درباره دانشگاه
این موسسه
 در سال 1356 تاسیس و در سال 1372 به عنوان دانشگاه لرستان ارتقا یافت و شامل 6 دانشکده فنی- مهندسی ، علوم پایه، دامپزشکی، اقتصاد، علوم انسانی و ادبیات و دانشکده کشاورزی است که 5 دانشکده اول در 5 کیلومتری جاده خرم آباد به بروجرد(تهران)، معروف به سایت کمالوند و دانشکده کشاورزی در 12 کیلومتری جاده خرم آباد به اندیمشک قرار دارد و کلاس های آن به صورت مجزا در هر دانشکده برگزار می‌گردد.

خوابگاه
خوابگاه خواهران این دانشگاه در سایت اصلی این دانشگاه قرار داشته و خوابگاه برادران شامل 2 قسمت بوده. خوابگاه ولیعصر 1 در مرکز شهر و خیابان ولیعصر قرار دارد و دانشجویان دوره کارشناسی در آن ساکن هستند. خوابگاه ولیعصر 3 که متعلق به دانشجویان تحصیلات تکمیلی است، در خیابان 60 متری کوی اساتید قرار دارد.
خوابگاه ها
 دارای امکاناتی نظیر خانه های فرهنگ، تماشاخانه، سالن های ورزشی، نمازخانه و کتابخانه و غیره هستند و اتاق ها نیز دارای امکاناتی نظیر یخچال، میزمطالعه، سیستم های سرمایشی-گرمایشی، فرش و تخت خواب بوده و به صورت موکت شده هستند.

تردد به دانشگاه
رفت و آمد از خرم آباد به دانشکده ها از طریق سرویس های دانشگاه و راس ساعت های مشخص، طبق برنامه مشخص همه روزه به صورت رایگان صورت می‌گیرد و ایستگاه های متعدد آن دسترسی دانشجویان به داخل شهر را امکان پذیر می سازد
.

درباره رشته شیمی
رشته شیمی تجزیه این دانشگاه در دانشکده علوم پایه مستقر بوده و در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد ، دکتری تخصصی و پسا دکتری همه ساله اقدام به پذیرش دانشجو ایرانی و بین المللی کرده و تعداد اعضای علمی آن در این رشته گرایش 5 نفر است. 3 نفر از آنان دارای درجه استاد تمام و 2 نفر دیگر دارای درجه دانشیاری هستند. آزمایشگاه های دوره کارشناسی این دانشکده در انتهای دانشکده فنی-مهندسی قرار دارند و بعد از تکمیل ساختمان جدید دانشکده علوم پایه به داخل دانشکده منتقل خواهد شد. آزمایشگاه های تحقیقاتی این رشته در زیرزمین دانشکده علوم پایه قرار داشته و دارای امکانات مختلفی است که در اختیار دانشجویان تحصیلات تکمیلی قرار دارد. آزمایشگاه مرکزی شماره 1 نیز که در دانشکده علوم پایه قرار دارد دارای دستگاه ها و تجهیزات مختلفی است که دسترسی دانشجویان این رشته به دستگاه های مورد نیاز را راحت می‌کند و هزینه دریافتی از دانشجویان این دانشگاه
 در آزمایشگاه مرکزی نصف هزینه معمول برای سایر دانشجویان است.

درباره استادان
از اساتید بنام این رشته می توان به پروفسور علیرضا غیاثوند، پروفسور سید پیمان هاشمی و پروفسور عبدالله یاری که عضو علل البدل انجمن شیمی ایران نیز هستند اشاره نمود.


1