دانشجو کارشناسی پیوسته رشته آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان، پردیس شهید باهنر اراک هستم. سال 1398 از طریق کنکور سراسری وارد این دانشگاه شدم و الان ترم پنج هستم.

جو دانشکده

  داشجویان دانشکده ما، از همان ترم اول، استخدام وزارت آموزش و پرورش میشوند و حقوق دریافت میکنند. جو بین دانشجویان صمیمانه و عاری از اختلاف است زیرا ما به یکدیگر، بعنوان تنها هم دانشگاهی نگاه نمیکنیم بلکه ما یکدیگر را همکار نیز میدانیم.

   البته دانشگاه ما تک جنسیتی است و دانشکده دختران در جای دیگری از شهر قرار گرفته است.  با توجه به این موضوع،  جو دانشگاه ما میتواند بسیار متفاوت تر از سایر دانشگاه های وزرات علوم باشد.

 محل برگزاری کلاس ها

  محل دانشگاه ما در شهر اراک، شهرک قائم است. خوابگاه بچه ها در خود دانشگاه واقع شده و کلاس ها در ساختمان آموزشی برگزار میشود. طبقه پایین ساختمان آموزشی، بخش اداری و طبقه بالا کلاس ها هستند.

امکانات رفاهی دانشگاه

  از نظر امکانات رفاهی، تلاش های مسئولین دانشگاه قابل تحسین است. سالن بدنسازی ، زمین فوتسال ،زمین چمن و سالن کشتی از امکاناتی است که برای دانشجویان قابل استفاده است. البته ما منکر خلاء ها نیستیم.

تشکل ها و فعالیت های جنبی دانشجویی

  تشکل ها توان خود را برای بهتر شدن وضعیت فرهنگی به کار میگیرند. شوراهای دانشجویی و کانون ها به همراه بسیج دانشجویی، همواره مسابقات و نشست های کاربردی و جذابی را تدارک میبینند تا بر سواد دانشجویان در زمینه های مختلف افزوده شود.

درباره استادان

  در مورد اساتید مهم دانشکده میتوانم به سه نفر اشاره کنم. نفر اول استاد کمالی نهاد است که از با سابقه ترین اساتید بوده و حدود 40 سال سابقه همراه با تجربه دارد .

نفر بعدی جناب آقای اکبری مطلق، فرستاده ایران در کوبا بوده و به زبان اسپانیایی مسلط است. در نهایت میرویم سراغ استاد اخگر که علاوه بر خدمت در آموزش و پرورش، سال ها مسئولیت کشوری در فدراسیون جودو داشته اند.

توصیه برای انتخاب رشته و دانشکده

  پیشنهاد بنده به دانش آموزانی که میخواهند در این رشته تحصیل کنند آن است که اول به سراغ علاقه خود برای شغل آموزگاری بروند و اگر این شغل را مناسب دیدند، به یقین دانشگاه فرهنگیان بهترین گزینه میباشد.


0