Loading...

من وقتی راجع به سازمان برای کسی توضیح می‌دم به تخفیف خدماتش اشاره نمی‌کنم، به نظرم یه همچین جامعه‌ی علمی‌ در شأنش نیست به عنوان کارت تخفیف مطرح بشه، شاید بهتر باشه کلا بخش تخفیف‌ها رو بردارن.

بخش علمی، فعالیت های جمعی و مباحثات علمی سازمان به کیفیت مطلوبی نرسیده و تلاش اولیه ی خود سازمان هم برای جذب دانشجویان به این مرکز، تبلیغات در حوزه ی تخفیفات مختلف است. هرچند موافق این روش نیستم ولی متاسفانه سازمان دانشگاهیان علیرغم داشتن جامعه علمی بالا، در حوزه ی علمی، سازمان پویایی نیست.


4

زمینه‌ی مناسبی برای فعالیت‌های علمی مشترک اینجا هست، از یه طرف دانشنامه و از طرف دیگه گروه های علمی، حتی قسمت نظرسنجی. صادقانه حتی توی اکثر دانشگاه‌ها هم همچین فضایی برای تعامل دانشجوهای رشته‌های مختلف در دسترس نیست.


3

موافقم با اینکه می‌فرمایید مباحثات علمی کمیتش زیاد نیست، اینکه فرد چه قدر از زمینه‌های موجود استفاده کنه، بستگی به خواست خودش داره. ما دانشجوها بر خلاف تعداد زیادمون توی جامعه، عده‌ی کمی‌مون علم پژوه و دانش‌طلب هستیم.


2

حتی چندان رغبتی برای همکاری و تعامل بین هم رشته ای ها دیده نمیشه و به نظرم سازمان که دارای پیشینه و اصالت هستش میتونه قوی تر این امورات رو دست بگیره تا اعضا هم جدی بگیرن و به همچین فضایی احساس نیاز کنند


2

موافقم آقای ناصری، شاید خودمون بتونیم راهکار پیشنهاد بدیم. به یک جمع بندی برسیم و نتیجه رو تیکت بذاریم برای سازمان.


0

راه های بسیار متنوعی برای پویاسازی محیط علمی وجود داره. مثل قرار دادن امتیاز برای اشتراک گذاری علمی یا آموزش یک نرم افزار خاص، توضیح یک مطلب علمی و ... شما همین الان هم که نگاه کنید، تمام امتیازات عزیزان از طریق خرید دوره آموزشی یا شرکت در نظر سنجی افزایش یافته


1

آیا اینها به منزله ی محیط پویای علمی است؟! صحبت بنده روی این موضوع هست که در یکسالی که من عضو سازمان هستم، هیچ فعالیت مثبتی صورت نگرفته است. حتی استفاده از منابع بین المللی (مثل دوره های انلاین آموزشی) برای کسی که عضو سازمان باشد یا نباشد، هیچ تفاوتی ندارد.


0

آقای فاطمی مهر، ممنونم از هم نظری شما در این پست. تا جایی که در جریان هستم، ISIC به این صورت هست که نماینده اش در هر کشوری، "در کشور خودش" خدماتی رو ایجاد می‌کنه. موردی که می‌فرمایید راجع به منابع بین‌المللی و کلا خدمات بین‌المللی به هسته اصلی سازمان مرتبطه.


0

علم در کنار ثروت و قدرت معنا پیدا می کنه. یک دیپلم استخدامی دولت از یک با سواد بیکار ارزشش در جامعه بیشتره. پس لطفا لاف بیهوده نزنید. به نظر من علاوه بر اینکه تخفیف باید بیشتر باشه حتی باید رایگان هم باشه. برای تحصیل و امثال آن و زحمتی که کشیده میشه باید پول و خدمات رایگان گرفت


1

آقای صمدیفرد. ادبیاتتون مناسب نبود و در مورد من هم قضاوت بی مورد کردید. بگذریم. چه کسی گفته سازمان بودجه دولتی داره؟ کمی بیشتر تحقیق کنید.


0

سلام خانم کیان. خب برن بودجه دولتی بگیرن. برای همه چی پول دارن اما برای دانشجوها که میرسه طلب پول می کنند. مملکت زمانی پیشرفت می کنه که جامعه از با سوادهاش حمایت کنه و رایگان خدمت بده... در این صورت مملکت دست متخصصان میافته و به خارج مسارفت نمی کنند. پیروز و موفق باشید


2

اصل 30 قانون اساسی: دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سر حد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش فارغ التحصیل بیکار در جامعه =} سرحد خودکفایی را طی کرده ایم =} دولت نباید ریالی بابت تحصیلات دانشگاهی هزینه کند!


2

سرانه نظام بهداشت به ازای هر ایرانی 650 هزارتومان است و نظام آموزش عالی 200 هزارتومان!!! در حالی که 80 میلیون دریافت کننده خدمات بهداشتی هستند و فقط 1 میلیون نفر از بودجه آموزش عالی استفاده می کنند. این یعنی هدررفت منابع ملی کشور.


2

درود بر شما جناب صمدیفرد خدمت اون دوستمون هم باید عرض کنم که تکلیف دولت به توسعه آموزش عالی تا سرحد خودکفائی کشور صرفا شامل دوره های روزانه دانشگاهای دولتی میشه نه هر به اصطلاح دانشگاهی که همه از رنکینگ و گرید علمیشون خبر داریم.


0

اگه سهم دوره های روزانه دانشگاههای دولتی از تامین نیروهای متخصص در بازار کار رو با سهم فارغ التحصیلهای چندهزار نفری بقیه دانشگاهها مقایسه کنید بخوبی متوجه می‌شید که کشور به هیچ عنوان به خودکفایی مورد نظر اصل ۳۰ ق.ا نرسیده


0

سلام خدمت اقای ناصری. اینکه سواد ربطی به دانشگاه نداره حق با شماست. اما اولویت جذب شغل و دریافت خدمات از دولت باید با دانشجویان و رتبه های برتر باشد. متاسفانه خیلی ها با مدرک دیپلم و پارتی راحت جذب دولت می شوند و با بخشی از حقوق ماهانه دانشگاه ازاد مدرک نیز می گیرند.


1

در رابطه با بودجه سازی هم خدمت آقای ناصری بگم که اگر این بی عدالتی ها از مملکت حذف بشه حق با شماست. ایا این انصافه یک نفر کنکور رتبه بیاره بره شب و روز درس بخوانه و خودش بودجه سازی هم بکنه اما یک نفر با پارتی جذب بازار کار بشه و کلی مزایا دریافت کنه و بعدش مدرک دلخواه هم بگیره؟ پیروز باشید


1

ریشه تمام مشکلات مملکت هم اعم از اقتصاد و خودرو و مسکن و تحصیل اینه که خیلی متخصصان خانه نشین شدند و یه عده بی دلیل مزایا دریافت می کنند. اگر متخصصان سر کار باشند همه چی مملکت درست و حسابی و بدون ذره ای نقص خواهد بود. از کارگر گرفته تا استاد دانشگاه هیچ مشکلی در زندگی نخواهد داشت. پیروز باشید


1