مکان دانشگاه
دانشگاه آزاد واحد خوراسگان سمت شرق و مجاور شهر اصفهان هست.

انجمنهای علمی
این انجمن ها با عضوگیری کردن از بین دانشجوها فعالیت می کنند. فعالیت هایی مثل: انتشار نشریات علمی، برگزار کردن همایش‌های علمی، بازدیدها، کارگاهها، سخنرانیها، اجرای طرحهای پژوهشی، آماده کردن دانشجوها برای شرکت در مسابقه‌های علمی.
انجمن
ها از ۲۷تا انجمن مصوب که زیر نظر دفتر انجمنهای علمی، ادبی و هنری به فعالیت مشغولند تشکیل شده.
انجمن‌های دانشجوهای تربیت بدنی، محیط زیست، پرستاری، عمران، زبان انگلیسی، معماری، روانشناسی، مرکز تحقیقات مکاترونیک شاهد

امکانات دانشگاه
امکاناتی که دانشگاه دارد شامل: صندوق رفاه دانشجویی، مرکز توسعه آموزش و تحقیق و فناوری اطلاعات و ارتباطات است. همچنین دفتر ارتباط با صنعت و جامعه، باشگاه پژوهشگران جوان، مرکز رشد واحدهای فناوری، واحد توسعه کارآفرینی و تعاون دانشگاهی نیز در دانشگاه وجود دارند. آزمایشگاهها و کارگاهها، آزمایشگاه رباتیک پیشرفته و سیستمهای هوشمند، مرکز تحقیقات و آموزش تولیدات گلخانهای نیز از دیگر امکانات دانشگاه هستند.

از مرکز تحقیقات پسماند و پساب، مرکز تحقیقات اعتیاد پژوهشی، مرکز تحقیقات بیابان زدایی، دبیرخانه دائمی جشنوارهها و نمایشگاهها و مرکز بینالمللی همایشهای امیرکبیر نیز می توان نام برد.

خوابگاه
خوابگاه دانشگاه در داخل دانشگاه بوده و در ضلع جنوب غربي آن قرار دارد. خوابگاه خواهران وضعیت و امكانات مناسبي دارد.
ساختمان خوابگاه چهار طبقه است، ۸۳ اتاق دارد و ظرفيت هر کدام ۵ تا ۷ نفر است.
هر اتاق، يخچال، تخت، كمد، موكت، پرده و جاكفشي دارد. در كريدور هر طبقه هم يك يخچال و فريزر موجود است.
يك سالن تلويزيون ( با یک تلويزيون ۴۶ اينچ LCD و سينماي خانواده )، سالن مطالعه، نمازخانه، اتاق كامپيوتر، اتاق ميهمان، رخشويخانه (با چند ماشين لباسشويي تمام اتوماتيك ) بوفه، تلفن كارتي، اتاق بسيج، اتاق سرپرستي نیز در خوبگاه موجود است.

هر طبقه آشپزخانه‌ی مجزا دارد که مجهز به چند اجاق گاز، آبسرد كن و سماور آب جوش هستند. خوابگاه از لحاظ ايمني مجهز به سيستم اطفاء حريق و پله اضطراري است. سرپرست های خوابگاه در تمام ساعات شبانه روز حاضر هستند و آماده ارائه خدمات به دانشجویانند.

محوطه خوابگاه نیز بسيار سرسبز و زيبا است. امكاناتي مثل زمين واليبال و بسكتبال در آن هست. محوطه خوابگاه برای ایجاد امنيت بيشتر و راحتي ساکنان آن حصاركشي شده است.


0