با سلام؛ بنده از سال 1398 در رشته مهندسی عمران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس تحصیل میکنم. در این مطلب قصد دارم که فضای علمی، محیطی و اجتماعی دانشگاه را برای شما تصویر کنم.

تاریخچه دانشگاه
این دانشگاه در سال 1380 با یک دانشکده و 12 رشته تحصیلی آغاز بکار نمود ولی به مرور زمان بر مساحت دانشگاه و تعداد رشته‌ها و دانشجویان افزوده شد. 

موقعیت مکانی
این دانشگاه در غرب استان تهران، جنوب شهر قدس، بلوار شهید کلهر، روبروی شهرک فروزان واقع شده است. دسترسی به دانشگاه از طریق بزرگراه شهید لشگری، بزرگراه فتح و جاده شهریار امکان پذیر است. 

 دانشکده ها
 دانشگاه دارای 4 دانشکده فنی و مهندسی، کشاورزی، علوم پایه و علوم انسانی است. به غیر از این 4 دانشکده، ساختمان‌های ولایت، اداری، رفاهی، سوله ورزشی، مجتمع آزمایشگاهی، مسجد، بانک ملی و... هم در این مجتمع آموزشی واقع شده اند. کلاس‌ها در دانشکده‌ها، ساختمان ولایت و مجتمع آزمایشگاهی برگزار می‌شوند. 

 دانشجویان
در حال حاضر در این دانشگاه بیش از 22 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی تحصیل می‌کنند. عموم دانشجویان، ساکن محلات غربی شهر تهران، شهر قدس، شهریار، اندیشه و... می‌باشند. درحال حاضر دانشگاه توانایی اسکان دانشجویان در خوابگاه را ندارد.

 ارتباط با مسئولین
ملاقات حضوری دانشجویان با ریاست دانشگاه هر چهارشنبه ساعت 9:30 الی 12:30 برگزار می‌گردد. همچنین مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز هر هفته با دانشجویان دیدار دارد.

 امکانات علمی
دانشگاه با بهترین استادان در استان های تهران و البرز همکاری می‌کند. همچنین مجتمع آزمایشگاهی دانشگاه از مجهزترین آزمایشگاه‌های دانشگاهی در استان تهران است. مراکز آموزش های کوتاه مدت تخصصی_کاربردی نیز از مراکز علمی فعال در دانشگاه می‌باشند. 

 تشکل های دانشجویی
بسیج دانشجویی از فعالترین تشکل‌ها در این دانشگاه است. باشگاه پژوهشگران جوان دیگر نهاد علمی_پژوهشی فعال در دانشگاه است.

 کلام آخر
این دانشگاه با امکانات علمی و رفاهی از بهترین دانشگاه‌ها برای دانشجویان مقیم غرب استان تهران است اما برای دانشجویانی که از سایر استان‌ها قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند به دلیل نبود امکانات رفاهی مناسب مانند خوابگاه و... چندان توصیه به تحصیل در این دانشگاه نمی‌شود.
موفق و سلامت باشید. 


0