Loading...
1.75+ 3 سال پیش

سرانه مطالعه دانشجویان در ایران


این نظرسنجی شامل 7 سوال می باشد.
896 نفر در این نظرسنجی شرکت کرده اند.
1 - در طول یک روز چقدر مطالعه می کنید؟
2 - دوست دارید در چه زمینه ای به مطالعه بپردازید؟
3 - از زمان آخرین کتابی که به طور کامل مطالعه کرده اید چقدر می گذرد؟
4 - به طور میانگین چقدر از درآمدتان را صرف خرید کتاب در طول یکسال می کنید؟
5 - آیا عضو کتابخانه مرکزی شهرتان هستید؟
6 - آیا تاکنون کتابی را به کتابخانه هدیه داده اید؟
7 - به نظر شما برای افزایش آگاهی و معلومات کدامیک بهتر است؟


خوبه که سوال دومتون امکان انتخاب چندین گزینه را داشته باشد. چون مطمئنا مطالعات افراد به یک حوزه محدود نمی شود. و هچنین برای و ... ، عبارت سایر شاید مناسب تر باشه. داستان و رمان هم بیشتر در حوزه ادبی قرار می گیرند. حوزه های دیگری هم می شه برای این سوال در نظر گرفت. مثل مدیریت، کسب و کار، روانشناسی،


4

در سوال 5 ممکن است دانشجویان در شهری غیر از شهر محل سونتشان دانشجو باشند بنابراین از امکانات کتابخانه دانشگاهشان استفاده خواهند کرد.


1

در مورد سوال 7 هم فک کنم بهتره گفته بشه کدام رو ترجیح میدهید. چون پادکست هایی وجود دارد که صوتی است و کتاب را بطور کامل یا خلاصه با صوت عرضه می کنند. ضمن این که کتاب لزوما اموزشی نیست برای مثال کتاب ادبی پس از این حیث قابل مقایسه با نرم افزار اموزشی نخواهد بود.


2

در مورد سوال ۷ : بسته به حوزه ی فعالیت فرق میکنه.


1

مثلا وقتی در موضوعی تحقیق میشه آدم میخواد به چندین کتاب رجوع کنه که در این جور موارد نرم افزار بهتر از کتابه


1

به نظر می رسد یادگیری با خواندن کتاب خیلی سریع تر صورت می گیرد ،البته که نرم افزارها و دیگر برنامه ها هم می توانند مکمل آن باشند .


0

در مورد سوال 5 عضو کتابخانه دو دانشگاه هستم اما در نحوه سوال و جواب موارد درنظر گرفته شده کم هستش


0

در خصوص سوال 7 نیز منابع دیگری نیز با توجه به موقعیت کنونی وجود دارد مثل سایتهای مربوط به دانشگاه‌ها و پایگاه های علمی که به فضای مجازی اشاره نشده که می‌توان به کتاب دیجیتالی و سایت‌های علمی و تخصصی در هر موضوع مورد مطالعه ارجاع داده شود.


0

در خصوص سوال 4 نیز با توجه به هزینه چاپ کتاب و افزایش نرخ کتاب گزینه دیگری نیز باید در نظر گرفته شود و به جواب بهتری رسید نهایتا حدود مبلغ دقیق را بتوان ثبت کرد تا بررسی آماري دقیق تر محاسبه شود .


0

نکته آخر اینکه شاید یک شخص برای مطالعه به خیلی موضوعات علاقه داشته باشد و گزینه آخر کمی تغییرات نیاز دارد


1

سوالات تمامی حالتهای ممکن را پوشش نمی دهد. چرا که برای بنده که اکثر مراجع علمی که به آن نیاز دارم لاتین هستن و امکان دسترسی به کتاب هزینه بر است به همین خاطر از مراجع الکترونیکی استفاده می کنم و یا اینکه بیشتر مطالعات من از مقالات هستش تا یک کتاب یا فصلی از آن


1

در مورد سوال آخر هم یکی از منابع مهم رو در نظر نگرفته اید که منبع اصلی بسیاری از دانشجویان در مقاطع با لا می باشد


0

سلام در مورد سوال 4 : امروزه با وجود کتاب های الکترونیکی به نظر می رسد کتاب دیگر جایگاهی نداشته باشد هرچند من خودم بسیار مطالعه میکنم ولی وقتی کتابی که دارم فایل pdf آن موجود باشد ترجیح میدهم فایل الکترونیکی آن را مطالعه کنم


0

کتاب صوتی، کمک خیلی زیادی به بالا بردن میزان مطالعه می کنه، می تونیم از وقت های هدر رفته مون نهایت استفاده رو بکنیم. اگر یه مقدار از آهنگ گوش کردن توی مسیر (ماشین یا مترو) کم کنیم و قدری هم کتاب صوتی گوش بدیم واقعا مفیده.


1

سوالات از گزینه "همه موارد" و "هیچکدام" محروم بودند


0