اول عرض سلام خدمت همه بزرگواران.
من از سال ۹۶ وارد دوره کارشناسی دانشگاه رازی شدم.

خوابگاه
خودم یه دانشجوی خوابگاهی هستم، و باید بگم وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه بد نیست. خوابگاه پسرها داخل محوطه دانشگاهه، که این رفت و آمد رو تسهیل می‌کنه، اما خوابگاه دخترا با توجه به رشته‌شون، بعضی داخل دانشگاهه، و بعضی خارج از اون. که البته همه خوابگاه‌ها سر ساعت‌های خاصی سرویس رفت و آمد دارن.

حتی یه سری سرویس‌ها هم هستن که روزی ۲ یا ۳ بار از دانشگاه به مرکز شهر رفت و آمد دارن. و از اونجایی که دانشگاه در محله‌ی چندان خوبی واقع نشده و امنیت محیط اطراف دانشگاه رضایت بخش نیست، این می‌تونه به رفت و آمد دانشجوها کمک کنه. البته برای اینکه خودتون هم به مرکز شهر برید تنها به ۲ کورس تاکسی نیاز دارید.

محل برگزاری کلاس‌ ها
همه کلاس‌ها هم داخل خود دانشگاه برگزار میشن، به جز تعداد محدودی مثل جامعه شناسی، روانشناسی و ... که اونا توی دانشکده علوم اجتماعی برگزار می‌شن، که از اونجا بودن هم نگرانی‌ای نداشته باشید. محله و محیطش خیلی خوبه.

ارتباط با مردم و مسئولین دانشگاه
با مردم که مشکلی نخواهید داشت، اما مسئولین، نمیتونم بگم اذیتتون می‌کنن، اما زیاد هم راحت نخواهید بود.

امکانات علمی
بستگی داره که رشتتون چی باشه. آزمایشگاه و مرکز تحقیقات و شتاب‌دهنده و ... داریم.

امکانات رفاهی و تفریحی
در مورد امکانات رفاهی و تفریحی زیاد توقع نداشته باشید. در حد یه استخر و زمین فوتبال. فکر اردو توی مناطق زیبای کرمانشاه رو از سرتون بیرون کنین.

تشکل ها و فعالیت های دانشجویی
تشکل‌های دانشجویی خوب و فعالی هم توی دانشگاه هستن. اگر خودتون دل به فعالیت بدین، می‌تونین جایی که میخواید رو پیدا کنین و مشغول بشین.

توصیه
و در آخر، اگر میخواید به دانشگاه رازی بیاید، توصیه من اینه که در مورد وضعیت رشته خودتون توی دانشگاه زیاد تحقیق کنین، سعی کنین اساتید خوب رو سریع تر پیدا کنین، و برید سراغشون برای کسب تجربه، زیادی هم روی رفاه و اردو امکانات حساب نکنین.
موفق باشید

 


0