اختلالات یادگیری

از نظر شما اختلالات یادگیری چی هست ؟ شما اختلالات یادگیری رو چه چیز هایی میدونید ؟ با دانش آموزی با اختلال یادگیری مثل حواس پرتی و عدم تمرکز یا به درس گوش ندادن یا زیاد سوال پرسیدن یا بلند شدن از جا و...چیز های دیگر که جز اختلال یادگیری محسوب میشه چه باید کرد ؟ و چه نتیجه ای دارد این رفتار ؟

سوال پرسیدن

در وهله اول مدارا باید کرد سپس عادت غلط را با تشویق و ایجاد انگیزش به مروز تبدیل به عادت مثبت کرد. بهترین شیوه انگیزنده مطابق تحقیقات پژوهشگران؛ ایجاد حس احترام و ارزشمندی شخصیتی برای فرد است


2

سلام و عرض ادب

وقت بخیر

دوست عزیز، باید ببینیم که شما تعریف دقیق اختلالات یادگیری را نیاز دارید و یا نظرسنجی کرده اید تا دیدگاه دیگران را ارزیابی کنید؟

در تعریف تخصصی اختلالات یادگیری باید گفت که این دانش آموزان در درجه ی اول در طیف هوشی نرمال قرار دارند، در عین حال ممکنست به علل متعدد، در یک یا چند ماده ی درسی و یا مهارت تحصیلی مانند خواندن، نوشتن و ریاضیات دچار مشکلاتی در یادگیری باشند. از سویی این افراد دچار مشکلاتی در مهارتهای تفکر، حل مسئله، توجه، تمرکز و به طور کلی مهارت های شناختی و فراشناختی هستند.

پس با این تعریف متوجه میشویم که:

۱. اگر کودکی مشکلات هوشی داست، به هیچ عنوان فرد با اختلال یادگیری محسوب نمی شود. (گرچه بسیار شایع است که افراد با مشکلات هوشی، مشکلات یادگیری داشته باشند، اما به هرحال جزو اختلالات یادگیری محسوب نمی شوند).

۲. افرادی با اختلالات یادگیری ممکن است در حیطه های شناختی و فراشناختی دچار نقص هایی باشند و لذا با تمرین و پرورش این مهارت ها، می توان به بهبود اوضاع یادگیری این کودکان کمک کرد.

۳. معمولا نزد اکثر معلمان و خانواده ها مشکلات رفتاری به اشتباه با برچسب اختلالات یادگیری شناخته می شوند. لذا ضرورت آگاه سازی افراد وابسته و در ارتباط با کودک بسیار مهم است.

۴. برای بهبود و اصلاح این مشکلات لازمست که در درجه ی اول مشکل دانش آموز به طور دقیق شناسایی و ارزیابی شود و در گام بعد در عین اینکه نیاز به درک و همدلی با دانش آموز داریم، به آموزش و آگاه سازی معلمان و والدین و همسالان کودک، نیاز فوری داریم.


3

۵. در نهایت اینکه یک معلم نیاز دارد که با آموزش و مطالعه، این افراد را شناخته و بتواند تشخیص دهد که آیا مشکل، واقعا اختلال یادگیری هست و یا خیر؟ و بعد از تشخیص حتما با کمک متخصصین این امر، به توانبخشی و حل مشکلات کودک بپردازد، زیرا برطرف کردن مشکلات این دست کودکان، امری تخصصی است و نیاز به کمک متخصصین دارد.

 

موفق و پیروز باشید.


4

باسلام و احترام

اختلال در یادگیری عوامل متعددی مثل استرس ، عدم تمرکز و ... دارد

در بسیاری از موارد با ایجاد علاقه کردن برای یادگیری دروس میتوان جلوی احتلالات یادگیری را گرفت اما در موارد دیگری همچون استرس و... چون ممکن است این اختلال ریشه در خانواده یا عوامل محیزی داشته باشد باید مشکل را ریشه یابی و به طور خاص و متناسب با آن موضوع حل مسئه کرد.

متشکرم

 


2

با ایجاد علاقه کردن برای یادگیری دروس میتوان جلوی احتلالات یادگیری را گرفت اما در موارد دیگری همچون استرس و... چون ممکن است این اختلال ریشه در خانواده یا عوامل محیزی داشته باشد باید مشکل را ریشه یابی و به طور خاص و متناسب با آن موضوع حل مسئه کرد.


2

با سلام

در درجه اول شناخت کامل از دانش آموزانی که به عدم تمرکز مبتلا هستند تا اختلال در یادگیری که ناشی از عوامل فیزیولوژی و عوارض ناشی از هوش می باشد انجام داد تا بتوان زمینه ایجاد چنین عوارضی شناسائی و سپس درمان شوند چون عدم تمرکز و اختلال در یادگیری متفاوت بوده و ریشه های مختلفی دارند لذا این شناخت در درمان خیلی موثر می باشد تا با شناخت دقیق از انتخاب راه های درمان صحیح بهره برد.

 


1

  عوامل زیادی موثر هستن. محیطی که کودک بیشتر وقت خودش رو در اون میگذرونه تاثیر زیادی روی یادگیری اون میتونه داشته باشه. نحوه رفتار والدین با همدیگر و نحوه برخورد آن ها با فرزند در موقعیت های مختلف میتونه نقش خیلی مهمه داشته باشه.


1

هیچ کدوم اختلال یادگیری به شمار نمیرود، آنچه مهم است یادگیری در فواصل زمانی است و از آن مهمتری یادگیری سه حلقه است


1

به نظر من اختلال یادگیری هم ژنتیکی هست هم اکتسابی از جنبه اکتسابی برای هر شخص با شخص دیگر متفاوت است به‌طور مثال درس خواندن:شخصی در محیط شلوغ به راحتی تمرکز میکنه و اختلال یادگیری نداره درصورتی که شخصی با تیک تاک عقربه های ساعت هم دچار اختلال میشه پس باید برای هر شخصی مجزا شناسایی شه و اگر بد مشکل ساز هست به تدریج و با راهکارهای متفاوت کاربردی به نوعی درمان شه ولی از نظر خود من بستگی به زاویه دید داره اگر کسی طبق ی شرایطی اختلال یادگیری دارد  به طور مثال دوست دارد که در محیط آرام مطالعه کند با شخصی که علاقه به محیط شلوغ دارد و در آن محیط اختلال ندارد،احترام به نظرات و ایده های دیگران بگذاریم جوری که راحت هستند یادگیری صورت گیرد و به جای تغییر شخص محیط و جو رو متناسب با روحیات تغییر دهند هر انسانی متفاوت از دیگری است.

امیدوارم تونستم باشم منظورمو منتقل کرده باشم.  


1

سلام 

برای یادگیری صحیح باید طوری تدریس شود که دانش آموز تشویق شود و حس کنجکاوی را در ان بیدار کرد ،به طوری که از انجام دادن آن لذت ببرد.


1

کم خوابی

استفاده زیاد از فضای مجازی و اینترنت

عدم پاسخوگیی به تفریحات ونیازهای اساسی و اولیه و انسانی


1
برای ارسال پاسخ شوید.