در کل، مفهوم اینترنت اشیا اتصال دستگاه های مختلف به یکدیگر از طریق اینترنت است.


0

IOT یا internet of things ، یعنی همه چیزها ( اشیاء) هایی که داریم به یه شبکه وصل کنیم و براساس ارتباطی که با هم دارن و داده هایی که رد و بدل میکنن خودشون تصمیم گیری کنن که  مرحله بعدی رو پیش برن.  یعنی دخالت آدم رو به صفر یا کمترین میزان ممکن برسونه

میتونه خیلی ساده باشه مثل وصل کردن یه گوشی به تلویزیون و میتونه خیلی پیچیده باشه و توی صنعت استفاده بشه ، مثلا براساس سنسورهایی که توی سوله صنعتی قرار داده میشه دما تشخیص داده بشه ، به سرور فرستاده بشه که الان مثلا دمای هوا 35 درجه است و سرور به کولرهای سوله  ریکوئست بده که روشن بشن و دمای هوا که نرمال شد دوباره سنسورها دیتای جدید رو بفرستن و باز سرور تصمیم بگیره چه تعداد از کولرها خاموش بشن و ... 
مهمترین رشته ها و شاخه هایی که میتونه توی این زمینه فعالیت کنه (  برنامه نویسی ، شبکه و الکترونیک ) هست

 


0

سلام اینترنت اشیا به این صورت هست که دستگاه های هوشمند که قابلیت برنامه ریزی دارن رو به هم متصل میکنن یا به گوشی و از روی اونا برنامه هایی که بهشون داده شده رو اجرا میکنن


0

با سلام و احترام به دوست عزیز

 مفهوم اینترنت اشیا اتصال دستگاه های مختلف به یکدیگر از طریق اینترنت است. به کمک اینترنت اشیا برنامه ها و دستگاه های مختلف می توانند از طریق اتصال اینترنت با یکدیگر و حتی انسان تعامل و صحبت کنند. برای نمونه می توان به یخچال های هوشمند که به اینترنت متصلند و شما را از موجودی و تاریخ انقضا مواد خوراکی داخل یخچال با خبر می سازند اشاره نمود. در واقع، اینترنت اشیا شما را قادر می سازد تا اشیا مورد استفاده خود را از راه دور و به کمک زیرساخت های اینترنتی مدیریت و کنترل کنید.

اینترنت اشیا فرصت هایی ایجاد می کند برای ادغام مستقیم دنیای فیزیکی و سیستم های مبتنی بر کامپیوتر، سیستم هایی مانند؛ خودروهای هوشمند، یخچال های هوشمند و خانه های هوشمند که این روزها در مباحث و مجالس مختلفی به آن ها اشاره می شود و لازم است که بدانید همه این دستگاه ها در زیر مجموعه اینترنت اشیا قرار می گیرند.


0

سوالات اینچنینی رو میتونید در گوگل جستجو کنید.

https://fa.wikipedia.org/wiki/اینترنت_اشیاء


1

اينترنت اشيا حتي يك رشته در مقطع فوق ليسانس تو دنيا تدريس ميشه مثل خونه هوشمند كه لامپاي خونه با اپليكيشن بروز ميشن و نورش رو كم و زياد و تغيير ميديد يا گرمايش و سرمايش همه چيز با يك اپليكيشن و اينترنت انجام ميشه و همه وسايل ميتونه به وسايل ارتباطيتون وصل شه. 


0

کنترل و پایش اشیا(هر چیزی که دلخواه باشد) توسط اینترنت

بسیار نو بوده و با گسترش نسل های اینترنت رو ب پیشرفت است


0

کنترل و پایش اشیا(هر چیزی که دلخواه باشد) توسط اینترنت

بسیار نو بوده و با گسترش نسل های اینترنت رو ب پیشرفت است


0

سلام

اینترنت اشیا یکی از آینده دار ترین تکنولوژی های پیش روی بشر هست و به کمک آن می توان هر وسیله یا ابزاری را مدیریت و کنترل کرد. ساده ترین کاربرد اون استفاده در وسایل منزل هست و می توان همه را از راه دور و از طریق اینترنت مدیریت و کنترل کرد


0

با سلام

اینترنت چیزها یا به اختصار آی. او. تی ( Internet of Things (IoT)) یا چیزنت، که طبق دیدگاه شرکت سیسکو گاهی عبارت اینترنت اشیاء (Internet of Objects(IoO)) نیز برای آن به کار می‌رود،به‌طور کلی اشیاء و تجهیزاتی هستند که در محیط پیرامون‌ مان قرار دارند و به شبکه اینترنت متصل شده‌اند.

این لوازم یا اشیاء متصل به شبکه اینترنت توسط اپلیکشن های (نرم افزار های) موجود در تلفن های هوشمند و تبلت قابل کنترل و مدیریت هستند.

اینترنت اشیاء به زبان ساده یعنی ارتباط حسگرها و دستگاه‌ها با شبکه اینترنت که از طریق این ارتباط و تعامل بین لوازم متصل به شبکه و کاربران دارای دسترسی مجاز به این شبکه، امکان مشاهده و کنترل لوازم متصل به شبکه برای کاربران آن فراهم می‌شود.

 


0
برای ارسال پاسخ شوید.