من در سال 95 وارد دانشگاه علم و صنعت شدم و کارشناسی مهندسی عمران را در این دانشگاه گذراندم.

وضعیت خوابگاه

  از لحاظ خوابگاهی در یک الی دو سال ابتدایی تحصیل مقطع کارشناسی، خوابگاه در منطقه حکیمیه قرار دارد و در سال های بعدی خوابگاه داخل دانشگاه می باشد.

  برای رفت و آمد بین دانشگاه و خوابگاه حکیمیه اتوبوس ها به صورت ساعتی دانشجویان را جابجا می کنند که البته اتوبوس ها بسیار قدیمی هستند ولی سانس های رفت سرویس ها مناسب بود خوابگاه داخل دانشگاه هم بسیار نزدیک به دانشکده هاست.

یکی از مشکلات اساسی خوابگاه این دانشگاه وعده های غذایی بوده که ارائه می شده است. کیفیت در مواردی بسیار پایین بوده ... که با اعتراض شدید دانشجویان پیمانکار سلف دانشگاه تغییر کرد.

موقعیت دانشگاه و امکان تردد

  دانشگاه در نارمک که درشرق تهران قرار دارد واقع شده است و از لحاظ مترو و اتوبوس دسترسی مناسبی دارد.

محل برکزاری کلاس ها

  کلاس ها در خود دانشکده ها برگزار می شود.

ارتباط با مردم شهر و مسئولان

  مردم شهر رفتار مناسبی با دانشجویان دارند و از این لحاظ هیچ مشکلی حس نکردم. مسئولان دانشگاه نیز معمولا به خواسته های دانشجویان رسیدگی می کنند هرچند این رسیدگی معمولا با تاخیر انجام می شود.

امکانات علمی

  این دانشگاه از آزمایشگاه ها و کارگاه های متعددی برخوردار است البته اکثر تجهیزات قدیمی هستند ولی همچنان کاربرد خود را دارند. از لحاظ اعتبار علمی اساتید نیز باید هر رشته و گرایش راجداگانه بررسی کرد زیرا در بعضی گرایش ها حتی ممکن است رتبه اول را در کشور داشته باشد ولی بعضی گرایش ها به دلیل نوپا بودن گرایش یا تعداد زیاد اساتید بازنشسته از اعتبار علمی کافی برخوردار نباشند اما به طور میانگین وضعیت قابل قبولی در این دانشگاه وجود دارد.

امکانات تفریحی و رفاهی

  یکی از مزیت های این دانشگاه قرارگرفتن تمام امکانات رفاهی و تفریحی در داخل دانشگاه می باشد. همچنین امکانات رفاهی و تفریحی به ویژه امکانات ورزشی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و من به شخصه هیچگونه کمبودی را احساس نکردم و حتی به نظرم دانشگاه های معدودی هستند که چنین امکاناتی را مشابه دانشگاه علم و صنعت فراهم کرده اند

تشکل ها و فعالیت های جانبی

  تشکل ها و فعالیت های دانشجویی متعددی در دانشگاه وجود دارند و جشنواره های متعددی نیز در دانشگاه برگزار می شوند اما چون من فعالیت قابل توجهی در این زمینه نداشتم از کیفیت این فعالیت ها مطلع نیستم.

توصیه نهایی

  در کل این دانشگاه را پیشنهاد می کنم ولی توصیه می کنم از وضعیت دانشکده در سال های اخیر اطلاعات کسب کنید.


0