بنده از سال 1397 در دانشگاه یزد مشغول به تحصیل در مقطع دکتری می باشم.

خوابگاه
امکانات رفاهی مربوط به دانشجویان (خوابگاه و ...) تا حدودی خوب می باشد و تقریبا از بسیاری از دانشگاه های مطرح کشور هم سطحش بالاتر است. در داخل محیط خوابگاه که حدود 7-8 دقیقه پیاده روی فاصله داره با خود دانشگاه، فروشگاه، آرایشگاه، انتشاراتی، سالن های ورزشی مختلف (مثل کشتی، بدنسازی ، سالن موسیقی و ...) داره و البته سرویس از خوابگاه به داخل دانشگاه هم هست اتوبوس که حدود هر 15-30 دقیقه یه بار تردد داره و دانشجوها را جابه جا میکنه رایگان.

تردد به دانشگاه
با توجه به اینکه دانشگاه از مرکز شهر و بافت قدیمی شهر فاصله داره ولی در جایی قرار گرفته که همه امکانت همین دور و اطراف هست ولی به منظور وضعیت تردد به داخل شهر تا حدود زیادی مشکل است چون عملا تاکسی معنی ندارد در یزد خط واحد دیر به دیر میاد بنابراین اگر خود شخص ماشین داشته باشد راحت تر است (البته بعضا خیلی خوب رانندگی نمی کنند پس حواستون باشه).

ارتباط با مردم و مسئولان
مردم با فرهنگی داره و مسئولان دانشگاه (به جز برخی از اساتید البته) به دانشجو خیلی اهمیت می دهند. مردم با شعوری هستند و اذیت نمیشه کسی از این بابت.

امکانات علمی
با توجه به اینکه بهانه پول و بوودجه میارن تا حدی امکانات خوبی داره اما ضعیفه خیلی قوی نیست در این زمینه. بنابراین اونایی که امکانات علمی خیلی شاهکاری انتظار دارن اینجا اذیت میشوند. امکانات علمی کافی وجود دارد اما در حدی که کارهای علمی درسی رو راه بندازد نه اینکه شما بتونید اتم بشکافید.

امکانات تفریحی، رفاهی
در حد معمولیه. استخر، زمین چمن طبیعی و مصنوعی (البته داخل خوابگاه) داره، سالن های ورزشی مختلف مثل تنیس روی میز و ... داره. اتاق دانشجویان کارشناسی، ارشد، دکتری جداگونه در بیشتر دانشکده ها هست تا بتوانند مطالعه و تحقیق نمایند بدون هیچ صدا و اذیتی. فضای سبز خیلی خوبی داره هم داخل دانشگاه و هم داخل خوابگاه و جز دانشگاه های سبز محسوب میشه در کشور. 

تشکل ها و فعالیت های دانشجویی
فعالیت های جنبی خوبی دارند و حمایت های خوبی هم می شود از این فعالیت ها. از انجمن های گروه‌های آموزشی گرفته تا تشکل های مختلف که هرکدوم برای خودشون اتاق و کامپیوتر و امکانات و .... دارند.

توصیه هایی که دارم
تمام مواردی که عرض کردم بین خوابگاه آقایان و خانوم ها مشترک هست. در صورتی که کسی علاقه ای به خوابگاه نداشته باشه میتونه خونه بگیره. اینجا به نسبت (البته به نسبت جاهای دیگه) مقدار اندکی خونه ارزون می باشد و می شود خونه اجاره کرد. ولی هوا وحشتناک گرمه اینجا، اول تحقیق کنید، خوب بشناسید، بعد تشریف بیارید برای ادامه تحصیل به دانشگاه یزد (یه وقت بی گدار به آب نزنید).


0