تکنولوژی و آینده؟!

با سلام 

به نظر شما آیا کشور ما با تکنولوژی روز پیشرفت میکند ؟ و نقص های موجود درزیرساخت ها برای استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها در کشور ما کدامند؟

و سوال مهم بعدی با پیشرفت تکنولوژی چه آسیب ها و خطراتی جمعیت ما را تهدید میکند؟

توضیح: تکنولوژی های هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و افزوده، یادگیری ماشین و رباتیک از تکنولوژی های جدیدی هستند که به زندگی بشر بسیار نزدیک شده اند و تا مرز همزیستی با انسان ها در حال پیشرفت هستند.

تفکر نقادانه

سلام. با تجربه چندین ساله زیستن در این کشور خدمتتون عرض کنم که تجربه نشان داده مسئولین ما در مقابل هر موج تغییرات تکنولوژیکی اولا با تمام قوا مقاومت کرده اند و بعد بصورت محتاطانه آنرا پذیرفته اند که مبدا حرکات اولشان زیر سوال رود! 

اگر به آمار دانشمندان و مخترعین کشور نگاه کنیم متوجه می شویم که خودمان هم برای ایجاد موج تغییر چیزی کم نداریم. فقط مخالفت های خرافاتی جلوی پیشرفت ما را میگیرد. پس باید چیز دیگری را اول تغییر دهیم سپس نحوه همزیستی با ماشین را


1

جمله آخر خیلی هوشمندانه بود.... قبل از همزیستی با ماشین اول باید دیدگاه خودمون رو تغییر بدیم


1

همواره پیروز باشید

اخیرا فیلمی از اولین فیلممبرداری رنگی دنیا که در انگلیس ضبط شده بود رو میدیدم، مردم با تعجب و مسخره از کنار دوربین رد میشدند؛ به خودم گفتم اگر ایران بود الان یا سنگ میزدند به دوربین وفیلمبردار و یا خیلی زود اون رو منافی دین و ... معرفی میکردند!!


0

با سلام و عرض ادب خدمتتان عرض کنم قطعا استفاده صحیح از تکنولوژی یکی از مسیرهای توسعه یافتن کشور مان می‌باشد و امروزه در بخشهایی چون بهداشت و سلامت به کمک جامعه پزشکی آمده است که در خدمت مردم آمده است البته ایران در این زمینه نوپا و اول راه است که وجود دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی در دانشگاه در این مسیر گام برخواهند داشت 


0

ایران باتکنولوژی روز پیشرفت نمیکند .اکثر وسایل ارتباطی و .... مال سالها پیش هستند که از کشور های دیگر وارد شده.

 


2

با سلام و عرض ادب خدمت دانشجوی فرهیخته آقای محمدرضا رضایی ، انشاالله با تلاش و مطالبه گری دانشجویانی همچون جنابعالی و دیگر افراد نخبه که بعضاً عضو سازمان بین‌المللی دانشگاهیان می‌باشند، در این زمینه کشور  توسعه پیدا خواهد نمود بنابراین امیدوارانه بیاندیشید . موفق باشید


2

با عرض سلام

صاحب تکنولوژی بودن با استفاده صحیح از آن متفاوت است اگرکشور توانایی تولید علم و تکنولوژی ندارد، برای پیشرفت نیاز به استفاده صحیح از تکنولوژی دارد یعنی عدم استفاده صحیح از تکنولوژی از خود تولید آن مهم تر است چون بنظر من هر کشوری نیازمند تولید تکنولوژی نیست. زمانی که توانایی تولید نداری اصرار به ادامه روند تولید آن از هر جنبه مانع از پیشرفت خواهد شد.


2
برای ارسال پاسخ شوید.