شد. خنده دار اینجاست من کتابی از این نویسنده نخوانده بودم،ولی از این جمله ای که آیدا گذاشته بود،متوجه انگیزشی بودن جمله شدم. (پس نظر من دراینجا به پایان رسید)

1
برای ارسال پاسخ شوید.