من از سال 1396 در این دانشگاه در حال تحصیل هستم.

تاریخچه دانشگاه
این دانشگاه در زمینی به مساحت ۱۷ هکتار توسط مرحوم سیدحسین فلاح نوشیروانی در سال ۱۳۴۸ تأسیس و در سال ۱۳۵۲ تحت عنوان انستیتو تکنولوژی اقدام به جذب دانشجو کرد.
در سال ۱۳۸۵ مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی نوشیروانی بابل از پیکره اصلی خود یعنی دانشگاه مازندران جدا شده و به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ارتقاء یافت.
هم‌اکنون این دانشگاه دارای شش دانشکده به نام‌های دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، دانشکده مهندسی عمران، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشکده مهندسی شیمی، دانشکده مواد وصنایع و دانشکده علوم پایه می‌باشد و حدود یک چهارم دانشجویان آن در مقطع تحصیلات تکمیلی و بقیه دانشجویان در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند.


خوابگاه
این دانشگاه دارای سه خوابگاه دولتی و دو خوابگاه خودگران است که در فاصله نزدیکی نسبت به دانشگاه واقع شده‌اند. هم‌چنین خوابگاه نوساز دیگری نیز به زودی افتتاح خواهد شد. تمامی این خوابگاه‌ها  دارای امکانات مناسب اقامت و سالن مطالعه، سالن ورزش و بوفه هستند و دربازه‌های زمانی متعارف توسط نیروهای خدماتی تمیز و ضدعفونی می‌شوند.

تردد به دانشگاه
شهر بابل دارای یک پایانه اصلی اتوبوسرانی و چندین پایانه سواری برای رفت و آمد به شهرهای مختلف است. دانشگاه در یکی از بهترین نقاط شهر بابل واقع شده که به مراکز مختلف فرهنگی و خرید دسترسی مناسبی دارد.

محل برگزاری کلاس ها
تمامی کلاس‌ها در ساختمان های واقع در محل دانشگاه برگزار می‌گردند.

ارتباط با مردم شهر و مسئولان دانشگاه
از آنجا که دانشگاه مرکز مهمی در شهر بابل به شمار می‌رود، بازدیدها و کنفرانس‌های مختلفی در آن برگزار می‌گردد که منجر به ایجاد ارتباط فعالانه دانشجویان با مردم می‌شود. مسئولان دانشگاه نیز با ایجاد جلسات و گفتکو با نمایندگان شورای صنفی دانشجویان، با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند.

امکانات
امکانات پژوهشی این دانشگاه مناسب است و امکان انجام آنالیزهای مختلف در داخل دانشگاه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی فراهم است. اخیرا قطب علمی فناوری نانو درآب به مدیریت جناب آقای پروفسور محسن جهانشاهی در این دانشگاه تشکیل شده است. 

این دانشگاه دارای سالن آمفی تئاتر بزرگی برای نمایش فیلم، اجرای تئاتر و سایر فعالیت‌های فرهنگی می‌باشد و سالن ورزشی آن دارای امکانات بدنسازی ست که به زودی گسترش می‌یابد.
فضای سبز دانشگاه بسیار زیبا و کارآمد طراحی شده و دانشجویان می‌توانند زمان تنفس بین کلاس ها را با قدم زدن بین درختان نارنج و نارنگی و پرتقال، و زیر سایه انواع مختلفی از درختان زینتی بگذرانند.

تشکل ها و فعالیت های دانشجویی
امکان فعالیت و عضویت دانشجویان در تیم های ورزشی، انجمن های علمی و کانون‌های متعدد فرهنگی هم‌چون: تئاتر، موسیقی، همیاران سلامت و غیره فراهم است. 

توصیه برای انتخاب دانشگاه
با اتنخاب این دانشگاه، دوره‌ی تحصیلی نسبتا سنگینی تحت نظر اساتید قوی و بنام حوزه‌های مهندسی در پیش خواهید داشت. بنابراین توصیه می‌کنم اگر به مهندسی، مطالعه فشرده و دانش نرم‌افزاری رشته‌های مربوطه علاقه‌مند هستید این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنید .

 


0