سلام من محمد علی هستم،  به خاطر علاقه و آشنایی که به زبان عربی داشتم تصمیم گرفتم در دانشگاه این رشته رو انتخاب کنم و ادامه بدم و الان در دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین  در مقطع کارشناسی مترجمی زبان عربی درس می‌خوانم.

یکی از مزیت‌های بسیار خوب این دانشگاه، وجود دانشجویان بین المللی از کشورهای عربی می‌باشد که دانشجویان بخش زبان و ادبیات عرب می‌توانند به نحو احسن از این مزیت استفاده کنند و مهارت‌های زبانی خود را تقویت نمایند.

جو دانشکده
همان طور که از ماهیت رشته قابل فهم است، در دانشکده علوم انسانی دانشکاه تدریس می‌شود، این دانشکده یکی از بزرگترین دانشکده‌های دانشگاه ماست. دانشجویان این دانشکده در رشته‌های مختلف علوم انسانی در می‌خوانند، به طور کلی می‌توان گفت ارتباط بین دانشجویایی که در رشته‌های مختلف درس می‌خوانند چندان قابل اعتنا نمی‌باشد و ارتباطات دانشجویان صرفا در ارتباط به هم رشته‌ای‌های خودشان محدود می‌شود.

ارتباط دانشجویان با استادان
ارتباط استادهای این دانشکده و این رشته با همه دانشجویان بسیار نزدیک و تقریبا دوستانه است، حتی می‌توان با استادهای دیگر رشته‌ها نیز ارتباط خوبی برقرار کرد، مثلا اگر رشته شما مترجمی عربی باشد و سوالی حقوقی یا اقتصادی داشته باشید می‌توانید به راحتی با استادهای این رشته‌ها ارتباط برقرار کنید.

محل برگزاری کلاس‌ها
دانشکده ما از سه طبقه تشکیل شده است که معمولا کلاس‌های ما در طبقه همکف تشکیل می‌شود.

کیفیت امکانات دانشکده
 به طور کلی امکانات دانشکده در حد قابل قبولی می‌باشد مثلا کتابخانه، سال مطالعه، سالن اینترنت و کامپیوتر و ...، و کمبود خاصی در دانشکده ما احساس نمی‌شود.

فعالیت های دانشجویی و تشکل‌ها
بیشتر دانشجویان  به فعالیت‌های علمی مربوط به رشته خود مشغول هستند و تعدادی نیز به فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی مشغول هستند. دانشجویان می‌توانند با عضویت در انجمن‌های علمی رشته‌های خود به فعالیت‌های علمی ( تولید مقاله و .....) در رشته خود بپردازند.

درباره استادان
از استاد‌های خوب رشته ما می‌توان جناب آقای پارسایی پور، جناب آقای شهبازی، جناب آقای افضلی، سرکار خانم انصاری، جناب آقای شیخی، جناب اقای پاشازانوس، جناب اقای آل بویه لنگرودی را نام برد.

توصیه به کسانی که قصد انتخاب رشته و دانشگاه آینده شان را دارند
اگر از کسانی هستید که می‌خواهید وارد این رشته شوید اولین و آخرین چیز برای شما که باید به آن دقت کنید "علاقه" است، اگر علاقه باشد بسیاری از بالا و پایین‌های این رشته را می‌توانید به شیرینی حل کنید. این رشته یک رشته پویا و زنده است که منبع درسی برای شما قابل انتخاب است گاهی می‌تواند از فیلم‌ها و متن‌ها و... به زبان عربی و درهر موضوعی که دوست دارید انتخاب کنید و استفاده کنید. این پویایی و زنده بودن را نیز می‌توان در درس‌های این رشته نیز مشاهده کرد.

 


0