در رابطه با «بیمه دانشجویی تامین اجتماعی» به اطلاع می‌رساند این خدمت سازمان «بدون دریافت هزینه» و برای «تمام دانشجویان عضو» صرف نظر از پرداخت حق عضویت بوده. همچنین بر اساس سیاست‌های جدید سازمان تامین اجتماعی، فرایند ثبت نام بیمه دانشجویی از این پس توسط خود افراد و به صورت متمرکز انجام خواهد شد.

الان این بیمه ای که گرفتیم جزئی از سابقه کار حساب میشه ؟


0

بیمه دانشجویی به عنوان یکی از انواع بیمه مشاغل آزاد است و سنوات پرداخت آن، به عنوان سابقه بیمه‌شده محسوب خواهد شد.


1

سلام. یعنی بیمه دانشجویی برای ما که عضو سازمان هستیم بدون هزینه ماهیانه انجام میشه؟


0

سلام تفاوت عمده ی بیمه ای که توسط خود فرد ریخته شود و بیمه ای که توسط سازمان انجام می شد در داشتن سابقه ی کار مرتبط با رشته است. یعنی بیمه ی سازمان آنطور که در تبلیغات سازمان در حال حاضر هم تبلیغ می شود، به جز سابقه ی بیمه سابقه ی کار هم محسوب می شد(بیمه ی مرتبط با رشته). اما بیمه ی خودپرداز تامین اجتماعی تنها سابقه ی بیمه است. و این نکته ای است که از زیر پاسخ آن همواره شانه خالی می شود.


4

سلام، لطفا سازمان يه تدبيري درباره اين موضوع بكند، دانشجو هم سابقه بيمه و هم سابقه كاري رو با هم ميخواهد.،چرا سازمان دوباره زير بار اين بيمه نميره؟خب اين طبيعا حق طبيعي يك دانشجو هست كه سابقه كار و بيمه رو باهم داشته باشه، هدف سازمان هم همين هست كه دانشجو دقدقه ي اين موضوعات رو نداشته باشد و با خيال راحت به درسش فكر كند. اگر سازمان از پس حل اين موضوع بر نمي آيد خب منحل كنيد اين دفتر و دستك را!


3

خودمون میتونستیم بیمه کنیم خودمونو سابقه بیمه بگیری . پول یا مفت دادیم ثبت نام کردیم که سابقه کار برامون بشه . همونطور که فکر میکردم توی ایران کسی به فکر ادم نیست قانون جنگله. اون دویست و پنجاه تومن رو من زور زدم کار کردم در اوردم دادم برام یه کارت زدید ماهی الان دارم 300 تومن میدم برا بیمه بعد سابقه کار حساب نمیشه .


2