بنده دانشجوی دکترای روابط بین الملل دانشگاه شهید بهشتی تهران هستم. از سال 1393 از طریق ازمون کارشناسی ارشد وارد این دانشگاه شدم

استادان دانشگاه
افتخار دارم که در خدمت اساتید بزرگواری همچون دکتر محمود سریع القلم، دکتر محمدرضا تاجیک، دکتر حسین پوراحمدی میبدی، دکتر امیرمحمد حاجی یوسفی و دکتر داوود غرایاق زندی بوده‌ام و تجربیات و دانش بسیاری از ایشان آموخته‌ام و همچنان به شاگردی در محضرشان نیازمندم...

خوابگاه
در خصوص امکانات خوابگاهی صادقانه باید بگویم که در ابتدای ورود به محیط خوابگاه و دیدن کمبودها جا خوردم. چرا که امکاناتش با اسم دانشگاهی چون شهید بهشتی همخوانی نداشت. با این حال به خود یادآور شدم که کمبود امکانات نباید مرا دلسرد کند چرا که به رشته‌ام عشق می ورزم. تلاش کردم از پتانسیل‌های دانشگاه و اساتید و محیط جدید بهره ببرم.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه
دانشگاه شهید بهشتی در منطقه اوین، غرب ولنجک و شرق درکه در شمال غربی تهران واقع شده و 60 هکتار است.
دانشگاه دارای 57 ساختمان اصلی، 19 دانشکده، 10 پژوهشکده و  9 مرکز تحقیقاتی می‌باشد.

تردد به شهر
با توجه به موقعیت جغرافیایی آن و قرار داشتن در ولنجک، دسترسی به مرکز شهر خیلی آسان نیست و متاسفانه دانشگاه چنین امکانی را برای دانشجویان فراهم نکرده است.

محل برگزاری کلاس‌ها
کلاس‌ها در دانشگاه برگزار می‌شود. دانشکده‌ی محل تحصیلم یعنی دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی نیز در سازمان مرکزی واقع شده و محل تشکیل کلاس‌ها همانجاست. خوشبختانه فاصله خوابگاه و دانشکده کم بوده و سرویس ایاب و ذهاب نیز برقرار است.

ارتباط با مردم شهر و مسئولان دانشگاه
تهران شهری است برای همه؛ علی رغم دوری از خانواده چندان در تهران غربت را احساس نکرده ام چرا که مردمانی با درک و فهم و مهربان دارد.
نوع ارتباط با مسئولان دانشگاه نیز کمابیش خوب بوده ولی طوری نبوده که انتظار دانشجو را برآورده سازد و به نظرم اگر انعطاف مسئولین علی‌الخصوص مدیریت امور خوابگاه‌ها با دانشجویان بیشتر گردد شاید مشکلات نیز راحت‌تر حل شوند.

امکانات دانشگاه
امکانات علمی دانشگاه راضی کننده است اما می‌تواند بهتر هم بشود.
امکانات تفریحی دانشگاه چندان تنوع و گستردگی ندارد و جا دارد مسئولین دانشگاه به بهبود به این مولفه توجه کنند.

تشکل‌ها و فعالیت‌های دانشجویی
در مورد فعالیت دانشجویان در تشکل‌ها و ... نیز باید گفت فعالیت‌های هنری، ادبی و ... را می‌توان در رشته‌ها و دانشکده‌های مختلف دید ولی به نظر می‌رسد این فعالیت‌ها در مقایسه با سال‌های گذشته کمرنگ شده‌اند.

سخن آخر
به باور من صدور حکمی قطعی در مورد خوب یا بد بودن یک دانشگاه یا رشته صحیح نیست و تلاش می‌کنم ابعاد مثبت و منفی را با هم ببینم. بر این اساس تجربه‌ی تحصیل بنده در این دانشگاه در دو مقطع ارشد و دکترا نشان می‌دهد که دانشگاه از اساتید بسیار خوبی برخوردار است و دانشجویان می‌توانند از این پتانسیل نهایت بهره را ببرند.


0