درود به همه‌ی مخاطبان و اعضای سازمان بین المللی دانشگاهیان.

جو دانشکده
بنده ورودی سال 97 هستم. به جرأت می‌تونم بگم که در بین تمام دانشکده‌های دانشگاه تهران، دانشکده کارآفرینی از جو فوق‌العاده صمیمی بین دانشجویان و همین طور مسئولین دانشکده و اساتید برخوردا هست و در کلاس مشارکت و طوفان‌های فکری همیشه بر قرار است.

درباره رشته
در رشته کارآفرینی در واقع دانشجویان با ایده‌های جدید آشنا می‌شوند و یاد می‌گیرند که چگونه یک ایده را به یک کسب و کار موفق تبدیل کنند یا این که چگونه می‌توان از فرصت‌ها و پتانسیل‌های موجود بهره‌برداری کرد. در واقع با فرایند و روند برپایی یک کسب و کار از صفر تا صد و همین طور تشخیص فرصت‌های کارآفرینانه آشنا می‌شوند.
در نتیجه کلاس‌ها درس بر خلاف دیگر رشته‌ها و کلاس‌های آکادمیک دانشگاهی، به جای اینکه یک طرفه باشد، یعنی در یک سمت استاد و تخته و در طرف دیگر دانشجویان، چیدمان کلاس به شکل دایره‌ای و نیم دایره است تا دانشجویان و اساتید تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند و فعالیت‌ها عموما به صورت گروهی است.

محل برگزاری کلاس ها
کلاس در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران واقع در کوچه فرشی مقدم، رو به روی سازمان نظام پزشکی برگزار می‌شود. البته خیلی وقت‌ها برای آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با کسب و کارها و نحوه کار گروهی برخی کلاس‌ها در محل کسب و کارها تشکیل و مباحث بررسی می‌شود.

کمبودها
شاید یکی از ایرادهای دانشکده، وسعت کم آن باشد، که البته پس از اتمام ساختمان جدید این ایراد رفع خواهد شد.

رویدادها و مسابقات
با توجه به پویایی حوزه‌های کسب و کار در طول سال مسابقات و رویدادهای بسیار زیاد و جذابی در این رشته برگزار می‌شود، از جمله آن می‌توان به رویداد بزرگ و بین المللی هفته جهانی کارآفرینی اشاره کرد که با برگزاری برنامه‌ها و کارگاه‌های متنوع و یک «استارتاپ ویکند» هیجانی به جذابیت‌های این رشته اضافه می‌کند و دانشجویان را هرچه بیشتر با محیط‌های استارتاپی، رقابتی، چالش‌های کسب و کاری و دیگر جنبه‌های کارآفرینی آشنا می‌کند.

درباره استادان رشته
حضور اساتید جوان و پرانرژی و همین طور با تجربه باعث می‌شود تا هرگز از وارد شدن به حوزه کارآفرینی پشیمان نشوید و همیشه با انرژی سرشار راه پر پیچ و خم کارآفرینی را طی نمایید.

توصیه به دانش آموزان
پیشنهاد من برای عزیزانی که علاقه‌مند به این حوزه هستند این است که هرچه سریع‌تر وارد این رشته پر محتوا شده و خط فکری کارآفرینانه را پیش بگیرند. با تحصیل در رشته کارآفرینی کسب و کار مورد نظر و دلخواه خود را راه اندازی کنند تا از باتلاق کارمندی دور بمانند.

سخن آخر
در نهایت با یک جمع بندی سخن خود را به پایان می‌رسانم، با ورود به این رشته علاوه بر یادگیری تئوری‌های کارآفرینی وارد یک جَو پویا و پر از ایده و فرصت خواهید شد که می‌توانید با بهره گیری از آن‌ها به موفقیت‌های مالی بسیار چشم‌گیری دست پیدا کنید.


0