محاسبه بیوریتم - بیوریتم چیست؟

آیا برای شما هم پیش آمده که بعضی روزها، بدون دلیل کم انرژی و ناراحت باشید و بعضی روزها با وجود زمینه ناراحتی، انرژی زیادی داشته باشید؟


بعضی روزها احساس کنید به خوبی و راحتی یاد می‌گیرید و بعضی روزها، انگار مغز شما کشش لازم را ندارد؟ پاسخ این سوال، به وجود «بیوریتم» (یا زیست آهنگ) در سیستم بدن ما باز می‌گردد.
همزمان با تولد انسان، از نظر «جسمی»، «روحی» و «ذهنی» به شکل دوره‌ای و کاملاً منظم سه نمودار 23، 28 و 33 روزه شروع به نوسان می‌کنند. به همین خاطر، می‌توان به واسطه استفاده از این فرمول محاسبه کرد که امروز از نظر این سه مولفه، وضعیت شما به چه صورت است یا طی ماه‌های آینده، چطور خواهید بود. استفاده از بیوریتم در بسیاری شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ دنیا متداول است؛ به‌عنوان مثال، در زمان‌هایی که از نظر بیوریتم افراد در شرایط بحرانی ذهنی قرار دارند، کارهای حساس به آن‌ها واگذار نمی‌شود.
برای اینکه بتوانید بیوریتم خود را ببینید، در سامانه دانشگاهیان این امکان را در نظر گرفته‌ایم؛ فقط در صورتی که تاریخ واقعی تولد شما با آنچه در پروفایل درج شده مغایرت دارد، نسبت به درج تاریخ تولد خود اقدام کنید تا محاسبه به صورت صحیح صورت پذیرد.

 

محاسبه بیوریتم

بیوریتم

محاسبه بیوریتم بسیار عالی بود.اولین بار 10 سال قبل راجع بهش شنیدم.اولین بار در کلاس دانشگاه دکتر کیوان شاه قلیان توضیح دادن.تا حد زیادی درست می باشد بیوریتم.


2

با سلام . اقدام خیلی خوبی است. باتشکر


1

تاریخ تولد شما تصحیح شد


3

سلام. خیلی جالب

اتفاقی به این پست برخوردم و واقعیت داشت!

امروز اصلا حال و حوصله هیچ کاری نداشتم، واسه همین دوتا فیلم دیدم.

ممنون


1

مرسی
الان دیگه میتونم ببینم سر امتحان های ترم از منظر فکری تو چه سطحی هستم


1

سلام خدمت همگی دوستان

بطور 100٪ نمیشه گفت ولی تقریباً ۷۰٪ درست بود

من در عین حال که امروز نتونستم زیاد مطالعه کنم عوضش کلی از مباحث رو به دوستان توضیح دادم و واقعا راضی بودن 

در کل خیلی جالب بود ممنون از شما


0

من اینو حدود ۱۵ سال قبل شنیدم و بارها نقض اون رو دیدم لذا حداقل روی من این موضوع جواب نداده و فکر میکنم بیشتر به یک فرضیه شباهت داره که اثبات نشده و خیلی وقتها مردم با اون دچار تلقین میشن۰


1

باسلام

ممنونم خیلی کمک کننده های بود.


0

بیورتیم ریشه در حالات نفسانی إنسان دارد که در دین إسلام از آن تعبیر به "قبض و بسط" و یا "إقبال و إدبار" می‌شود ...

شواهد قرآنی زیادی نیز برای آن وجود دارد. منجمله؛

زمانی حضرت یعقوب علیه‌ألسلام به برادران یوسف علیه‌ألسلام فرمود: من بیم دارد که اگر یوسف را با شما بفرستم، گرگ او را بدرد ... و برادران او را در چاه انداختند و در بازگشت حضرت یعقوب إشاره‌ای به این موضوع نکردند ولی در بزرگسالی یوسف، حضرت یعقوب بوی پیراهن او را از شهری دور إستشمام کرد ... ار ایشان سؤال می‌شود که؛ چطور شما بوی پیراهن یوسف را از شهری دیگر حس کردید ولی وجود او را در چاه کنعان (شهر خودتان) ندیدید؟ که سعدی علیه‌ألرحمه این موضوع را به زیبایی به نظم کرده است؛

یکی پرسید از آن گم کرده فرزند/که ای روشن گهر، پیر خردمند.

ز مصرش بوی پیراهن شنیدی/چرا در چاه کنعانش ندیدی؟

بگفت: أحوال ما برق جهان* است/دمی پیدا و دیگر دم نهان است.

گهی بر تارک أعلی نشینیم/گهی تا پشت پای خود نبینیم.

*جهان = جهنده

عوامل مختلفی در "قبض و بسط" نفس إنسان دخیل هستند که مسلما منحصر در ساعت طبیعی بدن و یا زیست آهنگ آن نمی‌باشد ... پیچیده‌ترین مخلوق خداوند روح است که کمترین إطلاعات نیز راجع به آن است ...

قرآن کریم عوامل مختلفی را برای سکون و آرامش نفس و روح (که قوه‌ی عاقله و مدیریتی بدن است) ذکر می‌کند، منجمله؛

- هرکس که از یاد خدا روی‌گردان باشد، به سختی دچار می‌شود ... معیشة ضنکا.

- إسباب آرامش قلب، یاد خدا است ... بذکر أللهِ تطمئن ألقلوب.

گاهی برای إنسان نسیمی خاص از جانب خداوند می‌وزد که از آن در لسان روایات تعبیر به نوعی سبک‌بالی و گشایش روحی می‌شود؛ رسول مکرم فرموده‌اند: ألا و إنَّ فی أیام دَهرِکُم نَفَخاتٌ، ألا فَتَعَرّضوا لها ... بدانید که در زندگی شما نسیم‌هایی از جانب خداوند است، مراقب باشد که به آنها توجه داشته باشید و إستفاده کنید ...

رسول أکرم فرموده‌اند: "برای نفس إقبال و إدبار هست. پس هرگاه نفس یاریتان نمی‌کرد تنها به واجبات خود إکتفا کنید" ...

زمان و مکان مقدس و نیز زمان و مکان نحس (که هردو شاهد قرآنی و روایی دارند)، در "قبض و بسط" نفس تأثیر بسزایی دارند. ضمن اینکه اینها هردو شدت و ضعف دارند؛

- مشاهد مشرفه، ماه رمضان، شب قدر، یک سوم آخر شب، أعمال خیر، همنشینی با أهل معصیت و آهل عبودیت، ترک و یا إرتکاب معصیت، قرآئت قرآن، خدمت خصوصا به والدین، دعا در حق دیگران، از عوامل مؤثر در "قبض و بسط" هستند که شواهد قرآنی و روایی بسیار زیادی برای آنها وجود دارد.

- مهمترین دلیل "قبض" نفسانی إنسان، إرتکاب معصیت است. قرآن کریم می‌فرماید: غرض از خلقت، عبودیت است و حقیقت عبودیت، ترک معصیت در فکر و عمل است. و اگر ترک معصیت ملکه شود، إنسان ماداما در "بسط" و نشاط است. و اینها ألبته به حیات بیولوژیکی إنسان مربوط نمی‌باشد.

به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست/عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست.

پادشاهی و گدایی برِ ما یکسان است/که بر این در، همه را پشتِ عبادت، خم از اوست.

اگر عالم همه پر خار باشد/دل عاشق همه گلزار باشد.


5

سلام

گفتین در سازمانها و شرکتهای بزرگ دنیا مرسومه که از این الگوریتم استفاده میکنن! در صورتیکه با یه جستجوی کوتاه در اینترنت متوجه میشین که کارهای علمی زیادی صورت گرفته که این الگوریتم را قبول ندارند و رد میکنند.

خواستم بدونم ممکنه چنتا از این شرکتها رو نام ببرین؟ و سایت یا مدرکی دال بر استفاده اونا از این سودوساینس (pseudoscience) ارائه بدین؟

سپاس فراوان

اسمعیلی فرد


1

خیلی برام جالب و عجیب بود


0

سلام ممنون از توضیح خوبتون

موضوع جالبی هستش بیوریتم

سپاس


0

سلام خیلی جالب بود ممنون


0

سلام 

آیا واقعا از نظر علمی ثابت شده است؟ چون من از وقتی با بیوریتم روزمو شروع می کنم رو به زوال می رم اکثرا متناقض حادث می شود.


0

به نظرم بیش از ۶۰ درصد درسته بیوریتم


0

به نظرم بیش از ۶۰ درصد درسته بیوریتم


0

 سلام

بسیر عالی هستش

تقریبا بالای 70 درصد درست و دقیق است


0
برای ارسال پاسخ شوید.