جو دانشکده
از آنجا که دانشکده در مکان خوش آب و هوایی واقع شده و بسیار سرسبز هم هست، گویا محیط بر رفتار دانشجویان، استادان و کارکنان اثرش را گذاشته و بدون اغراق رابطه بسیار دوستانه و خوبی بین کلیه پرسنل وجود دارد. دانشجویان هم که نسبت به هم بسیار مهربان و صمیمی هستند و استادان دانشگاه نیز علاوه بر اوقات برگزاری کلاس در سایر زمان‌ها نیز به راحتی قابل دسترس هستند و با روی باز پاسخ سوالات دانشجویان را می‌دهند‌.

محل برگزاری کلاس‌ها
کلاس‌های ما همگی در ساختمان مربوط به بخش خودمان، در همان دانشکده کشاورزی برگزار می‌گردد.

امکانات
امکانات دانشکده به نسبت خوب است اما ظرفیت بهتر شدن را دارد و شاید مشکل عدیده این دانشکده قدیمی بودن بافت اکثر ساختمان‌های آن است. امیدوارم که مسئولان مربوطه قبل از اینکه خسارات جانی و مالی وارد شود دست به کار شوند و اقدامات لازم را انجام دهند.
فوری ترین نیاز دانشکده، خوابگاه نوساز است. خوابگاه فعلی علاوه بر فرسوده بودن کنار جاده شیراز به مرودشت و اصفهان واقع است که علاوه بر خطرات احتمالی، سرو صدای ماشین‌ها بسیار آزار دهنده بوده، واقعا درس خواندن را مشکل می‌کند و آرامش را از دانشجویان سلب می‌نماید
.

فعالیت‌های دانشجویی
فعالیت‌های دانشجویان اکثرا در بین دانشجویان مربوط به یک رشته خاص است که بیش‌تر جنبه علمی دارد
.

درباره استادان
اساتید
 بسیار خوب و ارزشمندی در دانشکده وجود دارد، که در سطح کشوری و حتی فراتر از آن در رشته‌های مربوط به خودشان حرفی برای گفتن دارند. به دلیل آشنایی بیشتر با بخش خودم یعنی اقتصاد کشاورزی چند تن از استادان را نام می‌برم البته استادانی که اسمشان برده نمی‌شود نیز واقعا چیزی از سایرین کم ندارند.
رئیس بخش ما آقای دکتر محمد بخشوده که واقعا از سواد واطلاعات بسیار خوبی برخوردار هستند و مطالب پیچیده را خیلی سلیس و ساده به دانشجو منتقل می‌کنند و واقعا در بحث اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست صاحب سبک هستند. دکتر منصور زیبایی نیز در بحث اقتصاد سنجی بسیار مطلع و پر بار هستند و در این زمینه کتب ارزشمندی نیز به چاپ رسانیده‌اند. از بین استادهای جوان هم می‌توانم به خانم دکتر آذر شیخ ذین الدین اشاره کنم که
 علاوه بر داشتن سواد و اطلاعات بالا در بحث اقتصاد منابع طبیعی ارتباط بسیار خوبی با دانشجو برقرار می‌نمایند. از دیگر استادها می‌توانم از دکتر ذکریا فرج زاده و محمد حسن طراز کار یاد کنم که در آینده قطعا یکی از سرآمدان اقتصاد کشاورزی در ایران خواهند شد.


6