با سلام و احترام خدمت همه اعضای محترم سازمان
بنده از بهمن سال ۱۳۹۶(ورودی بهمن) در رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی لرستان مشغول به تحصیل شدم.

خوابگاه
در مورد وضعیت خوابگاه، ترم ۱ برای دانشجویان پیراپزشکی خوابگاه خودگردان و با هزینه خودشان گرفته می‌شود. البته دانشجویان پزشکی، دندان و دارو از همان ترم ۱ خوابگاه داده میشه.

دانشگاه چندین خوابگاه داره: خوابگاه کمالوند (کنار دانشگاه - ظرفیت :۲۵۰ نفر) و بوعلی (خ ۶۰ متری) برای آقایون و گلدیس، آزادگان و گلدشت برای ‌خانم‌ها.

امکانات خوابگاه معمولی هست: اتاق‌های ۲۰ متری معمولا ۴ نفره، در مورد خوابگاه خانم‌ها اطلاع دقیقی ندارم. خوابگاه کمالوند شب‌ها امکان استفاده از باشگاه، سالن ورزشی نیز هست. غذا هم توی همه خوابگاه‌ها توزیع میشه. درب اصلی خوابگاه برای آقایون ۱۲ بسته میشه (خانم ها زودتر) و هرروز هم نظافت (راهرو و آشپزخونه و...) انجام میشه.

موقعیت جفرافیایی دانشگاه و تردد
دانشگاه توی منطقه کمالوند خارج شهر واقع شده که به عنوان معضلی برای رفت و آمد و هزینه‌های سنگین آنبه وجود اومده. البته دانشگاه سرویس‌های رفت و آمد به نقاط مختلف شهر داره (قبل کرونا) که جوابگو نیاز اکثریت دانشجویان هست، فقط برای بچه‌های خوابگاه کمالوند سخت هست.

دانشکده‌های پزشکی، پرستاری و دارو در کمالوند، دندان و پروتز ( ۶۰ متری) و پیراپزشکی توی گلدشت کلاس‌هاشون برگزار میشه. ستاد مرکزی دانشگاه هم خیابان معلم، میدان انوشیروان رضایی هست. معاونت فرهنگی و پژوهشی هم توی کمالونده.

ارتباطات با مردم شهر و مسئولان دانشگاه
ارتباط دانشجویان با معاونین دانشگاه و رده‌های پایینتر اون به صورت حضوری امکان پذیره ولی با رئیس دانشگاه معمولا نیست. با مردم شهر نیز می‌توان به خوبی ارتباط برقرار کرد.

امکانات علمی
دانشگاه امکانات خوبی از جمله کلاس هوشمند، آزمایشگاه، سالن‌های مختلف و ... رو داره.

امکانات رفاهی و تفریحی
امکانات تفریحی نیز سالن و باشگاه هم برای آقایون و خانم‌ها موجوده.

تشکل ها و فعالیت های دانشجویی
مسابقات و اردوهای مختلف هم توی دانشگاه برگزار میشه. تشکل های دانشجویی زیادی توی دانشگاه فعالیت می‌کنند و نشریات زیادی همینطور.

توصیه برای انتخاب دانشگاه
در کل بنده به دوستان داخل استانی و استان‌های اطراف توصیه می‌کنم حتما این دانشگاه رو برای تحصیل درنظر داشته باشند.


0