1.75+ 1 سال پیش

بررسی جملاتی معمول در جامعه درباره انتظارات از کیفیت آموزش در دانشگاه‌‌ها (لطفا نظرات خود را برای جامعتر شدن مطالعه درج فرمایید)


این نظرسنجی شامل 7 سوال می باشد.
575 نفر در این نظرسنجی شرکت کرده اند.
1 - در دانشگاه‌ها هیچ چیز آموزش نمیدهند
2 - بازار کار با آموزش های دانشگاه فرق میکند
3 - برای فارق التحصیلان شغل مناسب (حقوق و شرایط دیگر) و مرتبط وجود ندارد
4 - اساتید، دانش یا انگیزه کافی برای انتقال مطالب علمی را ندارند.
5 - دانشجویان انگیزه لازم برای تحصیل را ندارند
6 - به دیگران پیشنهاد تحصیل در دانشگاه را میدهم (بر فرض واجد شرایط بودن آنها)
7 - دانشجویان میدانند از دانشگاه چه میخواهند و قرار است در آنجا چه کنند


به نظر من اینکه دانشجویان حیلی از مواردی که ذکر کردین به رشته و هدف دانشجو بستگی داره واینکه دانشجو از دانشگاه چی میخواد . نمیشه در مورد همه رشته ها و دانشگاه ها قضاوت یکسانی داشت


5

برای طراح محترم سوالات این بخش : درباره انتظارات از کیفیت آموزش در دانشگاه‌‌ها فارغ التحصیل صحیح است نه فارق التحصیل . غلط املائی فاحش از یک فرد دانشگاهی مقبول نیست و گرنه همه من جمله بنده غلط املائی جزئی یا ایراد سجاوندی دارم .


1

واقعا کوتاهی میکنن بیشتر اساتید و همینطور دانشجوهای عزیز


2

سلام و درود یکی از عوامل بسیار مهم در موفقیت پس از تحصیل ، انتخاب رشته متناسب با استعداد ها و توانایی های دانشجویان است که متاسفانه در ایران به استعداد یابی و کشف ظرفیت های با لقوه افراد توجهی نمی شود و دانشجویان صرفا براساس گفته های دیگران و اصطلاحا جو موجود در جامعه، دست به انتخاب رشته می زنند و تازه پس از فارغ التحصیلی متوجه مشکلات پیش روی خود می شوند درحالیکه بسیاری از کشور های توسعه یافته افراد از کودکی کارنامه استعداد یابی دارند. اخیرا در ایران اقدامات بسیاری خوبی در حوزه استعداد یابی و کشف توانایی های فردی انجام شده است و درحال حاضر مورد استقبال خانواده های دانا و آگاه قرار گرفته است و حتی در افراد با سنین بالا برای تعیین و تغییر مسیر شغلی هم بسیار عالی و راهگشا می باشد و موجب افزایش درآمدشان شده است.


1

در سوال 3 "فارغ التحصیل" صحیح است.


0

کسی که میره دانشگاه باید صرفا برای تحصیل علم بره نه برای یافتن شغل . این یک تفکر قدیمی هست که میگفتن برو درس بخون شغل خوب پیدا کن . از طرفی در دانشگاه قرار نیست همه چی سر کلاس یادگرفته بشه ، محیط جوری هست که اگه کسی بخواد چیزی یاد بگیره ، خیلی چیز ها براش فراهمه .


1

دانشگاه مثل یک پل ذاتا ارزشمند است ولی مهم اینه بدونیم میخواهیم از کجا به کجا بریم.


1