آموزش مجازی

نظر شما در رابطه با آموزش مجازی برای افراد درس خوان و پر تلاش چیست؟آیا حق آنها زایع میشود؟آیا آنها می توانند  با بقیه دانشجویان که از روش های دیگر ،نمره ای بهتر می گیرند مقایسه شوند؟

آموزش مجازی

  1. با توجه به روش هایی که اساتید در مورد امتحان گرفتن در پیش گرفتن,نحوه سوالات,عدم بازگشت به سوال قبلی,ترکیب متفاوت سوال ها,استفاده از متغیر بر اساس شماره دانشجویی در دروس محاسباتی و نمره دادن بر اساس فعالیت های کلاسی و... نمره ها نه به صورت کامل ولی تا حدی به واقعیت نزدیک تر شده اند.
  2. در دانشگاه مسابقه یا رقابتی وجود ندارد که دانشجویان واقعا درسخوان در مقایسه با کسانی که با تقلب نمره میگیرند ارزششان کمتر بشه یا عقب بیوفتند,هر کسی برای خودش درس میخونه و قطعا در ترم های آینده ی حضوری کسی که با تقلب امتحاناتش رو گذرونده و ذره ای تلاش نکرده ضرر اینکارش رو خواهد دید که هیچ درکی از درس های تخصصی اش نخواهد داشت(چون درس های پایه رو همه رو با تقلب نمره گرفته).
  3. زایل البته!


1

با سلام

نمیشه گفت حقشون ضایع میشه چون کلا مقایسه گرایی و نمره گرایی در تحصیل شاید زیاد مورد هدف نباشه


0

با سلام 

اصولا کسانی که در مقام تحصیل هستند تفاوتی برای کسب آن در نحوه تحصیل نمی بینند چون ذات عمل کسب علم و هنر و دانش است. اما از جنبه مدرک گرائی که هنوز هم وزن آن از کسب علم سنگین است بین این افراد و سایرین تفاوت وجود خواهد داشت و قیاس بین آنها چندان با روح تحصیل دانش و دانشجوئی منایبت ندارد لذا تا زمانی که نوع آموزش بهبود نیابد و تغییر نکند جای سوال باقی خواهد ماند تا تفاوت بین این افراد بر اساس چه معیاری باشد.


0

سلام

بنظر بنده هرگونه تلاش اساتید در تنوع دادن و خلاقیت داشتن طرق ارزشیابی ، کاملا بیهوده ست. در هر شرایطی افرادی که قصد نمره گرفتن به طریقی رو دارند ، راه خودشون رو پیدا میکنن!

قطعا از نظر نمره در قیاس با سایرین ضرر خواهند کرد اما بشخصه قائل بر این هستم که نتیجه در داشتن علم ثمره پربارتری به همراه دارد.


0
برای ارسال پاسخ شوید.