کمک در پیدا کردن متن مقاله

سلام وقت بخیر 

  • برای اولین بار مقاله باید بنویسم ، درمورد اعتیاد یا مشکلات فضای مجازی یا آسیب های اجتماعی استاد هم گفتن درحد ابتدایی نباشه و ۱۵ تا ۲۵ صفحه باشه     
  • ممنون میشم راهنمایی کنید

 

روانشناسی

با توجه به موضوع اطلاعات خوبی میتوانید از سایت های معتبر استخراج کنید. 

چکیده مطالب بهتر است ایجاز داشته باشد تا مخاطب بیشتری جذب کند و در بخش کلید واژه و نتیجه گیری  بیشتر وقت بزارید چون به دلیل کمبود وقت افراد ممکن از به چکیده یا نتیجه گیری اکتفا کنند پس بهتر از برای این بخش ها وقت بیشتری گذاشته شود .


1

ممنون از شما خانم جعفری 

لطف کردید 

ممنون میشم  آدرس سایت های معتبری روبهم بگید

 


1

سلام و رحمةألله ...

با آرزوی موفقیت برای شما ...

در همین سایت در قسمت "دوره‌های آموزشی" و "سامانه‌ی یادگار" راهنماییها و فایلهای مفیدی برای شما وجود دارد ... إنشآءألله که بتونید إستفاده کنید ... موفق باشید ...


0

ابتدا با توجه به کلمات کلیدی در پایگاههای علمی نظیر سیولیکا، جهاد دانشگاهی، مگیران، علم نت و... به جستجو بپردازید و مقالات را دسته بندی کرده، موارد توافق یا تناقض را در قالب مدل ارائه دهید. موفق باشید


2

 سلام وقت شما بخیر

من پیشنهاد می کنم بهتون اول محدوده اصلی کارتون رو مشخص کنیم؛ یعنی اینکه تصمیم دارید درباره آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد یا هر چیز دیگه ای شروع به نوشتن مقاله کنید با یک سری کلید واژه ها اون رو محدود کنید که خیلی پراکنده نشین.

احتمالاً از شما مقاله فارسی می خوان؛ بعد از کلیدواژه ها رو مشخص کردین، با ترکیب مناسبی از اونها شروع به جستجو در پایگاه های معتبر مثل گوگل اسکولار، مگیران یا حتی خود گوگل بکنید.

شما لازمه به یک مقاله خوب که طی سال‌های اخیر کار شده و در یک جای معتبر به چاپ رسیده دسترسی پیدا کنید که نزدیک به حوزه کاری شما باشه

بعد از این، مقاله را کامل مطالعه کنید و در صورت جلب نظر خودتون، اون رو به عنوان پایه کارتون قرار بدید و توسعه را روی آن انجام دهید.

اگر این مقاله پایه مقاله خوبی باشه از جهات مختلف استاندارد باشه میتونید روی آن کار کنید و در نهایت به اون چیزی که میخواید از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ زمانی که در اختیار دارید، برسید که خیلی بهتون کمک میکنه

موفق باشید


0

1-انتخاب تیتر یا عنوان برای مقاله 

2- وارد کردن در گوگل و search کردن 

3- برداشت و انتخاب بهترین متن 

4- حرکت عملی و کمک خواستن از اساتید برای انتخاب الگو جهت نوشتن مقاله

شماره 4 میتواند قبل و بعد از هر مرحله صورت بگیرد تا بهترین search انجام شود.

 

 

 

 


0

سلام دوست عزیز. نرمی وجود نداره و اساتید یا هیچ کاری ندارن یا خودشون فرمتی رو میدن. با تشکر از همه اساتید خوبم اینها رو بهم یاد دادن:

مقاله دانشجویی برای ارائه کلاسی در رشته های علوم انسانی بهتر هست شکل I / یا همون آی بزرگ انگلیسی رو داشته باشه. به چه معنا؟ 

شما در قسمت سر مقاله طرح بحث میکنید خیلی کوتاه در حد یک پاراگراف و به نوعی مسئله رو نشون میدید یا چیزی که به دنبالش هستید. خیلی ساده بگم پرسشتون رو در اون موضوع بیان می کنید و اینطوری حدود موضوعت کاملا برای مخاطب (استاد و همکلاسیهاتون) مشخص میشه. 

 

بعد در قسمت بدنه که طولانی تر هست (بسته به حجمی که استاد مشخص کردن) نظرات مختلف پیرامون اون موضوع رو میارید و اونها رو با منطق خاصی دسته بندی میکنید. فرضا ممکنه در باره اثر عامل الف بر گرایش  نوجوانان در دوره دبیرستان به مصرف گل بخواهید کار کنید. میتونید نظرات رو به دو دسته روانشناسی و روانشناسی اجتماعی تقسیم کنید. یا در خود روانشناسی نظریات رو فرضا بر اساس نظریه های شخصیت گرا/ نظریه های رشد و نظریه های گروه همسالان تقسیم کنید. معیار طبقه بندی به خودتون دیدگاهتون فیلد پژوهشیتون و چیزهای دیگه مرتبطه من اینجا مختصر توضیح میدم و ببخشید اگر بی ارتباط بودن چون رشته من روانشناسی نیست. این قسمت مسیری رو که شما برای کشف پاسخ طی کردید باید نشون بده. از نظریه ها استفاده کنید و حتی میتونید در بخشی نتایج پژوهشهای میدانی رو هم بیارید. برای این قسمت اگر میخواهید کار جدی بکنید این منابع: 

نورمگز/ پرتال جامع علوم انسانی این برای شروع تو ایران عالیه. چون بهتون کمک میکنه مقالات علمی پژوخشی نشریات علمی پژوهشی حوزه خودتون و کتابهای پر رفرنس فارسی و غیر فارسی رو پیدا کنید و باهاشون آشنا بشید.

 

و در انتها در قسمت کوتاه آخر جمع بندی یا نظر خودتون رو درباره موضوع باید ارائه بدید به نحوی که پاسخ روشنی به پرسش اولتون فراهم بیاره. این جا ذهنتون و نظرتون بسیار محترم هست. بهش اجازه حضور بدید. نگران قضاوت هیچ کس نباشید، بلکه طالبش باشید چون به شما کمک میکنن رشد کنید. من اگر جای شما باشم استادم رو مجبور میکنم درباره این قسمت آخر نظرش رو برام بفرسته. و اگر استاد باشم تنها به همین نمره میدم.

 

منابع هم فراموش نشه. هم در متن و هم در انتها. نحوه رفرنس دهی رو توضیح ندادم چون بسته به دانشگاهها متفاوت هست. میتونید از روی یه نشریه معتبر هم ببینید و انجام بدید.

 

اصلا نترسید. من هم اولین کارنوشتهام رو با اضطراب انجام میدادم. اشتباه کنید و تصحیح کنید و اینطوری ماهر میشید:) پیش از نوشتن حتما برای خودتون یک شکل از نحوه شروع ادامه دادن و پایان داشته باشید راحت تر پیش میرید. 

 

همه نظریات رو هم نگردید. بالاخره چیزی جرقه ذهنی شما رو زده. به جرقه ذهنیتون ایمان داشته باشید و اجازه بدید فقط حول و حوش همون کار کنید. حتما کسانی به شما خواهند گفت وااای اینطوری بی سواد میمونی برو همه رو بخون بعد بیا انتخاب کن!! اگر اینکار رو بکنید و به خلاقیت ذهن خودتون بی توجه بشید بعد از یک مدت میشید ماشین نویس. نترسید. مطالعه رو به برنامه مطالعاتیتون محول کنید. موقع مشق نوشتن اجازه بدید ذهنتون اول فکر کنه پپیش از شما کسی درباره این موضوع حرفی نزده کمی اون حرف بزنه دست نویس کنید و بعد با ایده ذهنی خودتون برید سراغ انبوه نظریه ها. اونجا به چیزهایی موافق و مخالف خودتون میرسید. اینطوری که موضعی داشته باشید میتونید نظریات رو هم بهتر ببینید و خودتون رو هم بهتر خوهید شناخت و کم کم اصلاح میکنید و پیش میرید بدون اینکه قدرت آفرینندگی ذهنیتون رو از دست بدید.

از خودتون توقع نداشته باشید در اولین کارهاتون معجزه کنید. همه حرفها رو بفهمید و همه رو اجرا کنید. یا لحن نوشتاریتون مثل فروید و پیاژه و اینها باشه. شما کم کم قلم و لحن پیدا خواهید کرد و روزی از نوشته هاتون خنده اتون خواهد گرفت و اینه که عالیه. // رشد// موفق باشید. 


0

اول محدوده اصلی کارتون رو مشخص کنیم؛  بعد کلمات کلیدی موضوع کارتون را در در پایگاههای علمی نظیر سیولیکا، گنج بتا (ganj.irandoc.ac.ir) یا جهاد دانشگاهی، مگیران، علم نت

جستجو کنید اگر هم لاتین می خواهید جستجو کنید وارد گوگل محقق (https://scholar.google.com/)شوید و کلمات کلیدی را سرچ کنید


0

سلام

بهترین منبع برای مطالعه تحقیقات انجام شده در مورد تمامی رشته های گوکل اسکولار می باشد حتما به این سایت مراجعه کنید.


1

  • در خصوص موضوع خودتون مقاله بیس مطالعه کنید 


0

با سلام و وقت بخیر می تونین از دوره های آموزشی که تو خود سامانه دانشگاهیان قسمت دوره های آموزشی قرار داده شده استفاده کنین. موفق باشید


0

onlineword.ir از این سایت میتونید استفاده میکنید ولی پیشنهاد میکنم فقط به سرچ کردن در گوگل اکتفا نکنید و با استفاده از کتاب های گوناگون و مفید با راهنمایی اساتیدتون دانش خود را در این مقوله بالا ببرید.


0

در وهله اول موضوعتون  رو انتخاب کنید.


0

با سلام بهتره از پایان نامه ها مقالات عمومی و نوشته های وبلاگ و سایت  ها منبع خبری روز

و همینطور مجلات خارجیو ایرانی استفاده کنید

چرا که اعتیاد در خارج  هم زیاده و میشه اینهارو مقایسه کرد دلیل اورد چرایی مشکلات و مقاله ای بیش از 25 صفحه میشه


0

اول خوندن منابع و بعد جمع‌آوری اطلاعات پیرامون مسایلی که در مقاله مطرح میکنید...


0

سلام

با توجه به این که من در زمینه اعتیاد به خصوص ترک شیشه و روش ماتریکس ده سال سابقه دارم اگر در تدوین مقاله به مشکل خوردید می تونم در حد وقت و توانم کمک کنم


0

به خصوص توصیه می کنم روی روش ماتریکس که یک روش استاندارد در مورد شیشه به خصوص هست تمرکز کنید و مقاله تون رو در این مورد بنویسید


0
برای ارسال پاسخ شوید.