من ورودی سال 97 دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان هستم.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه

  این دانشگاه در ورودی شهر گرگان در میدان بسیج قرار دارد.

خوابگاه

  خوابگاه پسران در 5 دقیقه ای دانشگاه و در جوار دانشگاه است اما خوابگاه دختران 15 دقیقه  تا دانشگاه فاصله دارد. برای این مسیر اتوبوس در ساعات مشخصی وجود دارد که دانشجویان دخترا را از دانشگاه تا خوابگاه و بالعکس جا به جا میکند.

محل برگزاری کلاس ها

  محل برگزاری کلاس ها در دانشکده ها و مجتمع های کلاسی است، دارای امکانات منحصر بفرد اموزشی و اساتید مجرب و متخصص که هر کدام دارای ارتباطات بین المللی و ملی متعددی هستند.

شهر و مردم

  مردم این شهر به زبان فارسی و ترکمنی صحبت می کنند و ترکمن ها دارای لباس محلی هستند که در شهر نیز همانگونه ظاهر می شوند. افراد این شهر همگی شاد و دارای روحیه بالا هستند. وجود جنگل نهار خوران در این شهر زیبایی و لطافت خاصی به آن بخشیده است.

تشکل ها و فعالیت های جنبی دانشجویی

  فعالیت های دانشجویی فرهنگی بسیاری در این دانشگاه وجود دارد چون تشکل هایی چون بسیج دانشجویی، انجمن های علمی که حدود 18 تا هستند.

درباره دانشگاه

 این دانشگاه یک دانشگاه دولتی است که امکان ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه تا مقطع دکتری، ارائه خوابگاه دولتی به کلیه دانشجویان، اعطای انواع وام‌های تحصیلی، ازدواج، مسکن و…، اینترنت رایگان، امکانات ورزشی، پوشش بیمه رایگان را فراهم کرده است. همچنین فراهم کردن بهتر اشتغال برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و… از جمله ویژگی‌های تحصیل در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی است.

این دانشگاه در سال 1399 رتبه اول را در بین دانشگاه های علوم کشاورزی و منابع طبیعی کشور کسب کرد و جشن 60 سالگی خود را به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دولتی در ایران با سابقه بیش از نیم قرن برگزار کرد.


1