من دانشجوی مقطع دکتری رشته رفتار حرکتی دانشگاه شهید بهشتی هستم و مقطع ارشد را نیز در همین دانشگاه و همین گرایش گذرانده‌ام.

جو دانشکده
یکی از ویژگی‌های مثبت دانشکده تربیت بدنی دانشگاه شهید بهشتی که ممکن است برخی دانشکده‌های تربیت بدنی دیگر نیز آن را تجربه کرده باشند فضای کم جمعیت و صمیمی بین دانشجویان است.

سطح علمی دانشکده
گروه آموزشی رفتار حرکتی دانشگاه بهشتی به جرأت و به گفته بسیاری از متخصصین این حوزه پر کارترین و بهترین گروه رفتار حرکتی در ایران است. این گروه آموزشی دارای 5 عضو هیات علمی می‌باشد.

ارتباط دانشجویان و استادان
رابطه دوستانه و صمیمی بین اساتید و دانشجویان وجود دارد و می‌توان این موضوع را به راحتی دید. همینطور معضلی که برخی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی با آن مواجه هستند یعنی عدم پاسخگویی اساتید غیر راهنما به هیچ وجه در گروه ما وجود نداشته و تمامی اساتید پاسخگوی سوالات دانشجوها هستند.
مزیت دیگر حضور فول تایم اساتید گروه در دانشکده است. موضوعی که مزیتی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی است، چیزی که در دانشگاهی مثل تهران مشاهده نمی‌شود. بعلاوه همکاری‌های بین دانشکده‌ای، بین دانشگاهی و بین المللی که در گروه از آن‌ها حمایت می‌شود به غنای کارهای پژوهشی دانشجویان می‌افزاید.

همینطور در گروه رفتار حرکتی سخت گیری های شدیدی در مورد حضور حداکثری دانشجو در دانشگاه و کلاس درس اعمال می شود که شاید ذائقه برخی خوش نیاید.

فضاهای مختلف دانشکده
دانشکده تربیت بدنی دارای دو ساختمان مجزا می‌باشد. ساختمان شماره یک در برگیرنده اتاق کلاس‌ها، اداره آموزش، اتاق اعضای هیات علمی و کتابخانه دانشکده است. ساختمان شماره دو هم دربرگیرنده آزمایشگاه و آمفی تئاتر است.

امکانات
دانشکده دارای دو سالن ورزشی چند منظوره، یک زمین چمن و استخر است که بغیر از استخر سایر اماکن ورزشی در مجاورت دانشکده هستند. با توجه به این که دانشگاه شهید بهشتی در یک منطقه کوهستانی ساخته شده و 95 درصد مسیرهای داخلی آن دارای شیب است و برای رفتن به هرجایی باید کوهپیمایی کنید قرار داشتن شما در نزدیکی سلف، بوفه مرکزی و کتابخانه مرکزی دانشگاه مزیتی است که دانشکده تربیت بدنی از آن بهره‌مند است.

از ایرادات موجود در دانشکده می‌توان به معیوب بودن برخی از دستگاه های آزمایشگاهی اشاره کرد که به علت کمبود بودجه تعمیر و یا تعویض آن‌ها به تعویق افتاده است از جمله سیستم نرم افزاری ویِنا و آی ترکینگ، هرچند نیاز دانشجویان به این موارد با همکاری دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی تا کنون برطرف شده است.

تشکل‌ها و فعالیت‌های دانشجویی
انجمن علمی دانشکده تنها انجمنی است که به صورت دائمی فعالیت دارد و حتی همایش‌های ملی سالانه در زمینه علوم ورزشی برگزار می نماید و فعالیت‌های شایسته‌ای در برگزاری دوره‌های مربی‌گری و آموزشی دارد.

 


0