با سلام بنده دانشجوی رشته عمران گرایش سازه ورودی سال ۹۶ روزانه از دانشگاه شاهد هستم.

خوابگاه و تردد به آن
در ارتباط با خوابگاه دانشجویان لازم است
 بگویم که خوابگاه های این دانشگاه چندین مورد هستند که بنده فقط از خوابگاه امام حسین واقع در آزادگان، دولتخواه، اسماعیل آباد اطلاع دارم.
از نظر امکانات از شهر دور بوده و با متروی آزادگان تا متروی تئاتر شهر نیم ساعت مسیر هست. همچنین موقعیت خوابگاه تقریبا در جنوب تهران است، بدون سرویس دانشگاه هیچ ارتباطی بین دانشگاه و خوابگاه امام حسین جز مترو نیست. در صورت رفت و آمد بین خوابگاه تا دانشگاه با مترو باید از ایستگاه ازادگان به ایستگاه تئاتر شهر و سپس ایستگاه دروازه دولت و بعد از آن ایستگاه حرم مطهر رفت و نزدیک ایستگاه متروی حرم مطهر سرویس های دانشگاه رو سوار شد. (همچنین لازم است بگویم که خوابگاه امام حسین تنها
۵ ایستگاه از راه آهن تهران فاصله دارد.)
از لحاظ امکانات داخل خوابگاه نیز برای هر دانشجوی کارشناسی یک سوئیت دو خوابه
۸ نفره، برای دانشجویان کارشناسی ارشد یک سوئیت دو خوابه ۷ نفره و برای دانشجویان دکتری یک سوئیت سه خوابه ۶ نفره در نظر گرفته شده است. خوابگاه امام حسین دارای ۴ بلوک و هر بلوک ۵ طبقه و هر طبقه ۴ واحد است. 
خوابگاه دارای باشگاه بدن سازی، نمازخانه، اتاق سایت و سالن مطالعه همگی در طبقات همکف بلوک ها است.

مکان دانشگاه
دانشگاه شاهد در ابتدای اتوبان تهران قم و روبروی حرم مطهر امام خمینی است.

درباره دانشگاه
محل برگزاری کلاس ها و سمینارها داخل سایت دانشگاه شاهد است.
 به طور کلی دانشگاه شاهد برای دروس فنی و مهندسی به صورت جداگانه دارای دانشکده نیست. مثلا دانشکده عمران یا برق ندارد، به صورت کلی و به اسم دانشکده مهندسی است.

امکانات
در مورد امکانات تفریحی و رفاهی می‌توانم به استخر دانشگاه اشاره کنم که روزهای زوج سرویس های استخر در زمان های مناسب از خوابگاه حرکت می‌کنند.

از جمله کمبودهای دانشگاه می توان به بوفه کوچ ان هم در داخل کانکس اشاره نمود. همچنین نمای کهنه و قدیمی دانشکده فنی و مهندسی
.

فعالیت‌های دانشجویی
در مورد تشکل های دانشگاه می توانم از بسیج دانشجویی نام ببرم.


0