با سلام و احترام؛
بنده از مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه بوده‌ام؛ در مقطع ارشد، ورودی سال 1392 و در مقطع دکتری، ورودی سال 1396 هستم.

به دور از اغراق، دانشگاه بوعلی سینا در یکی از بهترین نقاط شهر همدان قرار گرفته (ابتدای بلوار منتهی به گنج نامه) که باعث شده ضمن برخورداری از آب و هوای مناسب و آرامش، سطح دسترسی خوبی را نیز برای مراجعه کنندگان فراهم کند. با توجه به اینکه من شخصا به دانشگاه‌های مختلفی را در سطح کشور (از جمله تهران) رفته‌ام، می‌توانم با قاطعیت بگم که تمرکز دانشکده‌های مختلف دانشگاه بوعلی سینا در یکی از بهترین نقاط شهر، برتری این دانشگاه را نسبت به بخش عمده دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور نشان می‌دهد.

سطح علمی دانشگاه
دانشگاه بوعلی سینا یکی از با قدمت‌ترین دانشگاه‌های کشور است که توانسته در طول سالیان گذشته به یکی از بهترین مراکز آموزش عالی کشور تبدیل شود. این دانشگاه سالیان سال هست که در بین 10 دانشگاه جامع برتر کشور در رده بندی
 ISC قرار می‌گیرد. رشته‌های متنوع دانشگاهی و بهره‌مندی از اساتید برجسته و صاحب سبک در گروه‌های آموزشی مختلف، امروز دانشگاه بوعلی سینا را به یک برند تبدیل کرده است؛ چیزی که من خودم به شخصه در سالیان اخیر دیده‌ام.

مزیت های تحصیل در این دانشگاه
در کنار این عوامل و شاخص‌های علمی و تکنولوژیکی، سکونت اکثریت دانشجویان غیربومی این دانشگاه در داخل پردیس دانشگاه و بهره‌مندی از امکانات رفاهی مناسب باعث رغبت عمومی دانشجویان شهرستان‌های دیگر به اقامت طولانی مدت در همدان گردیده است
.

تردد به دانشگاه
سطح دسترسی بسیار مناسب و راحت دانشگاه سبب شده تردد به مرکز شهر و بالعکس، به سادگی و در کمتر از 15 دقیقه میسر باشد.

خوابگاه
یکی دیگر از ویژگی‌های نسبتاً متمایز دانشگاه بوعلی سینا نسبت به سایر دانشگاه‌های مطرح کشور این است که بخش عمده خوابگاه‌های دانشجویی داخل پردیس دانشگاه واقع شده و از این جهت، رفت و آمد دانشجویان به دانشکده‌های مربوطه در کمترین زمان ممکن انجام می‌پذیرد.

محل برگزاری کلاس‌ها
محل برگزاری کلاس‌ها در داخل دانشکده‌های مربوطه و همین طور گروه‌های مختلف می‌باشد. از این جهت، دانشجویان لازم نیست به دانشکده‌های دیگر برای کلاس‌های خود مراجعه کنند.

ارتباط با مسئولان دانشگاه و مردم شهر
مسئولان دانشگاه ارتباط و تعامل نسبتاً خوب و صمیمی‌ای یا دانشجویان دارند. اما به نظر بنده لازم است (نه تنها دانشگاه بوعلی سینا) بلکه همه دانشگاه‌ها ارتباط بیشتری با مردم و مشکلاتشان داشته باشند. به دلیل اینکه رسالت وجودی دانشگاه‌ها رفع معضلات اجتماع است و این مهم بدون ارتباط مؤثر و دوسویه با مردم ممکن نیست.

امکانات
دانشگاه بوعلی سینا از امکانات علمی خوب و شایسته‌ای برخوردار است و دانشجویان رشته‌های مختلف به راحتی می‌توانند به آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های علمی مربوطه دسترسی داشته باشند.

اگر چه دانشگاه بوعلی سینا در موقعیت خوب و نزدیکی نسبت به مراکز تفریحی شهر همدان قرار گرفته است (از جمله، مجموعه تفریحی گنج نامه، عباس آباد، باغ موزه دفاع مقدس و ...) اما با توجه به فضای بسیار زیادی که در اختیار دارد، می‌تواند نسبت به احداث مراکز خرید و تفریحی بزرگ در داخل پردیس دانشگاه اقدام کند تا از این طریق، یک شهرک دانشگاهی کامل و برتر را به خودش اختصاص دهد.

تشکل ‌ها و فعالیت ‌های دانشجویی
انجمن‌های علمی، شوراهای صنفی و سایر تشکل‌ها در دانشگاه بسیار فعال هستند و مطالبه حقوق دانشجویان در دانشگاه بسیار اهمیت دارد.

توصیه برای انتخاب دانشگاه
بنابراین، بدون اغراق می‌توانم به دانش آموزان عزیز سراسر کشورمون توصیه کنم که دانشگاه بوعلی سینا را به عنوان یک انتخاب ممتاز در تصمیمات تحصیلی خودشان لحاظ کنند
.
با آرزوی موفقیت


0