Loading...
دانشنامه

ده زکی سلام برادر و همه عزیزان دلالی یا واسطه گری در زمان که اون کالا و رقابت فروش از لحاظ کیفیت زیاد باشه از زنا محسنه هم بدترها

0

قیاسی که مهندس گازر اشاره فرمودن فصل الخطابه بود :)))

0

ای کاش دوستان سوال علمی رو پاسخ علمی میدادن نه احساسی . واقعیت اینه که دلالی یا واسطه‌گری هیچ ارتباطی به تورم نداره . یه علم محسوب میشه. توی دانشگاه‌های برتر دنیا تدریس میشه:) یکی از رکن‌های بازارهای آزاد توی دنیا نقدشوندگی ، که واسطه‌گری یکی از ابزارهایی هست که به نقدشوندگی کمک شایانی میکنه در مقابل تورم یعنی چاپ بدون پشتوانه پول و از اساس یه چیز دیگه‌است و در نهایت و در حقیقت ی بخشی از واسطه‌گری ، نتیجه وجود تورم ، یعنی تورم باعث شدید شدن واسطه‌گری شده نه اینکه واسطه‌گری دلیل تورم باشه که از اساس این غلطه

1

دلالی یا وتسطه گری نعاومه که علمه من حودم نزدک سهام دارم و دلالی رو له چشم علنی دیدم اما دلالی داریم تا دلالی برادر دلالی رانتی شنیدید ـیت مناثصه شرکت کردبد؟ آیا جلوی چشماتون بهترین و با ارزشترین اجناس و کتلا ها رو که لایق اونیه که تلاش کرده واسه رسیدن بهش رو از دست دادید تا حالا کشوری کخ اوش زندگی میکنید به دلایل کخ من کتری تدارم به شدیدترین شما تحریم میشه بعد دلار جهت تامین دارو و مایحتاج اولیه نردم داده میشه به دلال ها و اونا تو بازار آشقته پخش میکنن دلایل تورم دلال دولتیست نه علم دلالی

1

مسئله‌ای من بیان کردم به صورت کامل واضح بود. رابطه تورم و واسطه‌گری آفرین ساختار معیوبی که شما میگی از بیخ متفاوته و کلا ی مسئله دیگه است با ی سری پیش‌فرض و تعارف دیگه . از لحاظ علمی ، دلالی نتیجه تورمه نه باعث تورمه ای کاش دوستانی اقتصاد میخونن اینجا جواب میدادن بهتر بود.

1

باز هم با سواد دسته پت شکستم خواستم نظرموبیان کنم

0

دمتون گرم استفاده کردیم؛ من به شخصه دارم یک سری از پست ها و مطالب قبلی موجود توی سایت رو بررسی میکنم و گاها مطالب و گفتمان ها جالبی می بینم ولی مهجور مونده؛ متوجه دغدغه های همه هستم در شرایط فعلی، ولی اطمینان دارم از سویپ کردن سوشال میدیا خروجی بهتری داره؛ شاید این موضوع، ربط به یو آی سایت داره که کمتر به چشم بچها مطالب میخوره و یا شایدم باید یه متیویتور دیگه ای ریواردی چیزی درگیر قضیه بشه. صحبتام آف-تاپیک بود ولی حتی کامنت احساسی هم انگیجمت ایجاد کرد؛ دمتون گرم

0

آقا حامد تنها مشکلی که من این وسط دیدم اینه که شما ی فرضیه جدید وارد صورت سوال کردین و اون بحث دولت بود. در حالی که از اساس سوالی که پرسیده شده جواب مشخصی داره و جوابش ربطی به دولت خاصی نداره. یعنی ایرادم به بحث این بود که این قضیه باید در سطح بالاتر بهش نگاه بشه نه اینکه براساس جایی که داریم زندگی میکنیم. اینطوری درک مسئله راحت‌تره. آقا رهام موضوع جالبی گفتید :)‌ خودش میتونه یه تاپیک باشه :)

2

با سلام و عرض ادب. جناب گودرزی گرامی بنده تخصص اقتصادی و یا فقهی ندارم و این موضوع را باید افرادی علم آن را دارند مطرح و بحث کنند اما آنچه که بصورت عامیانه در جوامع مطرح میشود عمدتاً از دیدگاه مردم دلالی موضوعی طرد شده است چون عده ای بدون هیچ زحمت و تلاشی سود کلان میبرند و عده ای هم دسترنج خود را از دست میدهند البته بنظرم اگر واسطه گری روی اصول و مدیریت شده باشد می توان گفت هر دو طرف برد میکنند

1

سلام از لحاظ علمی ، دلالی نتیجه تورمه نه باعث تورمه

1
برای ارسال پاسخ شوید.