ورودی کارشناسی ارشد سال 97 هستم.

درباره دانشکده
دانشکده کارآفرینی یکی از جوان‌ترین دانشکده‌های کشور است که با همت خیرین ساخته شده و ساختمان دیگری نیز به همت همین عزیزان در دست ساخت است.  در زمان تاسیس، این دانشکده، به عنوان نخستین دانشکده کارآفرینی در ایران و خاورمیانه به حساب می‌آمد. تأسیس این دانشکده با اهداف متعددی همراه بوده است؛ از جمله این اهداف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  تربیت پژوهشگر کارآفرینی
  • تربیت مشاور و مربی کارآفرینی
  •  نهادینه سازی فرهنگ کارآفرینی
  •  شناسایی و پرورش کارآفرینان بالقوه
  •  تولید و انتشار دانش بومی کارآفرینی
  • و ...

به علاوه می‌توان به همکاری و حمایت نهادهای دولتی مانند وزارت کار و رفاه اجتماعی، نهار ریاست جمهوری و پارک‌ شاره کرد. به عنوان مثال در راه تاسیس دانشکده کارآفرینی حمایت مادی و معنوی وزارت کار و امور اجتماعی با اجرای مصوبه شورای عالی اشتغال بسیار راهگشا بود. هرچند که هموارسازی چنین راهی با امضای تفاهم نامه بین وزارت‌های علوم، تحقیقات و فناوری و کار و امور اجتماعی در بهمن سال 85 امکان پذیر گردید.

موقعیت جغرافیایی دانشکده و خوابگاه
دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در خیابان کارگر شمالی، کوچه فرشی مقدم (شانزدهم)، رو به روی سازمان نظام پزشکی قرار دارد.خوابگاه کوی دانشگاه رو به روی کوچه شانزدهم است و دانشکده تربیت بدنی نیز کمی پایین‌تر از آن قرار گرفته که دانشجویان میتوانند از امکانات ورزشی آن جا نیز به راحتی استفاده کنند.
به علاوه خوابگاه خواهران شهید چمران هم کمی بالاتر از دانشکده کارآفرینی، کنار موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران واقع است.

تردد به دانشکده
دسترسی به دانشکده بسیار آسان است: حکیم، انقلاب، ونک، امیرآباد و همت راه‌های دسترسی به این دانشکده هستند. به وسیله ماشین و اتوبوس می‌توان به دانشکده رفت؛ که خب من اتوبوس را پیشنهاد می‌کنم. البته چندتا از ایستگاه‌های دوچرخه بیدود هم در آن نزدیکی هستند که استفاده از آن‌ها نیز خالی از لطف نیست.

آموزش تعاملی
از آن جایی رشته کارآفرینی یا بهتر است بگویم: در هر کسب و کاری، صاحبان کسب کار باید با مردم در ارتباط بوده تا از نیازهای آن‌ها با خبر باشند، استادان خبره این دانشکده در طراحی‌های کسب و کار خود از دانشجویان می‌خواهند تا به خارج از دانشکده رفته و با مردم تعامل داشته باشند.

جو دانشکده
دانشکده فضای بسیار خوب و دوستانه‌ای دارد. در واقع اساتید و مسئولان آن همواره در کنار دانشجویان هستند و به آن‌ها یاری رسانی می‌کنند.


تشکل‌ها و فعالیت‌های دانشجویی
انجمن علمی دانشجویان و کانون آموزش‌های آزاد دانشکده کارآفرینی همواره با برگزاری دوره‌ها و همایش‌های تخصصی به عنوان مکمل‌های آموزشی عمل کرده‌اند و شرایط خوب و فضای فعالی را در دانشکده به وجود آورده اند.

توصیه به دانش آموزان
در نهایت پیشنهاد می‌کنم اگر به دنبال ماجراجویی و حرکت به سوی دنیای مهیج کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار خود در کنار استادان و مشاوران خبره هستید به هیچ عنوان رشته و دانشگاه کارآفرینی را از دست ندهید.


1