اولویت بندی دانشگاه های رشته مهندسی کامپیوتر

سلام وقت بخیر خدمت همه اساتید و دانشجویان عزیز

 

برای انتخاب دانشگاه رشته  مهندسی کامپیوتر اگر قرار باشه اولویت بندی  کنید کدوم دانشگاه ها رو پیشنهاد میدین!؟

اگر یه توضیح مختصری هم در مورد جو دانشکده و اساتید دانشکده دارید بگید.

اولویت بندی بین  این دانشگاه ها : شریف ، امیرکبیر ، تهران ، شهید بهشتی ،  علم وصعنت ، مدرس ، خواجه نصیر ،  شیراز ، اصفهان ، مشهد ، تبریز

 اگر دانشگاهی از قلم افتاده باشه ممنون میشم اضافه کنید.

انتخاب رشته مشاوره انتخاب رشته مهندسی کامپیوتر

بر اساس اساتید و رزومه هاشون تو شاخه های مهندسی کامپیوتر تفاوت محسوسی بین دانشگاه تهران و شریف هست.

تو رشته نرم افزار: شریف، تهران ، امیرکبیر

تو رشته سخت افزار: تهران، شریف، امیرکبیر


2

با سلام . طبیعتا بهترین دانشگاه ایران دانشگاه تهران هست و در اولویت اول قرار میگیرد سپس شریف، امیرکبیر، علم و صنعت، شهید بهشتی ،خواجه نصیر ،تربیت مدرس، اصفهان مشهد،و شیراز دانشگاههای در اولویت هستند و بازهم دانشگاههای تهران نسبت به سایر دانشگاهها بهتر هست. جو دانشگاه های تهران بیشتر از دانشگاههای دیگر به استاندارد جهانی نزدیک است اما هنوز فاصله زیادی دارند. موفق و پیروز باشید


3

سلام  خانم شیرزاده،  متشکرم از پاسخگویی شما ، من خودم ویدئوهای درس برنامه نویسی پیشرفته ( C++  ) دکتر رامتین خسروی رو دیدم و واقعا از این مدل درس دادن لذت بردم. البته فک کنم دانشجوهای چند تا رشته با هم سر اون کلاس بودن و با این وجود از کیفیت تدریسش خیلی خوشم اومد.  ،
بین دانشگاه های شهرستان اصفهان رو بهتر از مشهد و شیراز می دونید؟
من خودم ارشد شیراز بودم. دانشجوهای کارشناسی شیراز ، فوق العاده بودن ، هرچند اساتید تعریف آنچنانی نداشتن ولی جو دانشجوها خوب بود. البته الان رو دقیق نمی دونم.
البته بعضی اساتیدشون خوب بودن


2

در دوره دکتری میشود از تاثیر اساتید کمی صرفنظر کرد ولی باتوجه به پرس و جو و فیدبک از دانشجویان کامپیوتر ،بله اصفهان بهتر هست. اما در مقطع دکتری سهم بیشتر کار بر عهده خود دانشجو میباشد .

موفق باشید


1

با سلام.

بالطبع اولویت انتخاب دانشگاههای تهران(روزانه و شبانه) از نظر کلی میتواند مناسب تر باشد. از نظر برندینگ دانشگاههای تهران و شریف بالاتر هستند. در موضوع کامپیوتر، انتخاب دانشگاه صنعتی(در مقایسه با دانشگاه مادر) میتواند انتخاب خوبی باشد. البته میتونید به خروجی رشته کامپیوتر، بها دادن به رشته کامپیوتر، معدل رشته، متخصص شدن دانشجویان رشته کامپیوتر اون دانشگاه، به عنوان برآیند هم نگاه کنید.

از نظر من: شریف/امیرکبیر/علم و صنعت/تهران/خواجه نصیر/شهید بهشتی/تربیت مدرس/خوارزمی/شاهد

صنعتی اصفهان/تبریز/شیراز/مشهد

موفق باشید


1

دقیقا دنبال همین هستم
 خروجی رشته کامپیوتر، بها دادن به رشته کامپیوتر، معدل رشته، متخصص شدن دانشجویان رشته کامپیوتر اون دانشگاه، به عنوان برآیند هم نگاه کنید.

 خیلی خوبه اگر بتونیم به همچین جمع بندی برای هر دانشگاهی برسیم
من خودم ارشد شیراز بودم .

برای تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری )نیازه که استاد راهنمایی انجام بده و دانشجو بقیه کارهارو خودش انجام بده ، بنظرم اساتید شیراز توی این زمینه بد نبودن . هرچند رویکرد اکثرشون این بود که خروجی پایان نامه حتما باید مقاله باشه ، و  این قضیه خیلی براشون مهم بود. زمان ما هم تقریبا از هر 10 نفر 3 نفربا اساتیدشون  مشکل داشتن و رابطه خوبی نداشتن. توی اینطورمواقع نمیشه قضاوت کرد و استاد رو مقصر دونست

ولی بعضی از اساتید واقعا رفتار بسیار محترمانه ای داشتن و از شخصیت فوق العاده ای برخوردار بودن و حتی   دانشجوهای دیگه هم که درخواست کمک و راهنمایی داشتن رو با همه توان و انرژی  راهنمایی می کردن.
اساتید کارشناسی  چند نفرشون جوون بودن و خوب بودن ، بقیه که  تقریبا سن وسالی ازشون گذشته و با سابقه بودن  زیاد حوصله تدریس نداشتن.
ولی جو دانشکده زمان ما خوب بود  و بچه ها خیلی فعال بودن  و ارتباط خوبی هم با دانشجوهای ارشد و دکتری داشتن و این باعث میشد سطح شون روبتونن ارتقاء بدن.
ولی همه ی دانشجوهایی که سطحشون بالا  بود واقعا پشتکار خودشون خیلی خوب بود.  و خیلی هاشون الان دانشگاه های خوب خارج از کشوردارن  دکتری میخونن.


1

بله درست می فرمایید.

تو تحصیلات تکمیلی یک استاد خوب و دارای شخصیت و دلسوز در کنار دانشی که داره خیلی میتونه به یک دانشجو در پیشبرد کارش کمک کنه.

تو بحث کارشناسی، هر گروه اموزشی معمولا استادای به نسبت کم سابقه رو، برای مقطع کارشناسی، برنامه تدریس می چینند و استادای بهتر رو برای تحصیلات تکمیلی قرار میدن.

اینم درسته ک اکثر اساتید میگن پایان نامه باید خروجی مقاله داشته باشه. پشتکار یک دانشجو همراه با راهنمایی یک استاد خوب میتوه خرجی خوبی داشته باشه.

تحصیلات تکمیلی بیشتر تلاش خود دانشجو مطرح هست ک بتونه اعلم رو بهتر کاوش کنه و به نتایج خوبی برسه


1

رتبه بندی دانشگاه های ایران در رشته علوم کامپیوتر به شرح زیر است:

  1. دانشگاه تهران
  2. (علوم کامپیوتر)صنعتی شریف
  3. (علوم کامپیوتر)امیرکبیر
  4. (علوم کامپیوتر گرایش نظریه محاسبه،سیستم های کامپیوتری، سیستم های هوشمند)شهید بهشتی
  5. (علوم کامپیوتر، علوم کامپیوتر گرایش نظریه محاسبه، سیستم های کامپیوتری)تربیت مدرس
  6. (علوم کامپیوتر، گرایش محاسبات علمی، بیو اینفورماتیک)علامه طباطبایی
  7. (علوم کامپیوتر)صنعتی اصفهان
  8. اصفهان
  9. فردوسی مشهد


1

کلا نمیشه به طور دقیق رتبه بندی کرد ولی بازم یه نوع بهتر، رتبه بندی بر اساس گرایش هست که با توجه به اینکه برخی  از دوستان مهندسی کامپوتر صنعتی اصفهان دارم، شنیدم که گرایش سخت افزار این دانشکده در سطح خوبی قرار داره.


0

به نظر من توی رشته‌ی علوم کامپیوتر، اول شریف هست بعد امیرکبیر و بعد تهران.


1

باسلام حضورمحترم تمامی اساتید ودانشجویان محترم

قطعآ ومسلما هر دانشگاهی بهترین استاد ورساترین استاد وگیراترین دانشجویی داشته باشد بهترین دانشگاه وبهترین خروجی ها را خواهد داشت به نظر من درست است سازمان بین المللی رتبه های دانشگاهی را براساس آمارخروجی طبقه بندی کرده ما بیاییم واقعآ نگاه کنیم ببینیم حقیقتآ بهترین اساتید در دانشگاه مثلآ تهران موجود است فکرمیکنم تقریبا نظرها درست است مثبته اما به حقیقت نزدیک نیست چون من دانشگاههای گمنامی میشناسم که اساتیدبرتری دارند ودانشجویانی فوق العاده 

همیشه بهترینها دریک جا جمع نمیشوند 

امیدوارم توفیقی باشد که همه بهترین شوند

 


0

سلام تو بعضی از سایت های طبقه بندی دانشگاه های دنیا میشه اینو به راحتی و خیل مطمئن متوجه شد چون اونجا بر اساس مقالات منتشر شده و کارهای انجام شده دانشگاه ها دسته بندی میشن و بعد یک دسته بندی دیگه هم وجود داره که شما میتونید ببینید کدوم دانشگاه ها تو کدوم رشته ها تو دنیا معتبر تر هست و اینطوری میتونید به لیست دانشگاه های معتبر تو زمینه هر رشته ای پی ببرید


0

با سلام، با توجه به تجربه دوستانم در این رشته، دانشگاه شریف، به طور کلی، به مراتب از تهران بهتره. هم به دلیل مطالب و سرفصل‌های مورد تدریس و هم به دلیل استادهایی که این دانشگاه داره.


0

دانشگاه تهران به دلیل اینکه همه ی رشته ها را دارد در ایران رتبه اول است ولی از نظر مهندسی اول شریفه ، بعد امیرکبیر خیلی قویه بعد تهران و بعد علم و صنعت و بعد خواجه


0

سلام

با در نظر گرفتن تمام شرایط دانشگاه تهران رو اولویت بدید


0

به نام خدا 

با سلام

الویت بندی برای رشته کامپیوتر به نظر من :  دانشگاه شریف توی این رشته فاصله زیادی نسبت به دانشگاه هایی که ذکر کردین داره کلا جو شریف هم با بقیه دانشگاه های ایران خیلی فرق میکنه به غیر از شریف بقیه دانشگاه های تهران به نظر من تقریبا تو یه سطح قرار دارند .


0

سلام

تخصص من در رشته برق و کامپیوتر و اساتید بسیار زیاده در خدمت هستم

اگر میخواین اذیت بشین و پوست بکنن به اصلاح برید دانشگاه بهشتی و شریف افتضاحه تو صنعتی اما دانشگاه های دیگه بهترن اما از لحاظ سطح بخواین بگین تو مهمان اگر هم بخواین بشید دانشگاه های هم سطح با هم هستن مثل بهشتی شریف تهران خواجه نصیر مدرس امیرکبیر و فردوسی مشهد و اصفهان مهاجر و علم صنعت هست اما دانشگاه های دیگه نیستن در رشته مهندسی تمام همینان سطح یک تبریز استباه گفتید دیگه میره دانشگاه سطح 2 و 3 الی غیره


0

دانشگاه شریف

دانشگاه امیرکبیر

دانشگاه علم و صنعت بهشتی 

دانشگاه تربیت مدرس و خواجه نصیر 

دانشگاه اصفهان شیراز فردوسی 

 


0
برای ارسال پاسخ شوید.