اپلای برای رشته نانو

سلام. از دوستانی که در ایران دکترا یا ارشد "نانو" میخونن (ترجیحا نانوپزشکی) برای دکترا خوندن تو ایران یا خارج از ایران چه کامنتی دارین؟ ترجیحابا ذکر دلیل.

سوال دوم اینکه: با دکترای نانوپزشکی برای هئیت علمی شدن، برای همه ی دانشگاه ها شرط سنی زیر چهل سال وجود داره؟

nano nanomedicine tissue engineering اپلای تحصیل خارج از کشور

دوست عزیز دقیقا نمیدونم رشته کارشناسی شما چی هست ولی این گرایش نانوپزشکی در فیزیک و سایر رشته ها هم  تا جایی که بنده اطلاع دارم هست به همین دلیل بکگراند کارشناسی تون خیلی در انتخاب راهی که در آینده باید پیش بگیرید موثر هست.
به هر حال شما میتونید برای هر دانشکده ای که موضوع پروژه هایی که تعریف میکنه نزدیک به رشته شما هست اپلای کنید بدون توجه به اسم رشته و دانشکده مقصد. به عبارت دیگه ممکنه دانشکده شیمی، مهندسی شیمی و بایوتکونولوژی و یا هر دانشکده دیگه ای موضوعاتی در زمینه نانودارو، دارورسانی و غیره ارائه کنن که شما با توجه به پیش نیازهای لازمی که در پوزیشن کامل توضیح داده میشه میتونید چنانچه با بکگراند شما همخوانی داره اپلای کنید.
باز هم تاکید میکنم که اصلا محدود به عنوان رشته خودتون و دانشکده خودتون نباشید چرا که الان این گرایش ها تو اکثر دانشکده ها براشون پوزیشن تعریف میشه و نکته اصلی اینه که شما پیش نیازهایی که در پوزیشن تعریف شده رو داشته باشید
. در مورد اپلای نکات دیگه ای که میتونم بگم هم این هست که مثل هر رشته ای شما هم تا جایی که براتون مقدور هست رزومه خودتون رو قوی کنید. شرکت در همایش ها حتی حضور داشتن بدون ارائه مقاله و پوستر هم فعالیت محسوب میشه و اگر در رزومه تون به این موراد اشاره کنید شما به عنوان شخص فعال که همیشه در فضاهای علمی حضور داره شناخته میشید. علاوه بر این در کارگاه های مرتبط به رشته خودتون و یا پروژه هایی که دوست دارید در آینده کار کنید ولی در حال حاضر بکگراندشونو ندارید هم بسیار مفید هست و اطلاعات اولیه ای رو در اون زمینه به شما میده که گاها فقط اطلاعات اولیه در یک زمینه کافی هست و حین اپلای خیلی دست تون رو در انتخاب پوزیشن های مختلف باز میکنه.
حتی میتونید در کلاسهای درسی مورد علاقه تون که در دانشگاه برگزار میشه به صورت مستمع آزاد شرکت کنید اکثر اساتید مشکلی با حضور سایر دانشجوها در کلاس شون ندارن. علاوه بر این موارد چاپ مقالات در مجلات با ایمپکت بالاتر از ایمپکت میانگین برای رشته تون (این ایمپکت میانگین رو میتونید از طریق سرچ کردن بدست بیارید) خیلی خوبه و این ایمپکت میانگین الزاما یه ایمپکت خیلی بالا نبوده و ایمپکت معقولی هست که قابل دستیابی هست.
نداشتن گپ تحصیلی یا پوشش این گپ با کار کردن در حوزه های مرتبط، تدریس و ادامه فعالیت به عنوان محقق در یک مرکز تحقیقاتی (حتی شده بدون حقوق) میتونه برگ های برنده رزومه شما به هنگام اپلای برای پوزیشن دکتری باشه.
در نهایت معدل هم خیلی پارامتر مهمی هست و داشتن ریکام های قوی از اساتیدی که با شما ترجیحا در یک کار تحقیقاتی بودن بسیار مهم هستن.
در مورد سوال دوم تون متاسفانه اطلاعی ندارم.
موفق باشید


1

سلام فکر میکنم باید بیشتر به مسائل روز دنیا بپردازید و سعی کنید تحقیقاتتون رو تو اون زمینه ها بیشتر کنید اینطوری با اساتید بهتر کار خواهید کرد و سعی کنید حتما تو مجلات معتبر داخلی یا خارجی مقاله بدید چون امتیازات خیل خوبی براتون خواهد داشت

موفق باشید


1

با سلام 

این رشته فوق العاده جذاب و آینده داره. تمامی دانشگاه هایی که دکترا نانو ارائه می کنند قوی هستند. دانشگاه تهران-تبریز-شهید بهشتی و آزاد علوم دارویی. اما اگر برای خارج اپلای بگیرید قطعا آینده بهتری داره و برای هیئیت علمی شدن یک مزیت محسوب می شود.


0

سلام

رشته نانو در آینده بیشتر مورد توجه خواهد بود، اما در کشور ما ارزش خوبی برای نانو قائل هستند و کشور ژاپن نیز به همین صورت


0

این رشته بازار کار خوبی دارد و باید ببینید در چه جایی این رشته بیشتر پیشرفت کرده.


0

سلام این رشته  بسیار عالی هست مخصوصا در فرانسه و امریکا اونطور که اساتید ما میگفتن حال باز اساتید خودتون باید بهتر بدونن از رفرنس های مقالات هم میشه متوجه شد کجا بهتره


0
برای ارسال پاسخ شوید.