ارجحیت مهندسی مکانیک

سلام 

به عنوان یک مهندس مکانیک، ارجحیت این رشته را به رشته های دیگر و به خصوص رشته های علوم انسانی بازگو بفرمایید.

 

مکانیک

هیچ یک از زمینه های علمی یا رشته های تحصیلی نسبت به دیگری دارای رجحان و برتری مطلق نیستند، شاید از نظر کارکردی و به نسبت زمان و جایگاه مشخصی رشته ای کارآمدتر باشد اما دلیل بر برتری آن رشته بر دیگر رشته های علمی و تحصیلی نیست.

از منظر شخصی نیز برتری علوم مختلف بیشتر به سلیقه، پیش زمینه های ذهنی و اجتماعی فرد و استعدادهایش بستگی دارد. رشته مکانیک یک رشته ی مادر در زمینه مهندسی ست و به کمک زیرشاخه های مهندسی و علوم پایه ای چون فیزیک و ریاضی دیدگاه جامعی نسبت به مکانیزم ها و چگونگی ها ارائه می دهد. 


2

ضمن تشکر از حضرتعالی و صحه گذاشتن بر فرمایش شما باید گفت مراد از طرح این سوال، افکار سنجی دانشجویان این رشته یا دانشجویان دیگر رشته ها نسبت به این رشته است.


0

رشته های متفاوت ، حوزه کاردکرد و زمینه های متفاوت!!! وجه تمایز خاصی وجود ندارد که بتوان آنها را مقایسه کرد.

مانند این است که بین ماهی و عقاب مسابقه ی پرواز برگزار کنی و با خودت بگویی عقاب بهتر از ماهی است، این دو قابل قیاس نیستند.


1

در پرسشنامه های علمی که ایجاد میکنید سعی کنید بیشترین دقت ممکن را لحاظ کنید


1

با سلام و عرض ادب
دوست عزیز تمام رشته های تحصیلی و علوم در جایگاه خودشون کاربرد خاص دارند و جهان به تمام علوم نیاز داره و هیچ شاخه ی علمی نسبت به شاخه دیگه ارجحیت نداره...


1

سلام

من هم دکتری مکانیک دارم اما بنظرم مکانیک رجحان بر علوم انسانی ندارد که هیچ، به نوعی پایینتر ویا بهتر است بگوییم در خدمت علوم انسانیست. از نظر من میتوانیم علوم را به سه سطح به ترتیب اهمیت تقسیم کنیم: 1- علم فلسفه 2- علوم انسانی 3- علوم تجربی که مهندسی، پزشکی و... را شامل میشود.


3

دوستان عزیز به این نکته توجه داشته باشید که ، به عنوان یک مهندس مکانیک، دلیل ارجحیت رشته مکانیک برای این که ان را انتخاب کردید و در آن تحصیل کردید چیست؟ 

خدای ناکرده منظور توهین به سایر رشته ها نیست.

سوال را به نحو بسیار ساده تر می پرسم:

شمابه عنوان یک مهندس مکانیک چرا این رشته را انتخاب کرده اید؟

 

 


0

 البته علوم پایه محض نظیر ریاضی، شیمی، فیزیک و... هم در سطح دو هستند.


0

دوست عزیز هیچ یک از رشته ها برتری نسبت به هم ندارند و نیاز به همه ضروری است همانطور که نمیتوانیم بگوییم ماه بهتر است یا خورشید!!


1

در کشور ما عموما و أکثرا، علاقه سهم زیادی در إنتخاب رشته ندارد ... بلکه شرایط و موقعیت إجتماعی هر فرد بیش از هر چیز دیگری مؤثر است ...


0

با سلام

 انتخاب رشته برای دانشجویان در ایران بر اساس علاقه و استعداد اتفاق نمی افتد و بیشترین عامل تاثیرگذار بازار کار و عنوان مهم می باشد بنابراین اگر دنبال پاسخ دقیق باشید موفق آمیز نخواهد بود.


0

باسلام:

همه رشته ها در فضای مطرح شده خود با ارزش هستند.


0

مهم نیست چه رشته ای درس خوندی. چقدر آموخته ها رو در زندگی شغلی و شخصی بکار میبری؟ چقدر مهارتها برای مملکت مفیده؟ این دو سئوال برای همه ما مطرح هست و باید سعی کنیم به جواب منطقی و صادقانه برسیم. خلاصه اینکه بهترین هر آنچه هستی باش!


1

رشته مکانیک نزدیکی زیادی به رشته معدن نیز دارد

 


0

سلام  به نظرم همه رشته ها مورد اهمیت هستن  نمیشه گفت کدوم رشته چراکه همه چی بهم متصله


1

هیچکس نمیتونه بگه کدوم رشته برتره و ارجحیت داره

تو هیچ زمینه ای نمیشه گفت


0

سلام ، رشته مکانیک اوج خلاقیت ، است چون اولین پایه مکانیک  حرکت است ، می تونه یه شاعر که در تقسیم بندی رشته ها در علوم انسانی است از مکانیک استفاده کنه بستگی به نگاه شما داره این شاعر چطور این حروف رو کنار هم قرار می ده از لحاظ مکانیک باعث حرکت صوت و الفاظ می شه ، درسته نمی شه بگید که کدام رشته بهتر و ارجعیت بر دیگری داره ، هر چیزی سر جای خودش قشنگه ، یه بار دیگه می گم هر چیزی سر جای خودش قشنگه ، ما تو ساخت برد های الکترونیکی از طلا استفاده می کنیم از پلاستیک هم استفاده می کنیم ، این کجا و آن کجا ، اینا باهم یه ترکیب زیبا درست می کنند ، که از نظر مکانیک قابل بحث هستند ، مکانیک در دنیای امروزی جایگاه بس ارزشمند دارد ، واین در آینده بیشتر می شود ، متاسفانه کشور عزیز ما در این زمینه پر از استعداد است ولی به شکوفایی نرمال نرسیده همین بس که دنیا از تکنولوژی نسل ۵و ۶ صنعت استفاده می کنند ، ما در مهندسی معکوس و کپی کار اولی هستیم ، بنده مکانیکی رو خیلی دوست دارم دوره تون آپ، و مکانیکی ماشین های سبک از مر کز فنی حرفه گذراندم ، این رشته به افرادی با حوصله زیاد خیلی سنخیت داره .( الهی که همیشه موفق باشید ، و خیر خواه بشریت باشیم )


0

با سلام

هیچ رشته ای بر دیگری ارجحیت نداره هر کدام کاربرد خاص خودشونو در جامعه دارن نمیشود مقایسه کرد


0
برای ارسال پاسخ شوید.