کارشناسی
مترجمی زبان انگلیسی
دانشگاه آزاد اسلامی
1 سال پیش

هر کس از منظر خود و به نسبت ظرفیتش به موضوعات این جهان می نگرد . ارباب رجوعی داشتم که دربحبوحه نظرات مردم راجع به کرونا میگفت که : یه روزی میاد همتون میفهمید که این کرونا هم یه فیلم بیشتر نبوده . یاد اون داستانی افتادم که اسب یه کشاورز فرار میکنه همه میگن چه بد ، کشاورزه میگه شاید . فرداش اسب با ده تا اسب وحشی برمیگرده همه میگن چه خوب ، کشاورزه میگه شاید. فرداش پسر کشاورز موقع رام کردن یکی از اسبهای وحشی میافته و پاش میشکنه همه میگن چه بد و کشاورزه میگه شاید . فردای اون روز نماینده نظام وظیفه میاد همه پسرهای مشمول دهکده رو با خودش میبره سربازی به جز پسر کشاورز چون پاش شکسته بوده . همه میگن چه خوب دوباره کشاورز میگه شاید . خوب و بد بودن یا خیر وشر بودن موضوع با متر دست بشر قابل سنجش نیست . با در نظر گرفتن نقص نسبی دانش بشری در برخی از علوم نظیر علوم تجربی و نقص مطلق دانش بشری در برخی علوم دیگر نظیر مسائل متافیزیک ، کرونا یک موضوع چندوجهیه . برخی از انسانها جان خودشون رو از دست دادند . هوا تمیز شد ولایه اوزون ترمیم نسبی شد . خیلی از شرکتها ورشکست شدند وکارمنداشون بیکار . زمین نفس کشید و هیمنه ی ابرقدرتها شکست و .... . و اما  " الخیر فی ماوقع  " چرا که هیچ برگی بدون اذن خدا به زمین نمی افتد.   

1 سال پیش

سلام . درحالت کلی سبک یادگیری زبان در کودکان با سبک یادگیری زبان در بزرگسالان متفاوته . ضمن اینکه توانایی های اختصاصی هر فرد هم موثره . یک کتابی هست بنام روش تدریس زبان خارجی که جزء دروس تخصصی دانشجویان رشته زبان انگلیسیه . خوندن اون یه کم مشکله ولی خیلی مفید میتونه باشه . با یه جستجوی ساده توی اینترنت میتونین چکیده ی این کتاب و ده یازده فرضیه های مهم یادگیری زبان رو با بررسی آراء صاحب نظران بدونین . درحالت کلی چه یادگیری دستور زبان و چه یادگیری مکالمه در سنین پایین بصورت ناآگاهانه صورت میگیره در صورتی که یادگیری در بزرگسالان بیشتر بصورت آگاهانه هستش . یعنی باید وقت بذارین عمیق مقایسه کنین خودتون رو درمحیط زبان ودر فضای ارتباط  قراربدین چه بصورت فیلم چه مکالمه با دوستان چه خوندن کتاب و ... تا چهار مهارت اصلی یادگیری هر زبان تقویت بشه . یعنی اول باید شنیدار تون رو قوی کنین بعد روی کلام کار کنین . پله بعد مهارت خواندن و در نهایت مهارت نوشتن . 

1 سال پیش

با سلام . در هر رشته ای اگر جزء بهترین ها و باسوادترین ها ( نه لزوما معدل بالای نوزده بی کیفیت ) باشید حتما شغل مناسب در دسترس است . لیسانس حقوق یا لیسانس مهندسی برق یا مکانیک یا نرم افزار با معدل 12 یا با معدل 19 بدون کیفیت  و بدون  پشتوانه ی علمی واقعی به درد بازار کار نمیخورد  . ( کتاب 200 صفحه ، تعداد جلسات مصوب  17 جلسه ، تعداد تشکیل 14 الی 15 جلسه ، ساعت درس یک ونیم ساعت ولی ساعت مفید تدریس و یادگیری کمتر از یکساعت ، به دلیل استاد خسته نباشید گفتن ها تعداد صفحات خوانده شده در جلسات تشکیل شده حداکثر 50 الی 60 صفحه . حتی اگر کل صفحات تدریس شده کاملا خوانده شده و بیست گرفته شود باز هم معدل بالای بی کیفیت محسوب است ) . به نظر بنده همین معدل پایین نشاندهنده ی این است که شخص فارغ التحصیل به 45 درصد مطالب تخصصی آن رشته تسلط نداشته و دانش تخصصی کافی برای در دست گرفتن یک کار حرفه ای کسب نکرده است . نمره دادن برخی اساتید نیز جهت مشروط نشدن دانشجویان  همان مقدار دانش عمومی را نیز تحت الشعاع قرار میدهد و به همین دلیل است که بسیاری از فارغ التحصیلان از عهده ی امتحانات ورودی مثل وکالت یا قضاوت یا مشاوره یا کارشناسی یا دستیاری یا دیگر آزمونهای استخدامی برنمی آیند و با حالتی طلبکارانه  انگشت اتهام خودرا به سمت رانت خواری یا تقلب سایر افراد دراز میکنند و هیچگاه از خود نمیپرسند که من در کدام کنکور با کدام رتبه و در کدام رشته پذیرفته شده ام و در چه سطحی مدت چهارساله کارشناسی را درس خوانده ام  که اکنون اینقدر طلبکارم ؟! . لیسانسی که در یک سطر نوشته ی خود چهار غلط املایی دارد نباید شغل پرطمطراقی را انتظار بکشد . فارغ از مطالب فوق به نظر بنده رشته های زبان خارجی انگلیسی و فرانسه و آلمانی و عربی و چینی  و روسی و پرتغالی بازار کار خوبی میتوانند داشته باشند به شرط اینکه واقعا شبانه روز درس خواند. اگر افراد حین تحصیل در رشته زبانهای خارجی در دوره های آموزشی کوتاه مدت و کارگاههای تخصصی نظیر اصول حقوقی و قراردادنویسی ، اصول بازاریابی و فنون مذاکره و آشنایی با مهارتهای تدریس و مواردی مشابه اینها شرکت کنند و توانمندی و مهارت عمومی خود را در کنار دانش تخصصی  افزایش دهند حتما  به عنوان مترجم  و  مشاور  و کارشناس در اکثر شرکتهای تجاری دولتی و خصوصی  که در زمینه های مختلف تجاری و صنعتی و گردشگری و دانشگاهی و آموزشی و ... ، مراودات بین المللی دارند زمینه کار با درآمد خوب فراهم است . لذت ارتباط با دنیا و آشنایی با افراد جدید با تفکرات متفاوت  مکمل کارخوب و به کمال رسیدن انسان خواهد بود . باسپاس از مدیریت سامانه و همراهان گرامی و اعتذار از طولانی شدن پاسخ و نظر .