شرایط شغلی رشته بیمه

با سلام خدمت عزیزان 

از دوستانی که در رشته ی بیمه فارغ التحصیل شده اند خواهشمندم راهنمایی فرمایند بهترین روش اشتغال در رشته بیمه در شرکت های خصوصی بیمه های بازرگانی هست یا در فعالیت در شعب های بیمه تامین اجتماعی تشکر از راهنمایی شما 

بازاریابی بیمه مدیریت مشاوره کامپیوتر ایده سرپرست اموراداری

باسلام اشتغال در سازمان تامین اجتماعی تابع آئین نامه استخدامی است که باید در آزمون کتبی و مصاحبه قبول شوید. البته آگهی استخدام در سایت این سازمان به نشانی TAMIN.IR منتشر می شود. رسته های شغلی مورد نظر بیمه ای - اداری- مالی و.. میباشد که باتوجه به مدرک شما رسته بیمه ای مفید است. تنها راه ورود به این سازمان داشتن شرایط لازم (مانند مدرک و شرط سنی و...) و شرکت در آزمون استخدامی است که توسط سازمان سنجش آزمون کتبی آن برگزار می شود و راه دیگری ندارد. حوزه تامین اجتماعی در خصوص خود فرد و در موارد مستمری ، اشتغال و بیکاری ، درمان و سایر حمایت های قانونی فعالیت دارد. 

اما شرکت های بیمه گر (مانند ایران- البرز- سامان- پارسیان- پاسارگاد- معلم- ملت- آسیا و...) مستقل از سازمان تامین اجتماعی هستند و زیر نظر بیمه مرکزی فعالیت دارند و عمدتا بصورت خصوصی اداره می شوند وهم از لحاط تعدادی و هم از لحاظ ارائه خدمات تنوع زیادی دارند و اکثر خدمات آنها در حوزه بازرگانی و تجارت و اموال و.. است و برای همکاری با آنها نباید در جایی استخدام باشید و ابتدا باید با داشتن مدرک کارشناسی درخواست نمانیدگی را بدهید تا درصورت احراز شرایط موافقت کنند. برخی مثل بیمه ایران شرایط سخت تری دارند اما برخی مانند بیمه پاسارگاد و سامان و معلم و.. شرایط آسانتری دارند. داشتن محل مناسب برای انجام امور بیمه ای لازم است. کار در این شرکت ها بستگی به تلاش شما در جذب بیمه گذار دارد و می تواند توسعه یاید. ضمنا اگر هم نتوانستید بصورت مستقل نمایندگی بیمه را بگیرید می توانید در یکی از نمایندگی ها به عنوان کارشناس مشغول کار شوید . 


0

طبق اطلاعم از یکی از دوستان اشتغال در شرکت های بیمه ی خصوصی کمی بهتر است و مزایای بیشتری دارد


1

با سلام

 هردو معایب و محاسن خاص خود را دارند. شاید رنج حقوقی در تامین اجتماعی بالاتر باشد از طرفی در مشاغل تخصصی در بیمه های بازرگانی حقوق مزایا خوبی دراند . بهتر است با درنظر گرفتن شرایط شخصی خود به هردو مورد به صورت پکیج نگاه کنید.از طرفی در بیمه های بازرگانی تنوع حیطه کاری بالاتری وجود دارد مثلا چنانچه در زمینه فروش علاقمند هستید می توانید کار پ را بانمایندگی در بیمه عمر و سپس جنرال شروع کنید. پیشنهاد بیشتر اینکه در سایت هر یک از بیمه های بازرگانی و تامین اجتماعی اطلاعات کلی خوبی می توانید کسب کنید. 


1

سلام

دوستانی که در تامین اجتماعی بودند خیلی راضی هستند.


1

سلام

اشتغال در شرکت های بیمه خصوصی مطلوب تر است و امکان پذیر تر


1

اشتغال در شرکت های بیمه خصوصی و تجاری  بهتر است


0
برای ارسال پاسخ شوید.