با سلام 

در گروه "آمار و ریاضی" سازمان کتاب فارسی رایگان "یادگیری عمیق: اصول، مفاهیم و رویکرد" را بارگزاری کرده ام. توصیه میشود حتما بخوانید.


0

با سلام خدمت شما دوست عزیز

اصول یادگیری فعال(Active Learning) روشی است برای آموزش که در آن از همه دانشجویان خواسته می‌شود در فرآیند یادگیری مشارکت کنند. اصول یادگیری فعال برخلاف شیوه های آموزش “سنتی – یادگیری غیر فعال” است که در آن دانش آموزان دریافت کننده منفعل دانش از یک متخصص هستند.

یادگیری فعال می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد و در هر رشته‌ای اجرا شود.

معمولا دانش آموزان در فعالیت‌های کوچک یا بزرگ شرکت داده می شوند و روی نوشتن، صحبت کردن، حل مساله یا فکر کردن متمرکز هستند.

یادگیری فعال که به آن یادگیری فعالیت محور هم گفته می شود به طیف گسترده ای از استراتژی های تدریس اشاره دارد که در طول کلاس دانش آموزان را به عنوان شرکت کننده فعال در یادگیری با مربی خود درگیر می کند.

معمولا، این استراتژی ها شامل تعدادی از دانش آموزانی است که در طول کلاس با یکدیگر کار می کنند، اما ممکن است شامل کار فردی یا تأمل نیز باشد.

این رویکردهای تدریس از فعالیتهای کوتاه و ساده مانند نوشتن خاطرات روزانه، حل مسئله و مباحث زوجی گرفته تا فعالیت های طولانی تر یا چارچوب های آموزشی مانند مطالعات موردی، ایفای نقش و یادگیری مبتنی بر ساختار تیمی متفاوت است.

یه توضیح جمع و جوری از یادگیری فعال یا active learing بود برای شما دوست عزیز امیدوارم به کارتون بیاد همچنین میتوانید تو گوگل مقالات زیادی در این مورد هست سرچ کنید و مطالب خوبی نصیبتون بشود

 


0

با سلام و عرض ادب 

یادگیری فعال(active learning) روشی است برای آموزش که در آن از همه دانشجویان خواسته می شود در فرآیند یادگیری مشارکت کنند.


0
برای ارسال پاسخ شوید.